• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    JINX
    JINX --- ---
    Nejakou dobu jsem uvazoval nad nejakym kurzem defenzivni/bezpecne jizdy a tady jsem nalezl akorat prispevek od PNXNTDD mate vsichni podobnou zkusenost? nebo existuje neco co stoji za navstevu?
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    DIVA: Na Zličíně bejvá trochu místa i tam, co je Decathlon. Za rohem u zásobovací rampy se dá udělat menší kolečko na brždění a zatáčení tak do 30km/h.
    HANZO
    HANZO --- ---
    DARK_SAVANT: tam je z toho parkoviště, navíc každou chvíli nějaký idiot zkouší driftovat
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    DIVA: na strahove je docela dobrej placek.. koukam, ze uz ho trochu zabrali, ale furt to asi nejak jde:

    https://maps.app.goo.gl/HhTpy

    ale nejsou tam silnice, proste jen na zakladni veci jako rozjizdeni, kontrola atp, proste se trochu szit s rizenim.

    a parkovat jsem se ucil u libovolnyho obchodaku po zaviracce nebo vecer, treba na zlicine u ikey je to docela velky.
    DIVA
    DIVA --- ---
    Kde se da v Pze cvicit ovladani vozu a bezna jizda? Verejne pristupna plocha s minimalni navstevnosti. Parkoviste u zruseneho obchodaku, areal se zapomenutyma firmama, nejaka sit cest bez provozu proste. Diky.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DANYSEK: Ja mel na mysli tu prave probihajici rekonstrukci. Tj. pravej byl nesjizdnej ro roku 2014 (?). Sorry jako, to bylo o tlumice, i v tech tripruzich.
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    VYWERN: ja to predjizdim rychle :-)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    SITH: me by to ani nevadilo, kdyby jeli treba 160. Ale casto ten L jede pomaleji jak P a nebo je to porad brzda, plyn, brzda, plyn. Ja to obcas uz vzdam, najedu do P a konstatni rychlosti to pomalu predjizdim.
    SPM
    SPM --- ---
    No, ty 3 pruhy v kopcích, alespoň ty na D5, pokud se nepletu, tak jsou pro pomalý vozidla; historicky z nich byla i plná čára ven, pak to přemalovali, je tam přerušovaná a víc hustá, takže pravidla dle mě furt stejný. Tam bych teda nekřivdil, když se tam nenacpe osobák, co jede 120. Ale na tý D1 je to prvních ~20km u Prahy a tam fakt v pravym pruhu za posledních min. 15 let žádný díry nebyly...
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    ja kazdy den po D7, pred koncem do kopce je tam taky tripruh a samozrejme drtiva vetsina v prostrednim. ale obcas kdyz predjedu, tak se musim presunout z pravyho do levyho a pak zase zpet do pravyho - obcas je to trkne a zaradej se do pravyho
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SAMOUT: ale pred rekonstrukci tam nebyly tri pruhy :) Tripruh tam mas teprve poslednich cca 19 let...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SPM: D1 je spesl pripad, pred rekonstrukci byla v cele delce v pravym pruhu nesjizdna vetsi rychlosti nez je 30 km/h. Lidi si proste odvykli pravej pouzivat.
    SITH
    SITH --- ---
    SPM: tak já si pamatuju ten kopec od Berouna do Prahy, kdy jsou kamiony v prostředním, auta v levém a v pravém se to dá celé projet na sprosťáka úplně krásně. A pak na okruhu, kdy auta zařazující se ze strakonické u Zbraslavi se hned řadí do prostředního, aniž by věděli, že ten pravý stále pokračuje jako třetí pruh
    SPM
    SPM --- ---
    SITH: ale tohle mi přijde, že je nějaká výborná vlastnost D1... Jel jsem po ní teď v úterý, to tam ani nebyly ty kamiony a přesně v prostředním pruhu štrůdl aut, pravej prázdnej. Nicméně na D11 po rekonstrukci je teď na kousku (asi někde mezi 4. a 8. kilometrem) udělaný taky tří pruh a překvapivě to funguje. Za tu dobu jsem tam potkal jenom jednoho tydýta v prostředním, ale jinak se ty auta normálně řadí... nechápu, proč u D1 to nefunguje :-D
    SITH
    SITH --- ---
    češi fakt neumí jezdit po tříproudé dálnici. Pravý pruh plný kamionů, prostřední prázdný, levý plný oktávek a superbů spěchajích do práce. Nechápu, kde se tohle vzalo
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích - iDNES.cz
    https://auto.idnes.cz/levy-pruh-dalnice-0z5-/automoto.aspx?c=A181219_160232_automoto_fdv
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    podřazení je vůbec taková zajímavá operace... tady u nás vede hlavní přes vesnice střídavě z kopce a do kopce.
    Polovina řidičů zřejmě ještě neslyšela o tom, že když si podřadí, tak to auto pojede pomaleji bez toho, aby museli stát na brzdě. Takže jak trotli z kopce jedou se zařazenou čtyřkou nebo pětkou na brzdě, aby se jim to nerozjíždělo, pak se na tu čtyřku pokouší vyjet do kopce, přičemž jim to samozřejmě téměř chcípne, konečně je napadne podřadit, jenže to už jedou s bídou třicet a brzdí provoz... a dojedeme do další vesnice a oni předvedou to samý???
    SPM
    SPM --- ---
    DAVETESS: no já jsem troubil jak vzteklej... kdyby ten vocas jel alespoň přes kilo, ale von se tam camral o 2km/h víc, než ten kamion a málem jsem tam kvůli němu nechal brzdový destičky...

    jinak taky děsně miluju kategorii "neumím si podřadit." Sám občas jezdím tříválcovou rikšou, která nejede... Posledně na dálnici jsem s tím, když se to za mnou vyklidilo a nebyl tam nikdo, začal předjíždět pár kamionů, za jedním z nich byl osobák, který už mohl dávno jet a nejel. Tak jsem se do toho pustil, rikša v těch rychlostech okolo kila už moc neakceleruje, ale zdárně jsem přidával, načež ten mamlas s octavií nebo rapidem nebo co to bylo (prostě rozhodně měl o dost víc výkonu než já) mi tam vjel. Což by ještě nevadilo, kdyby přidal. Ale on akceleroval ještě o dost míň, než já, takže jsem musel pustit plyn a vláčet se za ním (ztratil jsem cenné zrychlení, které se těžko získává zpátky). Takže po dlouhé době jsme konečně předjeli ty kamiony, měl jsem ho před sebou, zařadil se, za mnou furt nikdo, tak jsem zase přidal, že ho ještě předjedu, načež to hovado na to šlápne a začne mi ujíždět. Takový fakt vážně miluju... Jenom nevim, jestli to ty imbecilové fakt dělaj naschvál nebo mu nikdo nevysvětlil, k čemu tam tu šaltrpáku má a po těch několika kilometrech předjíždění mu to konečně chytlo dech...
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    SPM: Nojo, klasickej nešvar s názvem "abych nemusel zpomalit, zpomalim někoho jinýho".
    Jedeš v levym 140. Právě jsi někoho předjel. Zůstáváš v levym a hodláš předjet zelenou fábii v pravym před tebou, a rovnou pak i kamion, co je před ní. Blížíš se k Fábii, Fábie se blíží ke kamionu. Fábie ale nechce brzdit, tak to pošle do levýho těsně před tebe. Kamion je v pohodě, Fábie je v pohodě, ty musíš brzdit a pak zase zrychlovat.
    Když se ti tohle stane za posledních 20 minut desetkrát, je to fakt na silný nervy.
    Blbý je, že když se na Fábii nalepíš, nebo jí problikneš, spadáš automaticky do obecné kolonky Pyrát....
    SPM
    SPM --- ---
    RALI: v tom levym tam závodníky zas tak často nepotkávám... zato když jsem tam jel nedávno, tak ta dálnice byla relativně prázdná, v pravym kamion, v prostřednim kamion, co se ho snažil předjet a za nim dáčie. Jel jsem tim levym 130 a ten pičus s dáčií, co se tam plazil 70kou za tim kamionem, to poslal přímo předemě a ještě mu ten pekáč na víc jako 80 nezrychlil... Podle mě hned po zákazu kamionů by do toho levýho pruhu měli dostat zákaz tyhle podlitrový tříválcový mrdky, když jejich majitelé nemají soudnost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam