• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Sestřenice daly, minulou neděli, do dražby obraz, který autor věnoval jejich dědovi.
    Před:10.000.000,-
    Po: bez mála 16.000.000,-
    Zrovna byl zájem, jak píšeš.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MAR_TINA: Přitom jsou tak krásný nový vydání, listoval jsem tím MinaLima Edition a to dostat v tom období tak bych byl nadšenej, vlastně skoro přemýšlím, že si ho koupím i tak:))

    Harry Potter and the Sorcerer's Stone 💎 MinaLima Edition
    https://youtu.be/JWCH7DAaNUQ
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    APRILMOUSE: u těch knih je potřeba najít období, kdy to má cenu. HP kupují děti, které vyrostly na Potterovi a teď jim je 30+ a mají peníze. Budou ho kupovat v 50, až budou mít ještě víc peněz nebo je to přejde? Já nevím.
    Stejně tak má své kupce Saudek a Kulhánek, ale pořád je otázka, jestli se zájem přenese do dalších generací nebo odejde spolu s tou současnou.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    FIFI: aha, já mám dokonce třetí vydání, ale je tak jetý z mnoha čtení... :D tady je pěkný přehled:
    Kniha Harry Potter a kámen mudrců - Trh knih - online antikvariát
    https://www.trhknih.cz/kniha/7xj5txwf

    Jinak já jsem při úklidu knihovny narazila na kompletní Komety od Saudka, snad někde z 89 roku, tak doufám, že časem taky získají na hodnotě a ty předám jako rodinné bohatství dětem :D :D asi.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    CDR: Já to kdysi tisknul v reklamce na starý papíry a vázal na vazačce :) to ještě nebyl Kindle apod.
    CDR
    CDR --- ---
    FRK_R23: se docela divím, že ještě nikdo nenatiskl padělek .)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    CDR: Jenže tyhle se nedotiskujou :/ Neděkujeme, mistře!
    CDR
    CDR --- ---
    MAR_TINA: mwah

    Cesta krve. Část 1, Dobrák - knihobot.cz
    https://knihobot.cz/b/4532512?gad_source=1

    Stejnou knihu jsem (s rozlomeným hřbetem!!!) prodal na aukru za 9.000,-
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    FIFI: mam. dik za pripomenuti, dam si na to dneska pivo.
    no, sem to o par tydnu prosvihl.. to jsem tehdy pomaloval ruku ve skole a strcil ji do scanneru.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOLOCH
    KOLOCH --- ---
    MAR_TINA: Nevím, co je tak nepochopitelného na tom, chtít mít kus "nějaké" sběratelské edice. Je to proste origo kus(asi v dobrém) stavu, tak jsou lidi, co to ve své "kolekci" chtějí mít. Důvodů může být více, jeden z nich nejspíš bude investice...

    Pokud bys vytvářela např vinylovou kolekci, toto by ti přišlo naprosto normální. Tam je se běžně setkáš s tím, že můžeš koupit původní vydání např desky Black Sabbath za 5000 Kč, nebo novej repress třeba za 600 Kč. Jaký je v tom rozdíl? Na to ti asi odpovídat nemusím, že? :)
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Lyon

    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    Hallgrímskirkja, 1969


    nyní
    FIFI
    FIFI --- ---
    ELIS: musíš mít originály, zabalený. Doporučuji tohle: https://www.kosmas.cz/knihy/245938/lego-jako-investice/
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FIFI: donutila jsi mě podívat se taky a teda... no, takové práce mohlo být hotovo! :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FIFI: ano, tchánově mooooc cenné knihovně včetně těch Jirásků se antikvariátník smál a nabral si banánovků Páralů a podobných ze zadní řady, dal nám litr a šel. Vyklízení těch krámů bylo za cca 10k, už si nejsem jistá.
    Stejně tak sbírka hodnotných LP desek, všechny ty flétny, klasiky a folklory nechtěl nikdo, cenu měly jen asi omylem získaní Floydi.

    Ale zasmáli jsme se, jaký byl tchán "intelektuální snob", což jsme tušili.
    ELIS
    ELIS --- ---
    Ano, až bude dětem 18, dostanou každej do nového života nůši Lega.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    RICARDERON: V tomhle jsou knížky dobrý. Já mám takhle velmi obsáhlou sbírku S. Kinga a s mužem sbíráme komiksy.. kdyby někdy bylo potřeba (snad ale teda nebude), myslím, že s tím několik měsíců taky vyžijeme. Nedej bože kdyby mužskej ještě prodal lego... :D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FIFI: ten vesak mam dosud! je teda v sedlovne ale stale jako novy :D
    FIFI
    FIFI --- ---
    RICARDERON: já počkám:-) , znáš děti, těm by to chybělo:)
    Víš, ale aby to nedopadlo jako s tím Jiráskem!
    To celý dětství člověk slyší od táty: Fifinko, tyhle dvě police v kůži celýho kompletního vázanýho Jiráska po dědovi, to neboj, to bude mít jednou vééélkou CENU!
    a jak to dopadlo? No jo, po jednotlivých svazcích jsme ten v kůži vázaný skvost věnovali tu jedné knihovně, tu druhé, pak už paní knihovnice prosili, ať si toho vezmou víc, protože nám to bylo fakt líto. Když přijel do našeho domu majitel antikvariátu s banánovkama, tak se nad Jiráskem smál, až se popadal za břicho, naopak některý knihy si dal stranou a ocenil je zvlášť, ač nám bylo skoro trapný je nabídnout a chtěli jsme rovnou donést do popelnice. Jojo, hovořím třeba o německém vydání Mein Kampfu z doby 2. světový války. On třeba ANABEL_LEE: si to bude pamatovat, knihy si snad neodnesla, ale tuším dost krámů do domácnosti jsem jí tehdy vnutila:-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    MAR_TINA: A přitom za kartičky se platí horentní sumy od 60. let.:)
    FIFI: I tak za něj dostaneš 5-8. Ale jinak je na tom hezké, že komunita tu bude i za 20 let. A ta kniha bude jen dražší. Takže klidně počkat. Já mám první dotisk a pak všechno ostatní v prvním. Spolu s kompletem od Jirky Kulhánka je to pěkných pár měsíců života v důchodu někde v Asii.:)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    FIFI: mame doma tez, ale orubana vazba total..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam