• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    MIKEE: no ty asistenty jsou defaultně zapnuté, naopak se dost často musí dost otravně vypínat po každém startu, takže narozdíl od mobilu v ruce (kde to asi jedině je neschopnost si s tím ten telefon spárovat) to tady musí vypínat úmyslně. Čemuž já se tak úplně nedivím, když vidím, co ty asistenti dělají, tak bych s tím jet nikam nechtěl... Takže osobně si taky myslím, že by výrobci ty ušetřený prachy za absenci přiblblého asistenta radši mohli vrazit do fyzických tlačítek, co se dají ovládat po slepu... (Naštěstí doma žádné tablet-only auto ještě nemám, takže nemusím řešit dilema, jestli si nechat zapnutý asistent, co občas v zatáčce zadupne na plno brzdy nebo zase riskovat, že to hodím do pangejtu, když si chci pustit vyhřívání sedaček).
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    DOCKINEZ: well, tak od toho mas adaptivni tempomat a lane assist .. ja rostu z lidi co si koupi mercedes za dva-tri mice a pak s tim jezdej na manual bez asistentu (mozna ani nevedi, ze tam jsou) a telefonujou s mobilem v ruce. To je jak z toho vtipu s rusem a svedem a soutezi v porazeni stromu .
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Sherloci objevili Ameriku, zdá se.

    Dost rostu z lidí, co za provozu furt šmatlaj na středovou konzolu a nevěnujou se řízení. Až mi někdo z nich hupsne do kufru, asi nebudu slušnej.

    Zlatá tlačítka! Auta s dotykovým ovládáním jsou mnohem nebezpečnější - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/tlacitka-infotainment-test-svedsko-volvo-v70-vi-bilagare.A220823_080240_automoto_dohr
    WARSHEEK
    WARSHEEK --- ---
    Pri ceste z Prahy do Ostravy jsem dostal mikrospanek uz nekde pred Mirosovicema. Vsechno dobre dopadlo, protoze to byl rovnej usek a auto se ho zvladlo drzet samo. No ale pisu to hlavne proto, ze kdyz jsem se probudil a uvedomil si, ze jsem chvili spal tak jsem byl tak nastrelenej adrenalinem ze az do Ostavy jsem ani nezívnul. Mel jsem v aute 6 lidí takze by to byl slusnej masomlejnek... no ale misto premahani spanku celou cestu jsem pak jel drak... takze za me mikrospanek muze i pomoct :D
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    TOMBRIDER: Jj, kdyby matka nezarvala, tak cert vi, kde bysme skoncili. Mikrospanek na dalnici je previt.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Stačí zachrápnou pět vteřin..
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ANT_39: a ten tunel je v tom smeru co jel z dalky videt... co tam blbnul vi buh...
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    LORD_DE_SEIS: [...] tělo zřejmě nepřipoutaného řidiče, vyletělo po nárazu do lamp z vozidla, vletělo do tunelu, kde dopadlo asi dvacet metrů od jeho ústí.
    Ntpc.
    SPM
    SPM --- ---
    LORD_DE_SEIS: Asi v tom mobilu bylo něco fakt důležitýho...
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    foto ze záznamu pevné kamery ze smrtelné nehody dne 27.8.2022 (tunel Valík)

    DURDIN
    DURDIN --- ---
    ADAMIRA: To bohužel funguje jen na "slušné" lidi. Kolega před pár lety dostal půl roku zákaz za zbytkáč, když jel ráno autem domů po nějaké akci (po téhle zkušenosti si koupil alkoholtester), a poctivě celou dobu jezdil do práce vlakem. Na druhou stranu tu máš takové paka, co bydlí "na úřadě" a dělají kdovíco a pro tyhle je nějaký zákaz jen cár papíru....
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    FRIZER: Upřímně řečeno celej tenhle “institut” zákazu řízení moc nechápu.

    Kazdej tejden slyšíš jak někdo někoho zabil a mel dvanáct zákazu řízení, se to asi omezuje na obce nebo nevím.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    takovyho cloveka bych zavrel po odpykani trestu nekam na psychiatrii
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    ADAMIRA: Ten kripl jich mel asi deset udajne...k cemu takovej zakaz tedy je...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ANDR3E: Koukám ze za porušení zákazu řízení ti u nás hrozí asi tak stejnej trest jako za znásilnění.

    Kolik teď dostane? Rok? Dva podmíněně? To je hrozny tohle
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Řidič podezřelý z přejetí dvou mužů v Adršpachu zabil autem už v minulosti - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/adrspach-nehoda-smrt.A220825_220340_domaci_ibar
    RAV
    RAV --- ---
    GLOBETROTTER: tam je to samozrejme a logicky naopak...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    RAV: Pokud tedy nemáš auto, vyrobené pro země s levostranným provozem :-)
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    RAV: hm, a já myslel, že jen vykuřujou...
    RAV
    RAV --- ---
    Plati to taky v aute. Narovana paze z okna je odboceni vlevo, zvednute predlokti je odboceni vpravo.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    GLOBETROTTER: Normálně se to pořád učí i v autoškole, to je stále platná věc. (Ale málokdo to používá, jak píšeš.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam