• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    6746
    6746 --- ---
    AXTHEB: Jo
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    6746: Je to tenhle AXTHEB, že.
    6746
    6746 --- ---
    AXTHEB: Je tam motor z novějšího OTB, 121kW.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    6746: Nedává smysl aby byly dvakrát tak drahý jako na OTB se stejnym motorem
    6746
    6746 --- ---
    IKSIK: Kde?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    6746: Já teda furt vidim asi 4 tisíce za SKF bez pumpy...
    6746
    6746 --- ---
    AXTHEB: Rozvody SKF i s pumpou jsou za cca 13-15... Za 6 bych to neřešil... Když připočítám nějakou práci, klíňáky a drobnosti co tam v servise ještě najdou, tak je to klidně za 20...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    IKSIK: 6746 takže https://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_EJ_engine#EJ253
    (a je to r.v. 2004, ale MY2005)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    6746: šestka je šílená cena? životnost je 100000 nebo 5 let
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    KODEXX: Co máš za motor? 2.0 nebo 2.5?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    6746: No já bych ti poradil vyměnit jenom řemen. Ale na tý Baji když už se dostaneš k řemeni, tak by to asi neškodilo vyměnit kompletně...
    Já mám na svých rozvodech nalítáno asi 80 tisíc (za 7 let, jak jsem psal), a pomalu se chystám vyměnit jenom řemen. Preventivně.
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    IKSIK: Oka, kouknu na to.. dik ;)
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    KODEXX: Tak tam dej sadu INA a máš to.
    6746
    6746 --- ---
    Taky bych měl otázku k rozvodům: Na moji Baje jsou rozvody ještě originál (ročník 2005) ale má najeto jenom 37000 mil. Nechtěj se mi měnit - víme že je to šílená cena - když maj životnost skoro třikrát takovou... Otázka teda je, jestli může řemen zkolabovat na stáří nehledě na kulometry...
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    IKSIK: Prave nevim, kdybych vedel, neptam se... :) ja daval vzdy vse origo, takze nemam zadny zkusenosti s alternativnima znackam... diky za odpoved
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    KODEXX: Tak proč se ptáš, když to víš? Výrobce podle tvého gusta a je to, ne? SKF nebo Timkens apod. zřejmě nic nezkazíš. Já mám na našem starým Legu kladky značky INA a řemen myslím Daico asi 7 let a zatím cajk.
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    IKSIK: jasne ze tam nedam rozvody z oktafky :D
    EXCITE: jj presne jak rikas... je mi jasny, ze nej by byly origo... ale zajimalo by me, jestli ma nekdo zkusenosti s nejakou alternativou... :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    IKSIK: Asi myslí výrobce SKF, Contitech apod :)
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    KODEXX: Co to je za otázku? Dej tam ty, co patřej na tvůj motor.
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    zdravim.. prosim, delal tady nekdo rozvody na forestrovi SGII? jestli jo, jaky rozvody tam dal? diky
    SPM
    SPM --- ---
    LEHUOK: nevim jak je to u subaru, ale u starsich aut je to blikani resene tepelnym prerusovacem. je to nejaka primitivni vec, kde to funguje zhruba tak, ze se tam cast pruchodu proudem, kdyz to sviti, ohreje, az to ten obvod rozpoji. pak to chladne, az se to zase spoji. kdyz ti praskne zarovka, tak pres to tece mensi proud a ty intervaly se zmensi. a teda asi podobne se to bude chovat s LED, ktere celkove zerou min.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam