• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    4PTO
    4PTO --- ---
    jen tak

    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    Tak sem poridil 92 kW 2005

    SPM
    SPM --- ---
    EXCITE: jo, tý repase je škoda... ona byla jedna firma, co to repasovala, ale co jsem koukal, tak jednak už to nenabízí a myslím že i těch pár lidí, co to zkusilo, tak jim to zrovna dlouho nevydrželo, takže jim to ve výsledku asi moc nefungovalo :-/
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SPM: zrovna jsem Pedersy pořídil na Forestera SH, (ještě je tam nemám) Dost mě vadilo,jak se houpal a teď mám pocit,že už to začalo i dost drncat,takže asi maj nárok.
    Skoda,že se ty samoniveláky nedaj repasovat s nějakýma tvrdšíma pružinama, to SHčko je hrozná kačena na zadku.
    SPM
    SPM --- ---
    DICK85: Tohle nasere :-/ mně už se to povedlo taky, ale naštěstí jenom s tím předním oknem, který se akorát trochu vyklápí nahoru (ne šíbr), takže tam skoro nic nenateklo.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    4PTO: Pršelo tam přes šíbr dva dny v kuse. A paradoxně vše funguje. Vysušuji co počasí a čas dovolí. Dal jsem tam i chemické vysoušeče. Byla mokrá komplet palubka, ovladače oken, volant, sedačky durch, koberce taky, prostě mraky vody, musím to zaklepat, ale je to funkční :-)
    4PTO
    4PTO --- ---
    DICK85: všechno funguje? To je je hodně nepříjemný
    SPM
    SPM --- ---
    BIGHEAD: jj, myslím že peddersy lidi co to řešili brali poměrně často a bylo to Ok.

    Já teda jinak furt nevím, co udělám s tím mým pekáčem, až ty tlumiče padnou :-D (mám outback, takže nepadají... ale ty tlumiče mají 350kkm na hrbu, takže už taky mají nárok :-D ). Trochu mě děsí ta údajná ztráta komfortu, kdy to začne skákat (nicméně v servisu zase tvrdí, že tenhle pocit mají i lidi, co tam dají nové samoniveláky, protože ty tlumiče všichni mění až když jsou KO a nový tlumič i originální je pak tvrdší, akorát si to za ty prachy nechtějí přiznat :-D ).
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    SPM: Co treba tydle to vypada jako docela pryma sada

    ZADNÍ tlumiče Subaru Forester SG 2002 - 2008 Pedders EziFit (LPG ZESÍLENÉ) - FiCars
    https://www.ficars.cz/zadni-tlumice-subaru-forester-sg-2002-2008-pedders-ezifit-red/
    SPM
    SPM --- ---
    DICK85: jj, jak píše CROSS, tak z druhovýroby ano. Zlý jazykové tvrdí, že to pak ale víc skáče přes hrboly a hůř kříží.

    BIGHEAD: ono to podle mě i na prázdnym autě padá do míst, kde by nemělo, takže to optimálně asi úplně nefunguje... navíc když už si koupíš auto s vyšším podvozkem, tak nedává moc smysl ho provozovat ve stavu, kdy tahá zadek po zemi :-) (a taky ne vždycky padnou obě strany stejně, takže může stát i nakřivo).

    Cenově co si vybavuju je to nějakých 12-15 tisíc za tlumič... jeden... jen materiál.
    CROSS
    CROSS --- ---
    DICK85: existujou na to sady s normálními tlumiči a silnějšími pružinami, když jsem ještě míval Forester, bylo to časté téma (přinejmenším českých) Subaru diskusí.

    Mně na SG odešly zadní tlumiče po asi 120 tisících km, měnil jsem je za originální (byla to dost raketa, ale zase když jsem to posléze prodával, nový majitel měl jistě radost).
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    SPM: Takze kdyz je padlej tak se vlastne nic moc nedeje
    DICK85
    DICK85 --- ---
    SPM: existují i bez samonivalace?
    SPM
    SPM --- ---
    BIGHEAD: má samonivelační tlumiče, u kterých ta nivelace časem nějak odchází a prostě si sedne... outback (aspoň v téhle a minulé generaci, jak na tom jsou ty novější nevím) má sice samonivelační tlumiče taky, ale úplně jiné a tohle se neděje, jenom to časem odejde jako normální tlumič).
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    A proc teda ten forestr pada na prdel ??? Tomu porad nejak nerozumim
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AXTHEB: ja mam outbacka 2016 a předepsanej tlak mam na 225/60 R18, 2.2 předek a 2.3 zadek
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: No, ono nevim co tam má BL/BP (ale řekl bych že něco dost podobného), ale u BH Outbacka na 16" gumy je předepsaný tlak na předek 2.0 baru a to je celkem hodně málo (a přefukuje to snad prakticky každej).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZUBR: Gumy (hlavně přední) nefoukej víc než je na na štítku u dveří řidiče, jinak budeš chytat nedotáčivé smyky.
    JAMES23
    JAMES23 --- ---
    ZUBR: :D
    DICK85
    DICK85 --- ---
    No, já jsem zapomněl zavřít střešní okno :-(

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam