• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    LORD_DE_SEIS: [...] tělo zřejmě nepřipoutaného řidiče, vyletělo po nárazu do lamp z vozidla, vletělo do tunelu, kde dopadlo asi dvacet metrů od jeho ústí.
    Ntpc.
    SPM
    SPM --- ---
    LORD_DE_SEIS: Asi v tom mobilu bylo něco fakt důležitýho...
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    foto ze záznamu pevné kamery ze smrtelné nehody dne 27.8.2022 (tunel Valík)

    DURDIN
    DURDIN --- ---
    ADAMIRA: To bohužel funguje jen na "slušné" lidi. Kolega před pár lety dostal půl roku zákaz za zbytkáč, když jel ráno autem domů po nějaké akci (po téhle zkušenosti si koupil alkoholtester), a poctivě celou dobu jezdil do práce vlakem. Na druhou stranu tu máš takové paka, co bydlí "na úřadě" a dělají kdovíco a pro tyhle je nějaký zákaz jen cár papíru....
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    FRIZER: Upřímně řečeno celej tenhle “institut” zákazu řízení moc nechápu.

    Kazdej tejden slyšíš jak někdo někoho zabil a mel dvanáct zákazu řízení, se to asi omezuje na obce nebo nevím.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    takovyho cloveka bych zavrel po odpykani trestu nekam na psychiatrii
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    ADAMIRA: Ten kripl jich mel asi deset udajne...k cemu takovej zakaz tedy je...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ANDR3E: Koukám ze za porušení zákazu řízení ti u nás hrozí asi tak stejnej trest jako za znásilnění.

    Kolik teď dostane? Rok? Dva podmíněně? To je hrozny tohle
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Řidič podezřelý z přejetí dvou mužů v Adršpachu zabil autem už v minulosti - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/adrspach-nehoda-smrt.A220825_220340_domaci_ibar
    RAV
    RAV --- ---
    GLOBETROTTER: tam je to samozrejme a logicky naopak...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    RAV: Pokud tedy nemáš auto, vyrobené pro země s levostranným provozem :-)
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    RAV: hm, a já myslel, že jen vykuřujou...
    RAV
    RAV --- ---
    Plati to taky v aute. Narovana paze z okna je odboceni vlevo, zvednute predlokti je odboceni vpravo.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    GLOBETROTTER: Normálně se to pořád učí i v autoškole, to je stále platná věc. (Ale málokdo to používá, jak píšeš.)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    BEEBLEBROX: No tak to jsem za vola. Holt jsem na motorce apod.neseděl čtvrtstoletí.
    BEEBLEBROX
    BEEBLEBROX --- ---
    GLOBETROTTER: Ono se na motorce blbě dává znamení pravou rukou, když pomocí ní přidáváš plyn…
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    GLOBETROTTER: Ale koukal jsem teď, že v současném českém Zákoně je to stále.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    JOPS: No známé, já nevím... Že se to má takto používat, jsem si kdysi jako dítě přečetl v už i tehdy staré kreslené příručce k vyhlášce, z 60.let a od té doby jsem to nikde neviděl. Ani v autoškole si myslím, že jsme se to neučili. A v praxi jsem to tedy viděl poprvé až včera :-)
    JOPS
    JOPS --- ---
    GLOBETROTTER: clovece, jeste jsem to nikdy v akci nevidel, ale to je celkem zname ne?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Včera přede mnou jel chlap na skútru. V USA ve městě, kde čtvrtina lidí nebliká. Evidentně pravák, co neumí držet řídítka levou rukou a nefungovaly mu blinkry. Poctivě ukazoval levou rukou a když odbočoval doprava, tak s loktem v pravém úhlu. Netušil jsem, že je to mezinárodní pravidlo, které dnes ještě někdo zná. Bohužel se obávám, že drtivá většina řidičů v našem městě neví, co to znamená a tak to dělal asi zbytečně...
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    Parkoval jsem takové větší elektrokolo v Praze na ulici. Zatroubilo na mě jakési auto. Otočím se a vidím, že se ke mě z okénka vyklání řidič, který následně spustil "Mohl byste si LASKAVĚ posunout to kolo? Já tady POTŘEBUJU parkovat" :))))
    TAX
    TAX --- ---
    DURDIN: to bude tak vec na prave strane stredoveho pasu. proti oslnovaci plot nebo tak neco?

    mazec jak se pres svodidla prohrne jak nic...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam