• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    THE_MIRACLE: já bych teda doplnila, že nejen "vždy", ale současně "a pouze tehdy".
    Zrovna dneska ráno jsem potkala borce, co se před sjezdem rozblikal, ale sjížděl až o jedna dál, dost matoucí.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    THE_MIRACLE: Jak tu někdo psal. Bohatě by stačilo, kdybychom se naučili blikat vždy, když kruháč opouštím.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ADMIX: Souhlasím, že pokud by to používali všichni, tak na velkých kruháčích to může mít smysl. Tady v Čr a dále na jih to ale fungovat nebude...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    HERR_FLICK: Fakt mi to tak nepřijde
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    PHAILO: prave se casto krizi... u slozitejsich vytizenejch kruhacu je blinkr na obe strany hodne velky plus..
    hodne to urychluje bo cekajici vidi kam jedes mnohem driv a lip
    ale to si musis zazit

    treba pres tenhle sem jezdil nekolikrat kazdej den
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Hele ono to vypada jako nesmysl, dokud nejakej cas neridite v zemi, kde to takhle vetsina ridicu dela. Pak to najednou zahadne funguje.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    HERR_FLICK: Pokud se nekříží, tak přece není problém.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    PHAILO: no a pak mas dvoupruhy vyjezdy.. na ktery vyjizdej obe auta klidne zaroven s vyjimkou pokud zrovna ten vnejsi nema blinkr dovnitr
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    HERR_FLICK: Není. Pokud jedu ve vnitřním, musím stejně dát přednost tomu, co pokračuje ve vnějším. Takže blinkr je bezpředmětný.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    THE_MIRACLE: pouzivat na kruhacich obe smerovky je naopak naprosto skvely a pokazdy kdyz prijedu do cr mi sere na velkejch ze to tu tak neni

    priklad za vsechny.. jedu na dvouproudym kruhaci ve vnitrnim a chci uz odbocit.. auto ve vnejsim ale nekdy po kruhaci pokracuje...

    navic presne jak pise admix kdyz nekdo da blinkr ze pojede az treti vyjezd tak uz zdalky clovek vi a prizpusobi se tomu

    zadalsi kdyz po celou dobu na kruhaci blikam na jeden a pak pred vyjezdem na druhej smer vi ostatni co ode me muzou cekat daleko lip

    taky sem na to zezacatku cumel s neduverou ale pro plynulost a bezpecnost provozu a informovanost okoli o dalsich krocich co hodlam podniknout to je jednoznacny plus
    MVEK
    MVEK --- ---
    SAMOUT: Já, ale bylo to od kolegy z práci, od kterého jsem se zrovna stěhoval do jiné části budovy.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Kdo to tu před časem psal, že měli na I.P. Pavlova asi všichni zelenou? Bo dneska cca. o půl třetí v noci buď magor totálně jebal semafory, anebo se mi to stalo taky. Ke kolizi teda nedošlo, teprve jsem přijížděl ke křižovatce od Nuseláku, ale měl jsem už nějakej čas zelenou, a najednou kdosi vyjel z Ječný a zabočil k Muzeu. Divný...
    MVEK
    MVEK --- ---
    PREVIT: Mně právě nesedělo to tvé paušalizování "pokaždé". Jinak samozřejmě, pokud není takřka nulový provoz později večer apod., byl by to vždy manévr narušující provoz.

    Zažili jsme ovšem sviňárnu na pražské Průmyslové před Fashion arénou. Vznikla zácpa někde dál u spalovny směrem na sever na Kbelskou. Nejeden člověk se tedy chtěl otočit a je to možné, stačí na téhle křižovatce zabočit do toho slepého vajglu proti Fashion aréně, tam se otočit a počkat opět na zelenou doprava.

    Jenže kus zpátky na protilehlé straně stála policejní kontrola a zelená na odbočení doleva najednou několik zelených pro přímý směr nepadala. A tím několik nemyslím dvě, ale víc. A policie vybírala ty, kterým ruply nervy a otočili se ještě navíc na červenou. Nicméně mám podezření, že tedy nepadala ani zelená z té slepé, takže tam to možná někdo vzal doprava taky nakonec na červenou.

    Nezbylo než si zanadávat a z pruhu na odbočení doleva to vzít rovně a popojíždět chvíli v zácpě (což ale taky tedy byl přestupek, byť slabší, při nesprávném zařazení přece máme pokračovat podle značení a pak se otočit podle možnosti nebo objet). Ano, druhá varianta byla volat na policii, že ten semafor nefunguje dobře, ale nějak to rozhodnutí tehdy nepadlo (je to asi 8 let).
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    Největší kokoti za volantem jsou v Brně. Není tam nijak extra moc aut, dopravní infrastruktura taky ničím nevybočuje. Ale místní ještě nedokázali pochopit, že když jim svítí zelená, neznamená to, že musí za každou cenu jet. Pokud je křižovatka před nimi už plná. To je hlavní důvod místních zácp. Co křižovatka, to ten samý příběh. OMG!

    (A ti co jedou na dálnici v levém 120, protože přece kilometr před nimi jede ještě jeden kamion mě taky serou).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SAMOUT: jo, jenže u přechodu. Takže coby řidič nevíš, jestli se ti tam s tím kočárem a s těma prckama na poslední chvíli nebudou chtít vrhnout.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SKRU: Asi něco na tom obrázku míjím, ale co je špatně? Mně připadá, že stojej normálně na chodníku?
    FAT
    FAT --- ---
    SKRU: A teď si představ, že tohle mám občas pod oknem pokoje kde spím. Ale ne mamimky, nýbrž dospělé, kteří se vracejí domů z hospody a ještě, než se rozejdou, si musejí dovyprávět velmi důležité příběhy. Obzvláště v takovém počasí jaké teď bylo, tak to je radost.
    :-)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    SKRU: A postuchovali se pri tom aspon? Troubit, troubit, troubit. :)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    MVEK: At to chapes jak chces, tak na tenhle manevr proste neni svetelna signalizace zarizena. A vzdy je riziko, ze nekoho neprijemne prekvapis, nebo budes aspon prekazet. Vadi to treba, kdyz je volny smer pres krizovatku ve tvem smeru zalomeny doprava a z protismeru se ti tam bude nekdo otacet. Nejlepe do tveho leveho pruhu (napriklad Nadrazni/Strakonicka, ven z Prahy).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam