• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    SMARIO
    SMARIO --- ---
    muj vysledek ;)

    1. 4
    2. 7
    3. 10
    4. 7
    5. 4
    6. 6
    7. 7
    8. 9
    9. 3
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: :D to se povedlo velmi moc!!!
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -


    Když jsou ty vánoce, tak naděluju. Něco co se docela povedlo dle mě..."-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    (KILIAN: dumam o tom, ani nevim jak to zformulovat.. sedum se uvolni, kdyz vedome vnima uzkost byti.. a co vlastne takova sedum, ktera sve projekty/bonbonieru kazdodennich moznosti koreni ruzne paranoidni motivaci, katastrofickyma vizema a tak a hrozne se v tom exhibuje? to se v tom vlastne muze citit hrozne dobre? je to otevrenejsi typ sedmy, nebo perverznejsi typ sedmy? nebo oboji zaroven? (nebo si mam dat jednickovy soudy nekam? :-) ))

    MEDVIDEK: no jo, na Xene si ulitavala Monicardio :)))))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    MEDVIDEK: Jo jo.... tak to je.....


    ehm.... akorát toho s tó bradavicó bych teda nejraděj vyškrtla z teho listu soukmenovců .-))))))))))))))))))))))))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A 9 s křídlem do 8 je "medvídek"..."-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    To se hodí, protože 8smička s křídlem do 9 je "medvěd":-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MEDVIDEK: Já jsem osmička a v dětství se mi pár let opakovaně zdálo, že mně v hlubokém lese honí medvědi. :-)
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    BAGHICEK:
    ted sem si to tak pročítala znova..už s rozvážnější hlavou....a fakt se na mě ta 1 hodí nejvíc;)....ta kontrolovaná zlost obrácená do sebe...žárlivost:))))
    asi to dost sedí...touha po dokonalosti všeho

    tož prosím o zazaření mezi 1
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    _JOAN_: Základní strategie 7 je útěk od bolesti. Utíká od sebe ven. Utěk je obrana. Když se 7 cítí bezpečně tak si dovolí v této obraně polevit. Zastaví se a dovolí si nahlédnout do hloubky uvnitř sebe. Uvolní se.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    DADULKA: _JOAN_: Řád mají rády hlavně 3 typy: 1, 6, 8. Každý z jiného motivu. 8 - umožnuje mít věci pod kontrolou, 1 - svět je dokonalejší, 6 - řád je jistota a je bezpečnější.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    Sny si vetsinou nepamatuju. Zdavaji se mi sny, kde je zakodovano pretezovani sebe sama. A nebo se mi zdaji sny o stastnem plynuti. Hodne se pry smeju ze spani. Ale o tom nevim.
    Z detstvi si pamatuju strasidelny sen o lidozravych sovach.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    _JOAN_: problem s autoritama - mam problem s "autoritama", kde nekdo prezentuje svuj nazor jako neco autoritativniho s tim, ze ten nazor meni prispevek od prispevku, coz je ale u nazoru vporadku (a u vyspele osmickove autority tohle neni), pripadne je to autoritarstvi zahaleny do zmeti zvlastnich myslenkovych pochodu bez hlavy a paty, ktere ale ruzne tahaji za city :-)) a mas pravdu, ze tohle jsou asi zpusoby, ktere bych vytkla ctyrce.. takze je to zas moje nesrovnalost se ctyrkama, potazmo nesouhlas sama se sebou.. diky za nakopnuti :-)))
    jinak ctyrka podle me bojuje s autoritou jenom v te fazi, kdy ma pocit, ze o ni autorita nejevi zajem.. ten kdo resi autority vic daleko vic bych typovala na sest a osum..
    rozdil mezi sedum a pet - sedum nedokoncuje ukoly a chce byt videt.. petka dokoncuje, ale nechce byt videt..

    DADULKA: jednicka je ohledne zlosti jak ryba ve vode.. ryba si neni vedoma vody kolem sebe.. a jednicka si muze nebyt vedoma sve zlosti.. pojd do jednicek, at nejsem sama ;-)
    MIKAEL
    MIKAEL --- ---
    _JOAN_: Ahoj, nejsem Kilián, ale i tak: když 7 jde na 5 - stáhne se, žádné srandičky, hluboká analýza, potřeba samoty (oproti zábavě a společnosti) - 5 je bod integrity, tedy umožňuje jít do hloubky hlavy (oproti šíři 7), dochází také k připuštění i negativních pocitů (alespoň na mentální rovině). proč se ptáš?
    MIKAEL
    MIKAEL --- ---
    Všem: to je zajímavá otázka - sny a typ. Jelikož se dá předpokládat, že ve snech řešíme podobné věci jako v v bdělém stavu, měl by se i typ projevit, že? Já tedy nejvíce žiju 4 a když si to tak proberu, tak je fakt, že se mi hodně zdá o vztazích, darmatické intenzivní momenty, protože se své drama v denním životě snažím krotit, o to víc se to kompenzuje ve snech...
    + malá úvaha: typ je osobnost, tedy vědomá a nevědomá část. Ve snech s námi komunikuje nevědomí, tudíž by se ve snech mohla projevovat stínová/popíraná část našich typů, resp. právě všechny další způsoby, které NEpoužíváme, neb směřujeme k celistvosti, tzn. jednotě, esenci...
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    MEDVIDEK: jj, neni kam spěchat :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    _JOAN_: ok...času máš dost"-)
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    DADULKA: tenhle systém právě o škatulkování moc neni... vlastně psychologie nikdy neni o škatulkování. Jen je prostě určitej abstrakt ale ve světe se pak projevuje nekonečně mnoha způsoby a jako takovýmu mu nemůžře odpovídat žádnej obecnej popis :-)

    s tim řádem to mam úplně stejně, je pro mě hodně důležitej...a jsem nervózní, když neni, sere mě to
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    _JOAN_:
    taky se zatím nedokážu moc zaškatulkovat.....
    zlost...to bych asi ani neřekla...spíš energie, napětí, nervozita....kterou potřebuju vybíjet...nejlépe sportem
    perfekcionismus taky....chci být v určitých věcech nejlepší...ale nenjde to do extrému...že bych pro to udělala všechno....sem k sobě hodně kritická
    mám ráda pořádek, řád, pravidla....protože sem sama dost zmatená...a to mě urovnává
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam