• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEPolitické alternativy a jejich příznivci
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    XCHAOS: kdyz se o tom pise verejne, je to ukazka , ze to napeti se zvetsuje a otevrene se mluvi o konfrontaci se nejasnym vysledkem, avsak vladnim strukturam, kteri jsou momentalne nahore to nedochazi.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: v tom je podle mě problém, v přesvědčení, že stávající model zastupitelské demokracie je schopen člověk změnit u voleb. Nebo že stávající systém je demokratický.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FLUMO: s tou ústavou je to přesně tak: Island jí v podstatě neměl. ostatní evropské země nejsou ve stejné situaci - navíc jsou daleko větší, takže je složitější jasně formulovat společných zájem - zvlášť ve větších zemích jako Španělsko, u nás je to ještě relativně dobré (tedy samozřejmě... klasický střet "metropole vs. regiony", ale tomu by se vyhnul snad jen městský stát)

    KAILASH: proboha, proč je hned zabíjet: tohle mi imponovalo na změnách roku 1989 - že nešlo o krevní mstu. nestačilo by těch 300 lidí jednoduše zcela demokratickou cestou odstavit od moci? (hlavně od té politické... přesun ekonomické moci bude následovat posléze) pomsta nikdy nic nevyřešila...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FLUMO: ... leda by na své vlajce měli zkřížené asijské jídelní hůlky :-) jinak nevím, co myslíš
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    "Tak vám povím, co mně se osobně stalo. Minulý rok v létě jsem byl na jednom českém hradě a tam mi paní kastelánka říkala: „Co já všechno neslyším od těch lidí, ale oni si to nenechají líbit a povstanou a poteče krev.“ No a pak za mnou přijde kolega, vzdělaný člověk, v penzi, ověšený tituly, a říká, že za problémy tohoto státu může tak tři sta lidí a jakým způsobem je možné je zabít. Já díky tomu Corbinovi a zejména díky tomu Reichovi si na takové projevy dávám pozor.
    Teď se nezávazně mluví o krvi, o zabíjení, nikdo to nemyslí vážně, ale během let dojde k tomu, že tohle násilí, které se pomalu vynořuje z hlubin davu, se buď rozpustí, nebo propukne."
    Zprávy | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
    http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Filosof-Cilek-Cesi-nezapominaji-Povstanou-a-potece-krev-218800

    Zprávy | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
    http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Filozof-Cilek-Janousek-a-podobni-ceny-jidla-strach-Staci-jiskra-a-bude-zle-227535
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    THE_MIRACLE: nuda. až půjdou demonstrovat před sídlo Facebooku, vzbud mě :-)
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    THE_MIRACLE: nemyslim, ze NR jsou jedini co neco delaji

    ALL: Torfu rikal mimo jine nekolik zajimavych veci, celkem jednoduchych:

    islandani se sjednotili spolecnou cinnosti (coz v pripade islandanu neni moc problem, imho staci forwardovat emaily) - tloukli vareckama, podobne jako v argentine, kde tloukli panvemi (ref: http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/jak-prezit-ekonomicky-kolaps-%E2%80%93-cast-8-posledni-myslenka-poselstvi-nadeje) . islandani maji zkrizene nadobi na sve vlajce :) - a tak dohnali politiky k odpovednosti.

    stejne jako jinde informacni medium byl internet

    pozvali si ke spolupraci nejakou francouzku, ktera se nejake roky venovala ted nevim jestli vysetrovani (asi jo) korupci, da se rict, ze uz vedeli co chteji. v cr jsou lidi i odbornici, kteri nad novym systemem premysleji, jen jim doprat sluchu.

    ps2. doufam, ze to nahrali

    XCHAOS: pocitam, ze tu prepisovali islandani asi proto, ze meli nejakou hruzu ze 13teho stoleti
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ja teda nevim, ale ja jim docela fandim. Konecne nekdo dela alespon neco. Ne jen zvani na nyxu jako ja.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Pryč, vládo! vyzývali demonstranti. Dobývali se do České televize – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/domaci/262041-pryc-vlado-vyzyvali-demonstranti-dobyvali-se-do-ceske-televize.html
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    S_TEJK: hrozni magori, ale pozvali Torfu!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAILASH:
    S_TEJK: plánujou přepsat Ústavu? :-)
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    KAILASH: strasnej spolek mameluku od Ponerta po další magory
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: tak v tom případě zkus tuto alternativu: [ Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu ]

    s farmaceutickýma firmama to máš složitý: problémem jsou třeba i náklady na testování potřebné pro schválení léčiva, lze argumentovat, že bez peněz nějaký vývoj vůbec nebude, apod. - Piráti jsou proti farmaceutický patentům, min. v dnešní podobě, ale jednoduché řešení je těžké vůbec si představit.

    V případě ACTA je to jednoduší - pokud se ufinancuje ročně třeba 7 hollywoodských velkofilmů místo 10ti, tak to nikoho (kromě dealerů kokainu v L.A.) nemusí moc trápit...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: acta,acta a co zákony který si protlačujou farmaceutický firmy?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    jinak politické téma dne je určitě [ ACTA ] ....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    THE_MIRACLE: já očekávám v druhém kolem střet Švejnara s Fišerem, výsledek si ale netroufám odhadnout.

    Je to docela paradox, protože prezident má jen minimální ekonomické pravomoce. Oba by byli, zvláště v téhle době, logická volba pro osobu předsedy vlády. Prezident má jiný druh kompetencií a pravomocí... není to funkce, u které by vliv na ekonomiku byl žádoucí.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jiří Pehe » Zbytečná hysterie kolem přímé volby prezidenta
    http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=15574
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    LINKOS: no ale to byla cela vycurana taktika Klause... Protoze tim, ze se ona nechala navrhnout komunisty, tak sebrala potencionalni volice Svejnarovi. O nic jineho v tomto kroku neslo. A komuniste odjakziva skryte podporuji Klause a jeho sympatizantum to nevadi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam