• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    FIFI
    FIFI --- ---
    VOZKA: aha, takže tento obrázek je vzácnější, kde Rowlingová nahoře a shání jej 320 uživatelů?
    :-D
    Kniha Harry Potter a kámen mudrců - Trh knih - online antikvariát
    https://www.trhknih.cz/kniha/9xlydy2w

    no nic, držím to v ruce, ale dost jsme to oddělali, je to trochu potrhané :)

    VOZKA
    VOZKA --- ---
    FIFI: Protože jsem šel taky hned hrabat do knihovny, tak dodám přehlednější zdroj, kde mají ta vydání popsaná snad všechna: https://www.trhknih.cz/kniha/238s4ysa0d

    tl;dr je, že první vydání a 1. dotisk mají stejné ISBDSM a na obálce trik s kulatým kloboukem, ale 1. vydání má jméno Rowlingové nahoře hned pod názvem knihy a dotisk ho má u spodního okraje. Mám dotisk :(.
    EBARTT
    EBARTT --- ---
    ANABEL_LEE: 18.6.2001, ma ucta :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FIFI: mělo by mit nějakou chybu v isbn anebo ho nemít.
    Strašně se divím, že jsem to prodala za tolik, když v té době byly na aukru 4 kusy za 3 az 9 tisíc. Nabidla jsem za 9,5k,někdo mi napsal, jestli ho prodám za 14k a prodala. Z části nechápu.
    FIFI
    FIFI --- ---
    LEENVECKA: jojo, jasný, ISBéeNko držím samozřejmě to, co píšeš.
    Omlouvám se všem, tahle debata patří už jinam [PŘED A PO - debata a komentáře]
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    FIFI: plus tam musi byt to ISBN a to tohle: 80-00-00788-6
    FIFI
    FIFI --- ---
    LEENVECKA: Mno, právě tomu nemůžu věřit, já totiž držím taky první vydání, nikde v tiráži slovo dotisk není a vytiskl FINIDr, na rozdíl od tohoto: https://aukro.cz/harry-potter-a-kamen-mudrcu-1-vydani-dotisk-7046278060?gad_source=1 , kde na posledním obrázku je uvedeno v tiráži, že vytiskla CENTA - a za tohle z centy chtějí na aukru 3 tisíce :_)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    MAR_TINA: heled na jednu stranu to chapu na stranu druhou uz moc ne tu cenu. Mam taky trosku obsesi na konkretni vydani, ale s tim, ze fakt max 1000kc. Ted jsem si dokoupila vsechny prvni vazany (tj ne brozovane) vydani Zaklinace a za treti dil jsem dala 930kc. Dost to bolelo, ale jsem rada, ze kdyz uz jsem s tim zacla (jakoze prvni dva dily jsem kupovala asi za 700 celkem) tak ze mam uz ted komplet vsechno :) Ostatni staly pak uz "jen" max 430,- ... ale i tak proste dat za knizku vic jak v dobe kdy byla vydana mno proste trosku *facepalm*
    ZCR
    ZCR --- ---
    MAR_TINA: no tak pokud ji nechceš ani vlastnit, tak si ji stačí půjčit v knihovně... kniha je vždycky tak trochu artefakt, takže to svádí, no - zatímco ten merch je fakt jenom merch. Ale jsem si vědom, že tohle není silná argumentace :-)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    FIFI: sjet uplne dolu tu, je tam rok vydani toho prvniho a v knizce pak uvidis nebo by jsi uvidela 1. vydani. Co jem koukala tak zrovna tu jednicku mam 3. dotisk.

    Harry Potter a Kámen mudrců | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/harry-potter-a-kamen-mudrcu-501766
    FIFI
    FIFI --- ---
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZCR: ale i tak. Proč? A i ten kult okolo přispěl k touze koupit za 14k jeden kus z 500.
    ZCR
    ZCR --- ---
    MAR_TINA: knížky jsou imho zrovna ten trochu specifický případ - myslel jsem spíš ten ostatní merch, co je na to nabalený
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZCR: za poslední půlrok jsem prodala dva kusy prvního českého vydání prvního HP za 13500 a 14000 Kč
    To je krystalická touha něco vlastnit očištěná o jakoukoli jinou hodnotu.
    Brožovaná knížka pro děti, kterou lze koupit novou za pár set.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FIFI: to uz je dvacet let jo? mam zari 2003, olol
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MAR_TINA: jakýkoliv sběratelsví čehokoliv vypadá pro nezasaženýho pozorovatele jako totální kravina psychicky narušenýho jedince... na co potřebuješ v padesáti modýlek policejního autíčka, a proč jich máš dalších pět set? Na kartičkách je aspoň pozitivní, že nezaberou tolik místa, a vystačej si s jedním šuplíkem.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MAR_TINA: Co Modry Mauritius? Pojem sam o sobe :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    "Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?"
    #před_20_lety

    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    MAR_TINA: no a ted si predstav, ze existuje jeste next level jako jsou virtualni assety (NFTs, skiny do online her atd.) mindblowing :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    MAR_TINA: presne, osobne vydavam peti a vicemistne castky vyhradne za perly nebo ambru, nejsem blazen!:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam