• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    MVEK
    MVEK --- ---
    Je tu dlouho klid, tak by mě zajímalo, jestli jste už někdo dostal pokutu, nebo byl stavěn atp. kvůli nedodržení rychlosti v zóně (třeba ty oblíbené třicítky a čtyřicítky v obcích?

    Nezřídka se mi totiž stane, že do nějaké přijedu, něco tam vyřídím, nebo tam i pobudu den, dva, a pak odjíždím a to, že jsem v zóně si připomenu, až když z ní odjedu.

    Je mi jasné, že s výmluvou, že prostě za dvě křižovatky na zónu zapomenu, bych asi těžko uspěl (i když to se mi taky často stává, že podvědomě po čase přidám na otáčky, na které jsem zvyklý).
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Poprvé v této dekádě se mi poštěstilo projet se křížem krážem po ústeckym kraji mimo hlavní silnice města atd. a docela mě překvapilo, že účka jezdí jako účka i tam u nich, kde by se teoreticky měli aspoň trochu orientovat. Takže co se tam za těch cca 7 let změnilo? Vlastně nic, jen lidi účkujou v novějších autech :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KRUPAN: "Je to věc, kterou si ponese po zbytek života." Chudáček malej vrahounek, ťuťu.
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    Soud znovu potvrdil vinu muže, který srazil cyklistu a zabil jiného řidiče - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...ic-sazka-cyklista-umrti-ridic-fvd-/domaci.aspx?c=A170807_113329_domaci_nub

    mrdka mladá, vylízaná
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    KORKMAZ: To rozhodně, na to se moc těším!!
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PHAILO: Počkej, až vystřihnou (dvoupruhový!) kruháč před Benešovem. Když se to spojí s kolonou od Mrače, tak to bude teprve stát za to.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    Jezdím po I/3 několikrát týdně. Potvrzuji, že na místech sbíhání 2 pruhů do jednoho vznikly nové špunty a tedy nové kolony. Navíc zelená plastová dilda akorát brání uhnutí IZS v případě pomalu jedoucí kolony. Prostě další dementní dopravní opatření.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GREVE: Presne, jak pises - kdekoliv je usek s vic pruhama, tak se to tam akorat stosuje.. viz treba cesta do Benesova
    SPM
    SPM --- ---
    GREVE: Já se trochu obávám, že pěkné to ve výsledku bude jenom v jednom směru... pokud se to provede v klasickém provedení, kdy mezi tím jednorpuhovým protisměrem bude dvojitá plná a najebané palisády, tak jeden směr sice pojede, zato protějšek se potáhne za prvním šnekem několik kilometrů, než ten pruh skončí a půjde legálně předjet. Zrovna na té I/3, kde ty pruhy se dávají do kopců, takže ve směru na Prahu jich je minimum, se mi to stává snad pokaždý, že chytnu nějakýho sedmdesátkáře na začátku toho dvoupruhu a jedu za ním 10km.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    GREVE: hl cesti ridici nezvladaji obecne jizdu v pruzich. Bud jedou v L a kdyz jsou 3, tak zasadne v prostrednim.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GREVE: "Více pruhů snižuje stres z předjíždění u nezkušených řidičů, kteří tak mají na manévr více času"... mas to i s pricinou :)
    GREVE
    GREVE --- ---
    Stát na vybraných silnicích přimaluje třetí pruh, má zrychlit dopravu - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...vi-silnic-a-dalnic-1nj-/eko-doprava.aspx?c=A170805_130715_ekonomika_fer

    Pěkné, jen nevím, jestli si autoři nápadu na třípruhové silnice všimli, že v Čechách je to skoro nepoužitelné, protože čeští řidiči prostě nezvládají se na konci dvoupruhu sjet zase zpátky do jednoho plynule a bez zastavení. Zrovna na té I/3, kterou dávají za příklad, je to naprosto typické - stačí trošku větší provoz a na konci dvoupruhu se jede krokem, protože správné zipování je pořád jev z říše snů.
    SPM
    SPM --- ---
    KORKMAZ: asi to nemohli zastavit :-)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Do mě nedávno takle v Příbrami regulérně najížděla parta pražskejch hejsků v kšiltovkách v novým šjundé i30. Ta agresivní reklama by se asi měla zakázat
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Mě pobavil před par dny týpek, co nedal přednost zprava a ještě pak chudáka, kterému tu přednost nedal, vytroubil.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYWERN: mě taky borec tlačil z pruhu. zřejmě vůbec nevěděl, co se děje. když jsem na něj troubil a ukazoval fakáře (ranní pruda) tk se tvářl, že vůbec netuší.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    ADAMIRA: Tak urcite. Tak zas ahoj.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    No, ja na D1 (!!!) videl v zacpe stat pred nama auto, ktery melo zapnutej mobil prikurtovanej pres vnitrni zpetny zrcatko. A ne, nedal ho tam az v ty zacpe, ale mel ho tam uz kdyz tam prijel.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    klid, je vedro, nehadejte se :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam