• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: tak predstava by byla a ted jeste nejake citoslovce pro skakani :-)))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK:
    SHEEN:

    Bože!!!! Já vám snad založím introvertní diskusi .-)))))))))))))))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Hmm, já teda jako introvert mám zase hoodně dobrou představivost na to tvé skákání z kůže. :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    tady je to dnes taaaak dojemny :-)

    (prosim vas, zencky, jsem nekomunikativni introvert, tak me netahejte za slovicko nebo vyskocim z kuze ;-) )
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: V pohodě. My se prostě smějeme pořád a skoro všemu. Přeci nebudeme chodit na net plakat, že jo. ... Navíc se tu člověk dozvídá o sobě takový věci, že mu to prostě přijde až k smíchu. :-)))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: No jo!!! A tos nás ještě neviděla pohromadě!!!!! A ve svaté trojici! To je teprv potom nářez .-))))))))))))))))))))))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    neumim rict, jak MOC se mi vas smich libi.. (tohle bude nedorozumeni jako hrom.. uz to vidim)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: a vubec jsem to nebrala jako nejak neprijemny ten smich.. jenom, ze se tu na me se Sheen usmivate stale a tak nejak z rozvernosti. Asi neumim rict, ze se mi vas smich libi. Ja fakt nevim.. :-)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    Knizky - ke mne prisly v tomhle poradi

    ABC ennagramu - ma roztomile obrazky.. je to jenom takovy zakladni nastrel

    Enneagram od Palmerove - vytecna kniha. Moc se mi libily vypovedi jednotlivych typu. Interakce typu. Upozorneni na co dat bacha kdyz na sobe clovek zkousi pracovat. Preskocila jsem uvodni slovo, to jak se s enneagramem vlastne pracuje :-) a taky zaverecne statistiky a provazanosti na ostatni systemy.

    Enneagram v panelovych rozhovorech - tady jsou vlastne vypovedi tech typu, co na sobe pracuji a vasnive se enneagramu venuji. Pro me je to treba takova zkratka - nez si bloudit vlastnim typem, tak si prectu, jak to zformulovali jini.. :-) A na konci jsou cviceni a doporuceni pro jednotlive typy. Treba se mi tam hrozne libil ten postreh, jak si clovek vybira cviceni, co mu nejlepe vyhovuje, ale da mu nejmene. (Petka si zvoli zenovou meditaci.. :-D apod.)

    Rohr - je zatim v poradi. Mozna to tak ma byt - duchovni stranku az nakonec.. japonec :-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: Přemýšlím, od toho poledne, jestli jsi ty mé smajlíky pobrala jako výsměch jen ty nebo jestli ho tak berou i jiní...
    Možná je to asi problém těch, kteří mě neznají. Píšu smajlík všude tam, kde se na někoho jentak usmívám. Prostě třeba jen proto, že ho vidím....
    Jestli se někdy uvidíme naživo, tak to pochopíš.-)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: jejda, tak to dekuju moc.
    A jeste kosmeticky - pro petku nepujde az tak o neutralni jako o nezaujatou pozici. V tom je asi moje projekce, protoze jednicka chce byt neutralni. Blahove se domniva, ze se tak vyhne kritice :-))) (jenze, kdyz je konflikt, tak jde asi o to, aby tedy byl ten kraval a ne aby si nekdo medil ve sve neutralite.. )

    Jsem si vzpomnela na dvojkove deleni: "Rozdelime se napul nebo bratrsky?" ;-p

    KIM13: :-) aha, tak v tom pripade se dari vytecne na vsech stranach. Mam nejak pocit, ze se tu posledni dobou vsichni smejou tomu co rikam a pritom se vubec nesnazim.. bejt vtipna.
    Taky dekuji za slova. A za smich!
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: Já jsme to ale pochopila! A myslím, že zrovna tak, jak jsi to napsala... Proč si myslíš, že jsme se smála Tobě? To nebyl výsměch! Naopak! TMůj smích se nikomu nevysmívá. Naopak se směju, když se něco daří.-) Líbilo se mi, jak jsi to vystihla...
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Náhodou jsi to řekla moc pěkně. Vedlo to k řadě úvah o konečné podobnosti chování různých typů, ačkoliv jejich motivy jsou různé.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: asi jsem to myslela tak, ze petka si chce zachovat nestrannost a proto poctive balancuje ta ostatni cisla... aby mezi ne mohla dosadit sebe na ehm neutralni pozici :))
    To uz vazne nemuzu rict nic, aby z toho vsichni nepadli pod stul smichy? :-) Tak doufam, ze ted zase prijdou vosmaci a protoze se neumim vyjadrit, budou ze me dobyvat.. jaderka ;))

    SHEEN: :))) tak to jo

    DADULKA: dobra zelva.. to je symbol rodinnyho stesti nebo neceho takovyho :)))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    DRAGEL: Ano, osmička spravedlivě rozdělí, to je pravda.... Ale rozděluje opravdu sebe????
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: hahahahahhahahahahahahahahaha
    To je tedfa úžasná hláška!!!.-)))))
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Ne, právo prostě je a hotovo. :-))))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    jsem nekde slysela, ze o pravo se neprosi, o pravo se bojuje :D)) prcham, chichichi
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    DRAGEL: plete se mi spravedlnost a nestrannost.. ale vcelku si s tim uziju vic svandy nez jako rozdelena, tak me prosim jeste nech zit ;-)


    SHEEN: no jo, ale vis co rikaj devitky: jen at si na to pekne prijdou samy :-)))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    BAGHICEK: Spravedlivě rozdělí jen 8, uvidíme, kdo to vydrží a kdo ne ;-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Klid. Je to prča. :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam