• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    SITH
    SITH --- ---
    ZCR: ale pane kolego, nikdo přeci neříká, že máte držet hubu. Vyjadřovat se lze samozřejmě ke všemu, co vás napadne, ale jistě chápete rozdíl v tom, když někdo začne říkat, co mají mít určití lidé na svých zahradách :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    SITH: taky jsou to jejich zásuvky, tak ať si klidně připojí fázi na kolík, když se jim to tak líbí, a ta nosná stěna by tam taky nemusela být, když překáží.

    Já naprosto chápu, že vkus je různý a že někdo chce užitkovou zahradu, někdo parčík. To ale neznamená, že k tomu výsledku lidé, kteří viděli nebo navrhovali tisíce zahrad, mají držet hubu.
    Já studovaný zahradní architekt nejsem, a proto kritizuju, co vidím, a poukazuju na to, co se mi nelíbí z hlediska estetického (absurdní množství kamene, nekoncepční všehochuť různých kriplkonifer, přehlcenost prostoru) i praktického (jestli mají děti, to bude bebínek, až se dítě na těch šutrech vymázne; a na údržbu to bude náročné absurdně - všechno bude potřeba stříhat; v těch puklinách a kamení se nevymýtitelně uchytí bejlí; trávník se neobejde bez chemické "pomoci"; černá krytina se bude v létě vyhřívat, šutry taky).
    Jestli se jim to líbí, no spánembohem a šáteček, ale spíš si naběhli na nějaké katalogové vidle.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Vlevo dřevěný originál v Jičíně na výstavě, vpravo 3D tisk

    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BLOWUP: to netusim, neznam ho
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    idealni adept na znovuobnoveni toku, stat nemusi nic vykupovat... ale udrzet to v tech meandrech da praci :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    87HIGHFLYER: tak jasne, Sith je preci odjakziva stoupenec law and order, to da rozum ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JONEZ1: evidentne regulovana niva kvuli poli, zahlid jsem to na mape, je to jizne od Brloha.
    dobu meliorace neznam, ale to suchy pole ukazuje, ze to nebyl tak dobrej napad.
    3851/10
    statni pozemkovy urad
    ZPF a RChU zaroven... a je to teda dlouhy jak tyden pred vyplatou
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    JONEZ1: To množství pozemků okolo nového, ale i původního koryta, je obvykle dost problém. Pokud by se někdo (např. správce toku) rozhodl provést revitalizaci toho potůčku, tak se ti nějaký malitel zasekne s prodejem a je po obnově. K revitalizaci navíc potřebuješ pořádný pás okolo (srovnej "rozkmit" nového a původního potoka).
    Navíc zemědělcům ten stav velmi často vyhovuje, protože to svůj původní účel stále plní a oni sečou/orají v podstatě až do potoka.

    JASMINOVA: Meliorace se dělaly ještě začátkem 90. let. V té době se dávali spíš polovegetační betonové tvárnice, namísto dříve užívaných desek a žlabovek.
    Existují však i potoky celkově zatrubněné v délkách stovek metrů až jednotek kilometrů. Na trubkách je dneska pole/louka a mnohdy ani není znát, že by tam někdy existoval potok.

    A bohužel, většina staveb systémového odvodnění (meliorací) je stále funkční a zdá se že ještě dlouho bude.
    GECKO
    GECKO --- ---
    JONEZ1: No já to pochopil tak, že to klikatý je původní tok potoka a ten je teď zregulovanej v tom pásku co vede uprostřed a jsou v něm šipky...
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    RCK: obávám se, že to bude meliorace někdy ze 60. let.

    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    RCK:
    JONEZ1: přeloženej do lichoběžníkovýho koryta. Dělali to jak komunisti, tak předtím v sudetech němci. Většinou spojené s dost brutální meliorací přilehlý nivy.
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    RCK:: nad tim jsem taky premyslel, ale vyschlej tak pred 100 lety, ne? :-)
    RCK
    RCK --- ---
    JONEZ1: to vypada jako vyschlej potok :D
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    PALEONTOLOG:: nemas k tomu prosim nejakou omacku? :-) Nebo aspon nazev mesta/vesnice? Dokazu si predstavit, ze ty pasy vznikly v ramci vyporadani nejakych druzstevniku pri zaniku druzstva, ktere melo ty pole ve vlastnictvi, ale unika mi, co predstavuje ta "zaklikacena nudle" skrz pole...
    AIJA
    AIJA --- ---
    JASMINOVA:
    Tohle bývá občas na Seznamu v tv. VIděla jsem asi tři díly a fakt je to hrozný všechno.-)
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    Když jsme u těch zahrad...hledala jsem inspiraci a našla pravý britský kýč.

    Garden Rescue Series 5 - Episode 1 - Havant - May 12th, 2020 - 1080p
    https://www.youtube.com/watch?v=SL91ef9VSzg
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BLOWUP: v mezich zakona je treba podotknout:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MART1NKA: Jo, třeba můj muž. Nic co se nedá jíst na zahradu nesmí, místo ibišku bude asi líska (vím, ze Ibisek se jíst dá, leč manžel okru nemá rád) a o kus dál jabloň.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    SITH: Proti tezi, ze majitel muze volne a podle sveho uvazeni nakladat se svym majetkem se absolutne neda nic namitnout, dokonce ani tehdy ne pokud jsou jeho predstavy a idealy odlisne od tech vlastnich. Kdy presne jsi k tomuhle poznani dospel?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    JAKE_UP: Niekto nechce iné ako ovocné stromy. Nie je z toho úžitok a zaberá to zbytočne miesto. Ktorý názor je správny?
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    PALEONTOLOG: ja to dokonce studovala , bohuzel trend a lidi nepresvedcis.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam