• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    PRZZI: Aha.. Ja nepocital se spoilerem ;)
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    IKSIK: pokud ji nemenil uz predchozi majitel, tak 177 tisic
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    KODEXX: no neustále se odírá spoiler a kufr jde otevřít tak na 50-60 % což mi teda vadí
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    PRZZI: A to vadí? :))
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    Ahojte, můžu se zeptat jakou rakev máte na Outback? Máme k dispozici nějakou starší Thule nicméně když ji dam na střechu, tak se mi o ní opírají 5. dveře při otevření, příčníky mám co nejvíce vpředu stejně jako rakev. MY2008. Díky
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    NIXIMOR: Kolik jsi s ní měl najeto?
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    NIXIMOR: takze nova spojka - uz jsem do toho servisu ani nedojel, vzdala to pri popojizdeni v kolone :)
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Nez budu dneska volat do servisu... zacal se mi pri seslapnuti spojky ozyvat takovy nepekny kovovy zvuk - jakoby nekde neco o neco drhlo. Na co se mam pripravit? Nova spojka? :/
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    me se teda libi vic 2015 nez 2014... ale je to uplne jedno, protoze poradny subara se prestaly vyrabet pred 10 lety ;)
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    LEHUOK: Já jsem měl MY2005. Měl jsem "sport sharp" all the time :D SI Drive je imho zbytečnost...
    CROSS
    CROSS --- ---
    LEHUOK: to přijde asi každýmu a týká se to i Forestera. Neni to nic, na co by se nedalo zvyknout, kór z pozice řidiče (tj. člověka, kterej kouká hlavně z auta ven), ale už to nemá tu eleganci a originalitu.

    Momentálně jediný designově originální Subaru auto je podle mě XV, ale to od nich zase všichni okopírovali (tj. malej zvednutej hatchback).

    Mě by to teda od koupě novýho Subaru neodradilo, je to spíš jen takový povzdechnutí.
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    Jinak takova otazka do pranice, jsem sam komu prislo ze 5generace Legacy a vyse je designove silene sprasena? Auto vypada hrozne nafoukle a korejsky :)) Nemluve o tom ze se zbavili bezramovych dveri...

    Trochu jsem doufal ze ten 2015 model to trochu zachrani, ale vcelku nic moc..
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    KODEXX: Aha, tak to je moje zmateni, sice jsem cetl ze pises volant vlevo, ale myslel jsem vpravo. Me se to plete, protoze jezdim vlevo, ale nedochazi mi ze volant je timpadem vpravo, no nic no :))

    J3RRYNA: Ok, ok dobre vedet, na LSD jsem zapomel, ale co se tyce 5AT prevodovky, ta mi prisla stejna u SpecB I ne-SpecB. Beru ale v potaz to ze Legacy GT maj od 4. generace vsechny sportshift (2003-2005 tlacitka na volantu, 2006 a dal hlinikovy padla pod volantem).

    Jinak ted jsem experimentoval s SI Drive, a dojmy jsou smisene. Sice je fajn ze na "I" mode to zere min, ale motor ma pocitove tak polovicni vykon (jak rikam pocitove, mapovani pedalu plynu je jine, cili pro stejny tah musim slapnout vic), a jezdit s takovym autem na spotrebu je troche hloupe. U automatu to ma o neco vetsi vyznam, jelikoz prevodovka drive radi a drzi vcelku nizke otacky. Oproti tomu v mestskem provozu je to gumove a bez tahu, proto radej jezdim na ten "S#" mode, kde to krasne taha uz odspoda. Spotreba je zhruba o l/100km vetsi, ale to pripisuju spis svemu stylu jizdy nez pozici volice :))
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    IKSIK: Jasně
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    AXTHEB: LPG?
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    LEHUOK: Spec.B = Strmější řízení, podvozek Bilstein a jiné uložení ramen, 6q MT, nebo 5AT HDM "sportshift", obě verze měly vzadu LSD. Je to úplně - a sice v manuálu naprosto diametrálně - jiné auto, než běžné 5q HDM AT...
    CROSS
    CROSS --- ---
    Ono to číslo je třeba vidět v kontextu. Pro mě je momentálně to auto hlavně přehrávač podcastů, protože v něm strávim cca půldruhý hodiny denně. Neni to žádný závodění, že jo. Ty kilometry znamenaj 16 a půl hodiny provozu, což už neni tak kulervoucí. Máme tu takovej provoz, že na dálnici jet přes kilo se povede tak dvakrát za týden...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Tak to ja taky asi pulku, ale zas ji naplnim za sedum stovek.
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    CROSS: jako moc me to netesi... kdyz ja najedu s forestrem pulku ;-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam