• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MELDA: Ano taky proto na tohle tema diskuzi neotvírám, bavil jsem se o konkretnim příkladu - ty dvě holky u mostu - ty jsi sklouznul úplně jinam - do míst ke kterej nemám/nechci co říct.
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    kdyz jsem zacinal jezdit, tak otec jezdil zasadne se mnou. a vzdy, kdyz jsem udelal picovinu, tak to byl pojeb, ze si to pamatuju i po dvaceti letech :)) ja myslim, ze doprovod ze zacatku je dobra vec.
    MELDA
    MELDA --- ---
    ADAMIRA: No tak kdyz nemas srovnani, tak je pak tezky s tebou diskutovat o cemkoliv.
    MELDA
    MELDA --- ---
    Jako ja nerikam, ze jezdim v aute nejak hodne, mesicne najedu tak 2,5-3k km + nejakejch par stovek na motorce, coz si myslim, ze neni nejak moc, ale jezdim denne a sam vidim, ze kdyz dojde prave k nejake klimaticke zmene, tak je to na silnici okamzite peklo. Trochu vic prsi a auta na dalnici jedou 60-80 ve vsech pruzich. Jasny..ovci stado, kdyz jede jeden, tak vsichni. Nikoho nenapadne, ze se maji zaradit do pomalejsiho pruhu a aspon jeden pruh nechat prujeznej, protoze existuji ridici, kterejm auto jede v desti vic jak osumdesat, stiraji jim sterace a nemaji sjety gumy, takze je dest nejak nesere.

    A takhle bych mohl pokracovat hodinama a hodinama vypraveni...od rychlosti pri najizdeni na dalnici, styl razeni se na dalnici z pripojneho pruhu a tak dale.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MELDA: promin na tyhle zobecnovací diskuze na téma tráva byla dřív zelenější a lidi jsou moc zlý já nejsem :)
    MELDA
    MELDA --- ---
    ADAMIRA: Hura si klidne zaskanduj. Ja z toho prave naopak nejsem moc potesenej. Protoze diky tomu vznika plno ruznejch dlasich omezeni, zakazu a prikazu, proptoze lidi se prestavaji umet chovat. od toho se doviji i agresivita a vulgarita, bezohlednost ridicu na silnicich a od toho se odviji vlastne vsecko. Kdo je mne vzorem, toho nasleduji..kdyz mas spatnej vzor, tak je to v prdeli. A tech spatnejch vzoru je tu vic a vic.

    Takze vlastne jak rikam..dokud se lidi nezacnou zase k sobe chovat normalne, moralka bude zase neco znamenat, tak je uplne jedno kolik hodin stravis ve skole ci v autoskole, nic ti to neda a dment budes tak jako tak.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MELDA: a jedno velký hurá nakonec

    DANYSEK: nikdy jsem nikde netvrdil že je
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Nejvíc asi pomůže před úmrtím aby lidi nejezdili ve vylítanejch starejch keplech který nemaj ani bagy/ESP. V autoškole Tě stejně nepřipravěj na různý klimatický podmínky, to by musela trvat rok.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ADAMIRA: ridicske opravneni neni zadne zakladni lidske pravo :-)
    MELDA
    MELDA --- ---
    ADAMIRA: V zemi, kde moralka jde tezce do prdele je vlastne jedno uplne vsecko.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Aha, takže bambilion hodin v autoškole - eliminovat korupci u komisařů a ... a pak lék na rakovinu a cestu na Pluto :)
    MELDA
    MELDA --- ---
    PHAILO: Nesazim se skatulkovat, je mne jasny, ze existuji i prirozene talentovani jedinci, to je v poradku. Ale takovejch proste neni vetsina.

    A ono autoskolam ani tolik nejde o to, jak te nauci ridit, ale o to, aby co nejvic proslo studentu a aby co nejvic dalsich jich prislo.

    MELDA
    MELDA --- ---
    Jinak zde celkem dobre a prehledne statistiky od roku 1980 az po rok 2015

    Vývoj nehodovosti na českých silnicích | autosap.cz
    http://www.autosap.cz/dalsi-informace/nehodovost-na-ceskych-silnicich/#neh1
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    MELDA: Ne každý je blb a neschopa. Já jsem auto nikdy před AŠ neřídil. Prošel jsem zcela bez problémů. Pak jsem 2 roky neřídil a pak začal hned s centrem Prahy (doslova ze dne na den). Dnes mám najeto tak půl milionu po celé Evropě a nikdy jsem nezavinil žádnou nehodu. To se samozřejmě může kdykoli změnit, ale do tvé škatulky nezapadám.
    MELDA
    MELDA --- ---
    Ona je to takova sinusoida... a bohuzel prave nahovno je, ze v posledni dobe, coz je nejakejch 4-5 let je opet narust.

    Nejvetsi pokles nehod byl nekdy pred deseti rokama. Vse bylo zpusobeno hlavne tim, ze se zvysila skodni hodnota ke ktere nebylo a neni potreba volat policii. Tak byl tehdy pokles skoro o polovinu. Stejne tak byl delsi dobu pokles umrti na silnicich...kterej byl teda u nas docela alarmujici. Tak se objevilo v tv plno reklam a spotu v ramci bezpecnosti silnicniho provozu. To docela zabralo, bohuzel posledni 3-4 roky je narust opet znat.
    MELDA
    MELDA --- ---
    Takze pokud ma nekdo pocit, ze dnesni ridicsky vycvik je dostatecny a onen proces pripusteni novych ridicu je funkcni a spravne, tak s takovym clovekem opravdu nema cenu vest jakoukoliv debatu.

    Jinak bych doporucil si dohledat nejake statistiky ohledne nehod a poctu mrtvych na silnici... Rozhodne tenhle rok nebude patrit k tem lepsim a veselejsim. A pokles urcite zadnej neni.
    MELDA
    MELDA --- ---
    ja jsem si 100% jistej, ze dnesni pocet hodin v autoskole zdaleka nestaci na to, aby z tebe udelali ridice. Vetsina lidi ma se silnicnim provozem a rizenim nejakeho motoroveho vozidla zkusenost uz daleko drive. Motorka, skutr, babeta a podobne. Obcas i jizda na kole pomaha. Dost lidi, prevazne kluku uz ridili i auto pred zapocetim v autoskole. Ale v okamziku, kdy do autoskoly prijde clovek, kterej nikdy predtim na nicem podobnym nesedel, ani nic podobneho neridil, tak ten rozhodne nebude na konci pripravenej. A ano...komisar je ten clovek, kterej te vpusti na silnici. Bohuzel v dnesni dobe nepochybuji o tom, ze plno takovejch komisaru je uplatnejch, bylo tomu tak uz i za mne a to je tomu dobrejch 20 let, takze dost silne pochybuju, ze tomu je v dnesni dobe jinak. kazda autoskola ma a mela vzdy takzvaneho "sveho" komisare a dost z toho bylo poreseno a domluveno davno predtim nez se nastartovalo vubec auto.

    Vim z vlastni zkusenosti, jak probihala moje zaverecna zkouska v autoskole pri ziskani ridicskeho opravneni typu C.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DANYSEK: nemám potřebu se na tohle téma dál bavit - to je zase odbočka na Istambul...
    Ano myslím si že tak jak je to nastaveno dnes stačí - nesouhlasíš - ok
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ADAMIRA: samotna zkouska trva 30-45 minut... vazne to jde stihnout? :) Ano, evidentni pripady to vyselektuje - ale chyby vznikajici treba z unavy pri delsim rizeni to uz taky nepodchyti.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DANYSEK: To musí následně posoudit komisař.
    Je to řidičák ne výcvik kosmonouta - a jak jsem psal v tom,hle se možná neshodnem ale s původním tematem to nemá nic společnýho...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam