• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    MATHES: Je mi jasný, že by tě to bralo... :-D
    MATHES
    MATHES --- ---
    JOHNNYCAGE: hele ja ten turnaj hrat nebudu, tak me nech bejt:D
    UNGISED_COM
    UNGISED_COM --- ---
    JOHNNYCAGE: smutný no bohužel...
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    UNGISED_COM: jojo, takových promrhaných hodin kdy desítky lidí čekaj na dohrání matche na turnaji až si ten dement přidá 15 kol a nelízne si finishera a skončí to remízou... :-D
    UNGISED_COM
    UNGISED_COM --- ---
    JOHNNYCAGE: po tom co se s tím nějak vlastně skoro všichni srovnali, tak dostane BAN až teď - looool
    UNGISED_COM
    UNGISED_COM --- ---
    PREVRACENY:
    ASYD: ach ach!
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    PREVRACENY: Proč? Jediný co mě překvapuje že Baral nedostal už dávno...
    ASYD
    ASYD --- ---
    ach bobe bobe
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    KVIIIK: omg, to je fakt demence.
    ASYD
    ASYD --- ---
    Vannifar se ani nehoral, takze tezko bude nekomu chybet
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Vannifar a Baral dostali ban-hammerem v EHD. Chybět mi nebudou :D
    FEBRUARY 2019 RULES - BANNED/RESTRICTED UPDATE | Duel Commander
    http://www.duelcommander.com/2019/02/february-2019-rules-banned-restricted-update/
    RUI
    RUI --- ---
    LUKEH: Už jsme objevili, že se na to někdo z pohledu eternal formátů podíval:

    The "London" Mulligan: An Eternal Perspective — MinMax
    https://www.minmaxblog.com/magic/2019/2/22/the-london-mulligan-an-eternal-perspective

    Vychází jim z toho, že nefér kombo/prison má při mulliganu do pěti zhruba o deset procent vyšší šanci udělat to, co má. Vyjadřují obavu, že zatímco na standardu/draftu tohle pravidlo sníží počet anti-her, u eternal formátů ho naopak zvýší (víc her se rozhodne v prvním kole, ať už nefér playem z jedné nebo neobehratelným "žolíkem" z druhé strany).
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ICARUS: OK, už to chápu, díky. :)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    BURKHAR: No misto mulliganu provedes to, co tam je napsany, tedy exilnes ruku a liznes si novou. Po tom, co nejakou ruku keepnes, tak das N karet z ruky na spodek knihovny, kde N je pocet mulliganu, ktery jsi provedl.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    MATHES: Čtu teď ruling téhle karty a nemám v tom moc jasno v souvislosti s novym mulliganem. Jak by to teda bylo?
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    RUI: legacy nehraju, ale spočítat to umí. Když mi dáš decklist a přesně specifikuješ na co se ptáš, tak to spočítám.
    RUI
    RUI --- ---
    MATHES: Pravda, tohle jsem vůbec nebral v úvahu - měl jsem v hlavě akorát legacy dredge (který je přece jen méně divoký), vintage jsem nikdy nehrál. Každopádně bude fajn, až si na to někdo sedne a systematicky spočítá, co by tenhle mulligan dělal pro konkrétní balíky...
    MATHES
    MATHES --- ---
    RUI: tu matematiku mas spatne. uz ted existuje nastroj, kterej temhle deckum da az +28 karet :)

    LUKEH
    LUKEH --- ---
    RORSCHACH: jenže to z toho stejně nepoznají. Uvidíš že se nějak změnila winrate různých decků, ale nepoznáš z toho:
    a)jak moc je to tímhle pravidlem a jak moc tím, že se vyvíjí metagame, sideobardy atd.
    b)hráči to nové prvidlo nebudou používat optimálně, budou třeba mulligenovat agresivněji než je správné, protože to přecení atd. Takže zase budeš mít zkreslená data.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    LUKEH: Dopad na aktuální metage mi příjde docela relevantní. Podle toho se můžou třeba rozhodnout to pravidlo použít pouze pro Limited a Standard. Stejně podle mě brzo vytvoří nerotující formát pro Arenu a pokusí se zapomenout, že existuje něco jako Vintage/Legacy/Modern, to tam už nikdo nikdy nedodělá :)
    RUI
    RUI --- ---
    LUKEH: Jak píše MATHES, dredge je dobrý příklad - balíky, které stojí a padají na jedné kartě, budou mít možnost vidět 49 karet ve snaze ji najít, zatímco v současnosti 29 (počítám-li scry). Rovnováha v eternal formátech je taková, že nemodré "glass cannon" balíky dělají silnější věci než modré balíky, ale platí za to malou konzistencí (nemají manipulaci s knihovnou). Obávám se, že tohle pravidlo by jim dalo právě konzistenci, tzn. něco, co nemají mít a byly by broken. "Non-glass cannon" balíky by pak musely hrát v sideboardu karty jako Leyline of the Void, které samy o sobě vyhrávají. Nechtěl bych, aby glass cannony vždy měly svůj byznys, non-glass cannony svou odpověď a jejich setkání vždy skončilo 1:2. Ale bůhví, třeba by to meta nějak vyřešila (např. dredge je díky konzistenci broken > každý má v sideboardu 4 x Leyline of the Void > dredge se nehraje > lidi přestávají mít v sideboardu Leyline of the Void > dredge je broken).

    Jinak různá mulliganová pravidla by asi mohla fungovat, ale podle mě by znamenala definitivní konec modernu/legacy na Pro Touru, protože WOTC nebudou chtít široce ukazovat něco, co má jiná základní pravidla než jejich dojné krávy draft/standard. U team trios je docela úsměvná představa, že by každý stůl mulliganoval jinak. Nicméně přechod na Arenu je pro eternal formáty a modern umíraček tak jako tak, takže to vlastně není tak důležité.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam