• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEVáclav Havel *5.10.1936 - +18.12.2011
    STETKA
    STETKA --- ---
    _BENNY: tvoje argumenty mi hodně připomínají autora článku, sice o sobě píše, že zve všechny kdo chtějí racionálně diskutovat, a pak v diskuzi prokazuje pravý opak, což jen utvrdilo to, co jsem si o něm myslel po přečtení článku
    mimochodem nepsal jsi ho ty?:-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: no ja bych rekl, ze jde o cistou provokaci... nic vic. Proste vykrik do tmy.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: je to velkej kamos Havla a klub o Svejnarovi jste pro vas nedostatek schopnosti vest diskuzi zrusili, takze tak ;)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: Mohu vědět, jaký má tento odkaz smysl v této diskuzi?
    JABLKON
    JABLKON --- ---
    Takže jsem se po dlouhé době procpal na konec knižky Václav Havel - Do různých stran. Je to sbírka dopisů, názorů, projevů atd. z doby cca r.67 - 89. Je to celkem jednoduché čtení, všem doporučuju, názory jsuo formulovány jasně a pochopitelně. Všem si toto doporučuju přečíst. Přestože všichní vědí, co pan Havel v té době dělal, jak se angažoval, totot je pohled od obecných znalostí ke konkrétním věcem a myslím, že jeho krédo v očích čtenáře ještě více stoupne. Zvlášť doporučuju jeho projevy na Svazu spisovatelů. Až po přečtení této knihy jsem pochopil, co v te dobe znamenalo mít své vlastní pevné přesvědčení, nebát se a stát si za svým za každé situace a za každého režimu. A jestli už to zde bylo, tak sorry.
    MANIIA
    MANIIA --- ---
    koukaly jste nekdo na strepiny? myslim ze to dobre vystihli o dnesni politice
    STOJKO
    STOJKO --- ---
    zrzavé veškrna byl prezidentem tibetu, boco?
    RIMRR
    RIMRR --- ---
    Zdravím, dovolím si stručné info - byl založen klub na aktuální téma Lisabonská smlouva - téma téměř pro každého.. do tohoto klubu píšu proto, že jsou celkem jasně patrné rozdílné názory našeho bývalého a současné presidenta;) každý si v tom najde to své. Vítána je racionální diskuse a pohled na věc.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BRANCALEONE: jj :-). oni vzdycky kam vitr, tam plast...
    BRANCALEONE
    BRANCALEONE --- ---
    THE_MIRACLE: Ba že, ačkoliv ho polovina z nich z neznámejch důvodů volila...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BRANCALEONE: vyjimecne souhlas s panbickari
    BRANCALEONE
    BRANCALEONE --- ---
    THE_MIRACLE: Ten poslední odtsavec je výstižnej - zvednul se mu z Václava kufr:D
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Heh, sice to sem zcela nepatri, ale kdyz uz nic, tak tohle je hlavni rozdil mezi Kl. a Havlem. A nechci slyset nic o Havlove podlezactvi, protoze o to neslo v zadnem pripade. Spis mi prislo, ze predstavitele velmoci podlezali Havlovi :-)

    http://www.novinky.cz/clanek/155087-zastavte-destruktivniho-klause-vyzyva-mistopredseda-lidovcu.html
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    MOLLY: jo, jinak mě to překvapilo... ale je to zakázání komunismu trochu aktuálnější než jsem myslela... http://zpravy.idnes.cz/komuniste-ve-svete-nas-nedaji-rika-o-hrozbe-rozpusteni-sef-kscm-psu-/domaci.asp?c=A081101_164422_domaci_abr
    BRANCALEONE
    BRANCALEONE --- ---
    LONESTAR: Největší nepřítel ne, největší trotl možná...
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    THE_MIRACLE: myslim, že ne, páč se tim jednak (a možná nejvíc) vyjadřuje nějakej nesouhlas (tak to beru já) a nesouhlas i s paroubkem, kterej prohlásil, že si na komunisty lidi zvyknou... (apod.), a taky pokud by byl komunismus zakázanej, tak by nedocházelo k takovejm věcem, jako snahy o to, aby zpochybňování komunistických zločinů nebylo trestný http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=622171, adorování komunistických vůdců jako Stalina, Gottwalda apod. - tj. adoruje lidi, kteří používali násilí a považovali to za právoplatný prostředek.... atd. atd...

    a možná by to i pomohlo odsunout některé kádry do důchodu, nebo by to trochu zamíchalo českou politickou scénou...

    nicméně každou snahu o zakázání nějakých hnutí můžeš považovat za bezcennou, protože ty lidi se tim nezmění....
    (ale změní se právní stránka a jejich možnosti....)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    MOLLY: Komunisti jsou u moci porad a nikdy neprestali byt. Jen si prestali rikat komunisti, ale rikali si ODS... nebo CSSD. Takze tahle petice je dosti bezcenna :-(
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    LONESTAR: ale to neznamená, že nemáš bojovat proti menším nepřátelům, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam