• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    a v rámci duelu jsou partneři částí komunity opravdu považovaný za problém, myslim že i částečně z podobnýho důvodu jako companioni, tj. začínáš s kartou navíc.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MATHES: zrovna v rámci edh manabase je přidání další barvy k dvěma spíš fixace, než problém :)
    (to neni vtip, 2c maj v edh vlastně nejhorší fixaci, kor třeba enemy, který maj jen dva fetchable landy)
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    Svaca is the new Kosaak:D

    MATHES
    MATHES --- ---
    V0IT: podivej se na decklisty z vintage challenge ze vcera. Lurrus je proste ulet. Cost na jeho hrani je fakticky 0, kdyz se podivas na ten deck, a jeho value v tom decku fakt neni vubec mala.

    cost u partnera je daleko vetsi - vsichni partneri jsou 2 barevny, takze pokud chces hrat konkretniho partnera, tak potrebujes pridat minimalne jednu barvu, casto i dve. to je nekde uplne jinde nez "cutnu random jednu kartu ze SB a narvu tam Lurrose"
    V0IT
    V0IT --- ---
    MATHES: já jsem měl na mysli jak moc je to nefér, ne jak moc velikej je to problém. Companion má samozřejmě daleko větší dopad než partner. Ale co se týče neférovosti, tak mi přijde mechanika ještě horší - vybrat si druhýho partnera je daleko jednodušší než upravit deck pro podmínku companiona.
    RUI
    RUI --- ---
    YETTY: Ta čísla jsou fakt strašidelná - když na vintage challenge jen dva nebo tři dny po vydání Ikorie obsadí šest míst z osmi balíky s companionem, je to fakt průšvih. Někdo prošel výsledky všech víkendových challenge a prý v každém z pěti formátů byla minimálně polovina top 8 companioni (a to navíc byla Gyruda v té době zakázaná).
    MATHES
    MATHES --- ---
    V0IT: ne, neni. partner se tyka jednoho konkretniho vicemene casual formatu.

    pokud stale nesouhlasis, tak mi prosim pripomen kolik partneru se hraje na vintage nebo legacy
    V0IT
    V0IT --- ---
    MATHES: je to úplně stejně nefér, jako partner mechanika v DC. Bohužel ani ta nakonec nedostala ban.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    MATHES: vsak jasny, proto je to v zavorce, to ze ta kocka je solidni play i jen s blbym bauble je jen takova masivni tresen na dortu:)
    MATHES
    MATHES --- ---
    STRANGERD: ono to napsal moc hezky, tady bych si dovolil malinko upravit - je docela jedno, jestli je ta karta silna, nebo ne. Zacinat s 8 kartama v ruce proste neni uplne fer.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    YETTY: osma (silna) karta do startovni ruky za jednu patnactinu sideboardu je halt luxusni deal (fakt to napsal dobre :)
    YETTY
    YETTY --- ---
    Deck silnej je, to každopádně, ale že uvidím číču v burnu, Scales i v Jundu mě dost vyděsilo :))
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    YETTY: ten deck je super sweet a silnej, ale ten clanek co linkoval RUI to vystihl fakt dobre, companions budou jenom opruz dlouhodobe a zrovna ten lurrus je extra broken ve vetsich formatech...
    YETTY
    YETTY --- ---
    Tak já nevím, jestli je companion broken či ne. Každopádně kočička vede. Je všude. Skoro...

    4c Snow Lurrus - McWinSauce @ mtgtop8.com
    https://www.mtgtop8.com/event?e=25317&d=380735&f=MO

    Co si o tom myslíte?
    JEENA
    JEENA --- ---
    Tohle je taky vtipnej deck:

    (výkřik na začátku videa, nelekněte se)

    https://clips.twitch.tv/TriumphantMushyPepperRalpherZ
    MATHES
    MATHES --- ---
    ICARUS: takhle obecne bych to urcite nerekl a na limited bych je rozdelil do kosu.

    1. GW, UG, BW, RG maj imo nejmensi "cost to play" a jsou fakt "lehce" on the nutty side of the tree.

    2. UB, RB, UW, UR uz maj docela velkej cost v ramci limited.

    3. BG a RW, jsou tak restrictive, ze si nejsem uplne jistej, jestli jde postavit funkcni decky, co budou splnovat podminku.

    vubec neresim, co delaj ty samotny compove, jen jak moc tezky je kolem nich stavet na limited deck.
    YETTY
    YETTY --- ---
    ICARUS:
    Když budou, je to fajn. Každopádně představ si takového Meddling Mage s +1/+1, trample a vigilance counterem. To mi přijde v papíru fakt šílený. Vím, že je to přehnaný, ale ta představa mě drtí.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATHES: slysel jsem par limited profiku ze i na limited ma smysl forcovat companiony.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    pokud vim tak v boosterech budou karty s punchout contery stejne jako byly v amonkhetu, ne? prinejhorsim se to proste napise na kus papirku odtrzeny z lifepadu. me to prijde uplne v pohode a moc nechapu proc tu lidi vyvadi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam