• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    NAILER
    NAILER --- ---
    SCOTT7279: to se pozná jak? (sorry za blbý otázky)
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    NAILER: Ještě bych pro jistotu zkusil promačkat haduce, jestli není zavzdušněno... ;)
    NAILER
    NAILER --- ---
    SCOTT7279: dík, tohle jsem chtěl slyšet :-D ještě zkusím mrknout, jestli tam dole v tý nádrži není nějakej bordel, co by to mohl zanést...
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    NAILER: první je bod varu a druhý bod zámrzu, máš to v pohodě, ale asi bych odsál někam mezi rysky, a to co odsaješ si schovej do nějaký petky, kdyby náhodou ;) Ono to maximum tam není bezdůvodně ;)
    4PTO
    4PTO --- ---
    TOMYK: tak jak je to jen světlo.. byla ti úzká silnice? :)
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    scháním zadní světlo pravé do Subaru Forester SG 2008... neválí se takhle náhodou někomu doma? Včera jsme o něj tak nějak přišel...
    NAILER
    NAILER --- ---
    LUBANCZ: nevim jak to měří, ale řekl bych, že ok teda ... a tý kapaliny tam je fakt dost, tak 5 cm pod hrdlo, 10 cm nad rysku MAX... (cca někam k tomu zúžení http://www.subaruoutback.org/forums/attachments/problems-maintenance/18035d1290951443-radiator-overflow-hose-too-long-res.-hose.jpg )

    T_MAX
    T_MAX --- ---
    DBR: no já za to byl zrovna teď o víkendu docela rád .. sobota večer, výjezd ze zatáčky kousek od Klínovce a tom výjezdu najednou led - jak jsem z tý zatáčky přidával, tak bych šel tutově do vrtule, kdyby mi to espčko nepohlídalo ..
    DBR
    DBR --- ---
    T_MAX: jojo strasne me stvalo kdyz jsem ho dostal ze pokazde tohle tlacitko musim zmacknout , v servisu mi to nechteli zmenit na funkci ze zapina, kdyz mi poprve OTB zacal sam pribrzdovat byl to docela sok . prece jen 4 te subo ... to uz se to chovani tak nejak zareje pod kuzi
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    NAILER: Já nedávno zůstal taky sedět a neš mi došlo, že ten ropák má ESPčko a dá se vypnout, tak jsem tam kolem toho 5 minut s lopatou lítal .. pak jsem ho vypnul a vyjel jsem to i bez lopaty :D
    NAILER
    NAILER --- ---
    T_MAX: Lopatku tam uz mam a tu vyndavam jen do baglu na backcountry. Brichem na snehu koncim pravidelne nekolikrat za sezonu
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    DBR: To jsou takový ty jak se protáhnou diskem?
    DBR
    DBR --- ---
    T_MAX: jojo vozim lopatu a rozjezdovy retezy
    ze jsem zapadnul se mi stalo jednou kdy me pluh natlacil do prikopu kde bylo po strechu snehu sice mi zustaly levy kola na silnici ale nebyl jsem z toho schopen vyjet takze od te doby skladaci lopata + ty retezy na rozjezd
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    NAILER: Když jsem měl svýho prvního OTB, tak jsem si taky napodzim koupil řetězy .. Mám pocit, že tam ještě někde v garáži ležej ve fólii a s cenovkou :)

    Blbý je, že když už to dál nejede, nepomůžou ani řetězy. To už prostě ležíš na břiše a jediný řešení je lopata a nebo traktor :D
    NAILER
    NAILER --- ---
    LUBANCZ: dík, seženu!
    4PTO: samou radostí jsem to dost tlačíl ... :-) samozřejmě mě to vyděsilo. ale dva dny na to jsem jel táhlý stoupání z 0 na 1500 mnm za běžný rychlosti a to to dalo úplně v klidu... když auto nastartuju a chvíli šlapu na plyn, tak se začnou ozývat takový kapavý zvuky (nikde nic neteče) - předpokládám, že to je ta kapalina, jak se rozhejbává?
    4PTO
    4PTO --- ---
    Ale neni to dobry ze se to uvarilo v prvnim kopci :(
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    NAILER: 230k je nic, to je akorad zajety :))
    meri se to timhle http://goo.gl/CFQzg
    NAILER
    NAILER --- ---
    T_MAX: haha :-)
    DBR: jak se to změří? měl jsem trochu problém, tlačil jsem to do delšího kopce trochu víc a vyletěla mi teplota na max (venku bylo -15)... nechal jsem to 5 minut odstát a zbytek kopce došplhal s lehkou nohou (a v klidu), tak mě napadlo, jestli nemůže vadit, že tam tý kapaliny je víc, než doporučuje manuál.
    LUBANCZ: to vínový, týpek slevik z 5750 na 5000 a nechal mi k tomu řetězy (nikdy nepoužitý, haha) a držák na 4 kola na kouli... takže super, jen čekám, kdy se co začne srát. je to OB 2000, najeto 230K...
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    NAILER:
    DBR: Druhá zimní poučka je, že když se subaru zapadneš, krom traktoru, nebo rolby tě už nikdo jinej nevytáhne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam