• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEPolitické alternativy a jejich příznivci
    VOID
    VOID --- ---
    hodnotit mzdu cloveka podle uzitecnosti? no prosim vas panove. to jsem od vas cekal trosku vetsi ekonomicke znalosti.

    kde jde o prachy, tam se mluvi o vyrovnani poptavky a nabidky. zadna dalsi kriteria preci nejsou.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: a proto by mela byt "rovna" dan skutecne rovna, nikoliv pomerna.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JACHYMKO: asi záleží na míře té progrese.

    já osobně kopu za střední třídy. je sice možné, že naše práce je stejně neprospěšná, jako práce elit, to nevylučuju - ale nevidím zatím důvod, proč bych měl obhajovat zájmy bohatých elit. já obhajuju zájmy svoje.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    JACHYMKO: prave ze to bohuzel neni tak, ze schopnejsi clovek bere automaticky vic. Dokonce bych rekl, ze to tak vetsinou neni. Jinak v idealnim pripade s tebou naprosto souhlasim.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    JACHYMKO: protoze bohuzel lide nejsou hodnoceni podle toho, jak je jeich práce prospesna ostatnim.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: no intenzivnější práce je penalizovaná i rovnou daní, když jsme u toho... kdo se víc snaží zaplatí státu víc, tak jako ta :-)

    JACHYMKO: no, jisté důvody existují. třeba proto, že je jejich víc, a tudíž představují demokratickou většinu ? :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: PRILIS penalizovana - takze je penalizovana, ale ne strasne moc, jenom trochu. veeelmi vymluvne.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GENERALLZ: Znamená to, že v rozumně progresivní daňové soustavě není intenzivnější práce (ve stejné profesní kategorii) příliš penalizována, spíše se jedná o jinou míru zdanění střední třídy a vyšších příjmových skupin.

    IMHO rozumné tvrzení.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS: teda tu kandidaturu... myslící tankisty tady nepotřebujeme, pálí nám to tady dost i bez nich :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GENERALLZ: jo, to je docela rozumné... ať to zkusí u nás na Praze 6, klidně...
    GENERALLZ
    GENERALLZ --- ---
    XCHAOS: byl bych k tomu ostražitý.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GENERALLZ: ...takže se mu nedá věřit ani definice základních ekonomických pojmů ?
    GENERALLZ
    GENERALLZ --- ---
    XCHAOS: Samuelson je neokeynesiánec.. čímž je řečeno vše.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: prosímtě, 90% té učebnice je především o definici těch ekonomických pojmů - co přesně znamenají. ta učebnice hlásá minimum "neomylných pravd", jako že něco je nějak a ne jinak - spíše se tam definovaly pojmy, a mluvilo se tam o tom, že ohledně toho jak to a to funguje existují ty a ty teorie.

    ale já už si to moc nepamatuju... každopádně moc "levicová" mi fakt nepřišla....
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: v te ucebnici se jasne uvadi, ze moderni ekonomiky jsou smisene, protoze je to tak spravne a vyvoj to ukazal (samozrejme s odkazem na dalsi autory). coz je lez. dost neomalene tam popisuje laissez-faire. kdyz mi bylo 16, taky jsem ho hltal, protoze jsem nemel pristup k validnejsim informacim.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: uplny kulovy nevim, mam svuj nazor, ale priznavam, ze odbornik nejsem. Ale tvy poznamky jsou zcestny. A byly vzdycky.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: ano - několik stran v 1000stránkové knize ! a ona to "zajímavá alternativa" samozřejmě byla - už to, že se to zcela nezhroutilo, a naopak to léta dokázalo relativně efektivně zbrojit, je pozoruhodné.

    jinak je to pochopitelně učebnice diskutující dění na volném trhu, nijak zvlášť dobrá, ale základní pojmy si člověk ujasní.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam