• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HNILOB: Kdo jo?:)))
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    FRK_R23: na SKA festivaly nejezdim :))
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HNILOB: Byl výbornej v Peacemakerovi :)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    HUGH_BOYLAN: já jsem vegan
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    LEMRICKA: Milwaukee! Jedny z nejspolehlivějších nástrojů. Mám od nich akunu, mafla a kmitačku.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    OMNIHASH: no ale řeč byla o Torontu, a o tom, jak domkaři jsou proti pokroku ve městě - myslím, že kdyby někdo chtěl postavit paneláky v suburban, tak nikdo neřekne ani popel... z mojí zkušenosti, byť na okraji města, tak věci jako obchody a restaurace jsme měli - i v pěším dosahu - do té míry že o víkendech, kdy jsme nebyli pryč a neměli program, tak jsme chodili pěšky / na kole na obědy... ale na nákupy jsem jezdila autem, pže se mi to nechtělo tahat v ruce...

    a jako jo, vím co myslíš, mnoho našich známých bydlelo v nějaké "bedroom community" - v místě, kam jezdili lidi vlastně jen přespávat - ale opět - to nebyla místa, kde by se nemohly postavit paneláky místo domků....
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HEJSEK23: Nikde jinde nevidím takovou možnost nakopnout si malíček...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    NELLAS: no zrovna jsem nad tím přemejšlel a kdybych měl to štěstí a M by mě někdy k sobě pozvala, tak by to vlastně pro mě nebylo úplně štěstí. zvláště když píše že je to zásadní část knihovny 🙆
    ZCR
    ZCR --- ---
    MAR_TINA: bible krabická?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HEJSEK23: v něm je zrovna nejlepší kousek mě knihovny
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HEJSEK23: To tě bude muset MAR_TINA přestat zvát na návštěvy.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    MAR_TINA: parkety i všech osm jeleních prdelí vem čert, ale ten hnědej šanon v vlevo dole co je tam snad jako první, tam nemá co pohledávat! Vždyť tam velikostně vůbec nepasuje
    Nemůžu se koukat jinam, a bolí to 🥺
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    MAR_TINA: plus za komentar o plovoucce!
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    XMEDA:ano, vejškový budovy jsou kolem byznys bloků, protože je to jedno ze dvou míst v okruhu 30 kiláků, kde je dovolej stavět, a je jich takovej nedostatek, že se vyplatí tam stavět residenční mrakodrapy pro půlku populace. Na jinejch místech prostě nedostaneš povolení ke stavbě. To zavání dost průserem, a historicky dost těhlech projektů po pár desetiletích sklouzlo do ghett. Jakákoliv vejšková buda je ze svý podstaty dražší na údržbu, a typicky někde v druhý půlce životnosti začne vyžadovat větší opravy, a když se to sejde s nějakou další negativitou od změny vkusu po finanční problémy města, tak máš z výstavní čtvrti náběh na slušný postapo.
    Se sítěma to není pravda, hustota inženýrský sítě je skoro stejná jak pro rodinný domky, tak pro deseti+ patrový budovy, každej pozemek potřebuje všechny sítě tak jako tak, mění se jenom průtok/kapacita. Na blok činžáků potřebuješ stejně kabelů a trubek, jako na blok rodinejch domků, maximálně některý budou tlustší, ale v bloku činžáků ti na to platí daně 1000 lidí a v RD 100. Je to primární průšvih valný většiny americkejch radnic, Toronta nevyjímaje. RD se městu vyplatěj v jediný chvíli, a to během výstavby/prodeje, když utržej prachy za schválení a obdobu vyjmutí pozemků ze zemědělstký půdy. Od tohodle momentu je jich 95% na městský úrovni daňově prodělečnejch, ergo jediná možnost, jak udržet finance v tomhle modelu na uzdě, je nekonečnej cyklus schvalování dalších, a jak se tohle kolečko jednou zastaví, město zkrachuje.
    Já nikomu neupírám právo na život v RD, ale každej typ stavby má svý místo, a pokud chceš mít rozumně finančně fungující město, tak je halt musíš mít proporciálně umístěný a zastoupený, nebo je zdanit natolik, abys byl alespoň šull null, a existence mrakodrapů v docházkový vzdálenosti od jednopatrovejch chaloupek indikuje, že to není uplně optimální nastavení settings. Tady je mapka zón přímo od města, všechno světle žlutý jsou reálně rodinný domky, a za nima je dalších deset kiláků plus toho samýho, akorát v jinejch jurisdiccích.

    Maps
    https://map.toronto.ca/maps/map.jsp?app=ZBL_CONSULT


    CAROLIAN: suburban desert je termín pro místa, kde je to dál než snad míle do nejblížšího obchodu s jídlem a restaurace, kam se dá efektivně dostat jenom autem, českej překlad jsem zatím nikde nepotkal. Tím končí vysílání rádia Omnihash o urbanistice Ontaria pro tento den, potkáme se u dalšího dílu odpovědí na zásadní otázku vesmíru, života a vůbec zase brzy!

    Buying a Bag of Milk in Fake London #shorts
    https://www.youtube.com/watch?v=PO4k2Svd92s
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CAMELLA: to je náhodou boží pohled na tapetu.

    Rovnala jsem to den a půl :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAR_TINA: jsem jediná, kdo v té tapetě vidí stádo sobů otočených zadkem?:)

    (Ale jinak chápu tvoji úlevu a radost)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    moje malá srovnaná radost
    (plovoučka je lisovaná z popela parket z dvanáctera historických epoch)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam