• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    fiii, uz se perou? :-) aha, davaji si na prdel, ale nazyvaj to krouceni.. ja to nechapu :-)

    KIM13: kdepak pravidlem :-) pokud bych se smela vubec dotknout te srsti plne slunce, tak prani aby i bleska preskocila by se mi zdalo prilis troufale :-)))

    JOGINKA: tak tohle jeste neznam.. jsem lev a v ascendentu mam pannu.. takze az v puli zivota o to panenstvi prijdu, bude ze me .. ehm.. ??? ;-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    JOGINKA: O tomhle tvrzení vím, ale myslím, že to není přesné. Lev se projeví jen občas a za určitých okolností a spíš navenek. Ten pocit, že jsem opravdu Kozoroh je ve mně celý život, od té chvíle, kdy jsem schopna si to i zpětně uvědomit.

    Já myslím, že tyhle věci jsou o tom, že málo lidí má opravdu zájem o druhých lidech přemýšlet a vnímat některé stopy, které zanechávají.

    Včera jsem např. slyšela tvrzení: Ten si koupil nové auto, to je boháč. No a je to.
    A já vím, že si ho koupil proto, že do starého jeho manželka, která právě podstupuje chemoterapii prostě nevleze a on je zadlužen pravděpodobně do konce života.
    Lidé vnímají jen to, co chtějí.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    KIM13: Prý nás v první půlce života ovlivňuje ascendent.
    Budeš žít požehnaně dlouho!:-))
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MEDVIDEK: Ehm.......:-))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    CHIMERA: Hahahahahhahahahaah No já jsem taky neměla zástupy mužů rozdělených do 9 typů.
    Šmankote, ženský, copak si to nedovedete nějak představit? Já přece vím, že to v reálu může být všechno jinak. Ale kdyby nic, tak to alepoň vypovídá o tom, jak by třeba mohla ženská osmička něco vnímat, ne?.-))))

    Ohledně pětky: Já Ti rozumím! Mne to nesmírně bavilo 25 let a ty čtyři roky prostě tak nějak tápu, jestli hledat nové taneční kroky nebo jestli není lepší semtam to proložit diskotékou .-))))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CAMAEL: v odpovědi YMLADRIS je .... cílem každého je přeci dostat se do zralé a vyrovnané a silné podoby svého čísla...

    Tohle mě opravdu pobavilo. Tohle je charakteristické pro 7! Už pár měsíců sleduji eneagram, abych se něčemu naučil o sobě i o ostatních. Enneragram je psychologickým nástrojem poznání, nikoliv jak tvrdíš, že je to cesta k zralé a vyrovnané a silné podoby svého čísla!!! Tohle je tvůj útěk! Opět jsi utekla sama před sebou. Měla jsi skrze enea. poznat a pochopit samu sebe a jak tě vidí ostatní. Ty se místo toho chceš stát jakousi chimérickou 7 v krystalické podobě! Zcela míjíš účel enneagramu, není to bible ani všemocné učení, je to nástroj k pochopení!

    Představ si, že by jsi chtěla enneagram vykřičet do světa, tak jak je pro 7 normální. Dal bych ti důběru a prostředky k realizaci. Co si myslíš, že by se asi stalo? Měla by jsi prostředky, čas i prostor ...
    Vidím jak zakládáš enneagramický kostel ve tvaru kruhu, týden dostane 9 dní, rok 9 měsíců a 9 kněží bude hledat a vést své pravověrné přívržence toho svého konkrétního čísla ....
    Tohle je enneagram?
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    KIM13: ano, já vím, jsem s pětkou 6 let :-) přijde mi tím svým ostychem takový roztomile dětský :-) jsem zvyklá, že KAZDEHO chlapa je třeba stejně neustále ubezpečovat, jak je úchvatný, úžasný a jedinečný, takže v tomto případě mi to aspoň přijde jako pravdivé a taky to nese ovoce, což uvedeným tancům dává smysl (pro mne) :-)
    jinak: nemohla bych napsat takové znalecké zprávy o milování s různými čísly, neb víc partnerů jsem neměla (první byl můj manžel, kterého nedokážu enneagramově zařadit) a tudíž nefim, jak se které číslo při sexu projevuje... pobavila jsem se u tvých popisů :-) a taky na tom, jak pro každého z nás může být určitá vlastnost odlišně vnímána... někdo pozitivně, někdo negativně :-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    A ještě takový zajímavý dodatek, nad kterým hodně v poslední době přemýšlím.
    Zkusila jsme se teď čtyř lidí, kteří mne znají, zeptat, kam by mne zařadili. Byli to lidé, kteří s Enneagramem nemají zkušenost. Jen jsme jim dala nějakou charakteristiku, kterou jsme si sepisovala pro svou potřebu. Je zajímavé, že všichni (bez výjimky) mne označili jako dvojku.

    Je to podobné jako u zvířetníku. Jsme Kozoroh a mám ascedent ve Lvu. A kohokoli se zeptám, každý řekne: Ty jsi Lev. Přitom mé já je opravdu kozorožčí, ale navenek asi opravdu působím jako Lev.
    Je to zvláštní...
    KIM13
    KIM13 --- ---
    CHIMERA: Ano, tomu rozumím.

    A jestli to vyznělo negativně, tak se musím zamyslet, protože většinou mívám spíše opačný pohled .-) Přemýšlela jsme o těch charakteristikách a opravdu jsme měla představu muže. který by ten typ asi tak nějak representoval. Určitě tam může dojít k nějakým chybám, ale také je to dozajista hodně ovlivněno tím mým osmičkovým pohledem.-)
    K té pětce - máš pravdu. S pětkou je milování úžasné a nechá se strhnout, ale je to právě o těch tancích okolo. A věř, máš-li stále tančit a dokola ji ujišťovat jak je úchvatná a úžasná a jedinečná a ..... tak po téměř 30 letech soužití najednou začneš váhat, jestli ty Tvé tance nejsou už trochu trapné....
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: hihihihihiihhi No jasně!! Ono hlazení koček proti srsti má svá pozitiva!!! Vyskáčou blechy!!! Akorát to nesmí být pravidelem.-))))))))
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: za což enneagramu a osobně tobě zvlášť díky :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: skvělé Chiméro... cítím z toho osobní hloubku:-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    já nevím, jestli nejsem divná. mně se zdá, že hodnotitelé vidí ty ostatní číselné typy aspoň v polovině případů negativně. já je vidím pozitivně. i sedmičky, i pětky... se mi zdá, že jsou zajímavé... a přijde mi, že když jim člověk porozumí, tak fungujou jak po másle :-) prostě jen brnknout na tu správnou strunu... k tomu mi enneagram přijde úžasnej... pochopit, jak já i ostatní fungujeme :-)
    Jak Kim popisovala tu sexualitu pětky, měla sice pravdu (ze svého pohledu), ale ne úplnou. pětky(muži) sice mají takový přístup, jak popisuje, ale je to proto, že ony cítí nejistotu. ony chtějí vědět, že chcete PRAVE JE :-) pak se nebudou koukat, jak tam roztouženě sedíte ;)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: me to pripomina kamaradku, ktera o tom nikdy nerekla nic vic nez.. jak si Malej Princ krotil lisku.. :-)

    CAMAEL: vsak si bud, kde je ti libo! :-)))

    KIM13: tohle je presne to, co se me na osmickach bere.. absence komedii a predstirani.. proste vsechno jednoduse plyne a je takove jake je (ale dost pochlebovani, vim, ze to osmicky nemusej.. toz to ja jen tak, ze nekdy rada hladim kocky proti srsti :-) )
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Mě si většinou někdo "prostě sbalil" a já už to pak moc neřešila...buď to fungovalo nebo né.

    Otázka kam směřuji a co chci, byla řešena až na sklonku dní.

    Nadruhou stranu když už se rozhodnu pro něco či někoho, umím být velmi vytrvalá. Systematická.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: myslím, že vůbec. Mě to vysoce imponuje.

    Já jsem vždy nadšená z nových a nových lidí kolem sebe. Avšak daň za to je, že se ztrácím a i toto je prý klasické pro 9. Nerozhodnost kdo je ten (či ta pravá).
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SHEEN: Hmm ... nevypadá to divně? :-))))))))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Tak to vám neposloužím. Nějak jsem to v tom životě míjela a skončila jsem u jednoho čísla, který mi teda úplně stačí, zejména jako terč pro házení nejrůznějších věcí.

    Z mého pohledu by asi sdělení pětky na téma s jakým typem do postele bylo asi ve stylu: "A oni jsou lidi fakt různí? ... To jsem si nevšimla. Nějak jsem to nikdy neřešila. Prostě jsem věděla, že tenhle člověk to bude a hotovo. Nevím, co na tom hledáte za složitosti."
    KIM13
    KIM13 --- ---
    Prima.-)) Těším se...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A atˇnemelu naprázdno zkusím až budu mít volněji něco podobného sepsat a pozpomínat na své prožitky s jinými typy.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Jo mě by autentický pohled dalších typů na toto téma taky zajímal.
    Prostě zkušenosti ze života - cenné zkušenostii. Vlastně ty nejcennější:-).

    Tak kdyby se našel další odvážlivec a rozepsal se, třeba by jsme z toho časem mohli udělat hezký přehled:-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KIM13: vzešla=vzešel
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam