• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    A překvapivě funkční je i tenhle white weenie:

    Deck
    3 Giant Killer (ELD) 14
    20 Plains (ZNR) 380
    4 Faerie Guidemother (ELD) 11
    4 Alseid of Life's Bounty (THB) 1
    3 Kitesail Cleric (ZNR) 20
    3 Selfless Savior (M21) 36
    4 Seasoned Hallowblade (M21) 34
    4 Luminarch Aspirant (ZNR) 24
    2 Fight as One (IKO) 12
    2 Sejiri Shelter (ZNR) 37
    3 Basri's Solidarity (M21) 10
    3 Dauntless Unity (ZNR) 9
    1 Makindi Stampede (ZNR) 26
    1 Castle Ardenvale (ELD) 238
    1 Skyclave Apparition (ZNR) 39
    2 Lavabrink Venturer (IKO) 19
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Já jsem spokojenej s mono green stompy:

    Deck
    3 Yorvo, Lord of Garenbrig (ELD) 185
    21 Forest (ELD) 266
    4 Questing Beast (ELD) 171
    2 Garruk's Harbinger (M21) 185
    3 Ram Through (IKO) 170
    3 Castle Garenbrig (ELD) 240
    1 Gemrazer (IKO) 155
    3 Wildborn Preserver (ELD) 182
    2 Primal Might (M21) 197
    2 Elder Gargaroth (M21) 179
    4 Lovestruck Beast (ELD) 165
    3 Scavenging Ooze (M21) 204
    4 Stonecoil Serpent (ELD) 235
    2 Nessian Hornbeetle (THB) 182
    3 Wildwood Tracker (ELD) 183

    (Možná by bylo lepší víc Gemrazerů a míň Preserverů, ale když já je mám rád.)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    V tom seznamu na CFB chybí RDW, dají se hrát různý buildy, nejfunkčnější je asi ten crokeyzův, téměř samý potvory a 4x Embercleave:

    Deck
    4 Akoum Hellhound
    4 Anax, Hardened in the Forge
    4 Bonecrusher Giant
    4 Castle Embereth
    4 Embercleave
    4 Fervent Champion
    18 Mountain
    4 Phoenix of Ash
    1 Rimrock Knight
    4 Robber of the Rich
    3 Scorching Dragonfire
    4 Shatterskull Smashing
    1 The Akroan War
    1 Torbran, Thane of Red Fell

    Sideboard
    2 Mazemind Tome
    3 Ox of Agonas
    1 Redcap Melee
    1 Scorching Dragonfire
    1 Shredded Sails
    1 Soul Sear
    2 Soul-Guide Lantern
    3 The Akroan War
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Docela hezký jsou mono black auras s Lurrusem:

    Companion
    1 Lurrus of the Dream-Den

    Deck
    4 Acquisitions Expert
    4 Archfiend's Vessel
    4 Call of the Death-Dweller
    3 Dead Weight
    4 Hateful Eidolon
    3 Infernal Scarring
    2 Malakir Rebirth
    4 Mire Triton
    2 Mire's Grasp
    3 Mogis's Favor
    4 Order of Midnight
    20 Swamp
    3 Village Rites

    Viděl jsem i hezkou variantu s Aphemií a Tymaret Calls the Dead.


    DRUI
    DRUI --- ---
    ASYD: orzhov auras - posli deck list pls :-)
    ASYD
    ASYD --- ---
    KUTAS: dimir rogues/flash/mill ... mam docela uspechy s orzhov auras
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    KUTAS:

    Standard Power Rankings - 12/14/2020 - ChannelFireball - Magic: The Gathering Strategy, Singles, Cards, Decks
    https://strategy.channelfireball.com/all-strategy/mtg/standard-power-rankings-12-14-2020/
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    Co je teď nějaký top na standardu? Začal jsem znova hrát Arenu a zatím jen limited a už mám docela dost wild karet + plnej vault, tak bych možná zkusil něco postavit.
    Zvažuju WB lifelink cleriky, je to hratelný?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    JEENA: přesně, ty legendy jedou převážně v módu "Dobrý den, jednou všechno."

    O to větší důvod stavět balíky kolem legend z Kamigawy :D
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    Na mysli mám duely. V multi módu zaplať pánbůh combo prudo decky umírají první. Ale musím přiznat že ty opatření nám kompletně rozbily herní partu. Po 13 letech. Letos jen commander legend draft a pár duelu po bytech :-(
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    RASTASHAMAN: Já měl za to, že EDH je spíš o zábavě, pohodě, přátelství a možnosti zahrát si různý podivný rares než o vyhrávání.
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    Hele je kupa zajímavých decku, a ještě větší kupa přístupu k tomu, jak je postavit. Co tě nezaujme, ignorujes. Ale dnes je to o tom že balík díky spoileru sestavís dřív než máš kartu fysicky. Jestliže máš silný deck, komunitou se to roznese. A internet způsobí že hráči uprednostni ten typ či rovnou deck - jakkoli presileny autowin... Zábava z hry jde stranou- nikdo nechce prohrávat! A tak furt.......
    JEENA
    JEENA --- ---
    Myslel jsem to obecně, polo-vědomej kontext asi nejvíc EDH. Přijde mi, že se jednak na všechno dávaj kopce value, např. Chulane i Korvold by podle mě byli zajímavější, kdyby nelízali karty, nebo se printujou legendy, co jsou jak engine, tak payoff, kdyby Urza neměl ten mana-sink, byl by zajímavější podle mě. A s těma Kaldheimovejma mi to přijde dost viditelný. Magda je ukázkovej příklad - je to anthem, co rampí a ještě payoff. Ten vlk velmi podobně, kdyby měl jen tu druhou abilitu, podnítilo by to podle mě víc přemejšlení při stavbě decků, pro ten payoff už člověk nemusí tolik pracovat. Je to trošku rant na power level, ale taky trochu na to, že je všechno tak efficient, nebo je na tom tolik value, že to trochu ubírá ten gameplay, deckbuilding a napětí, který by byly jinak nutný na cestě k tomu. Docela dobře to popsal Patrick Sullivan v tomhle videu .
    MATHES
    MATHES --- ---
    WIRUSS: tak o STD tady nebyla do ted rec. mluvilo se obecne o novejch legendach:)
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    MATHES: Pravda ale Horizon nebyl STD set (což podmínkou nebylo, ale bral jsem to), pak bychom tam museli přidat i Urzu (než banuli mox) a z PW Wrenna, který mučil legačku :-)
    MATHES
    MATHES --- ---
    WIRUSS: jo tak. v tom pripade mi v seznamu chybi Hogaak, kterej sam dokazal totalne rozmrdat modern:D
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    MATHES: To jo, ale to není legenda ;-) Bez té legendární podmínky by se špatných karet našlo více ;-)

    A zrovna pohádka mě štve, mám jich 7 (všechny jsem otevřel) a říkal jsem si, že ještě tak 5 nakoupím, jelikož jsem je chtěl hrát min. ve 3 balíkách a nechtěl jsem to přehazovat, teď jen odpočívají v albu :-)
    MATHES
    MATHES --- ---
    WIRUSS: Once upon a time there was a really broken card:D
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    JEENA: To sice ano, ale kolik se jich opravdu hraje na různých formátech? Ze zendikaru jen Omnath (ten by fakt nemusel mít to líznutí), z M21 se hraje jen Azusa a to je reprint, Ikorie se hraje Lurrus, Theros je lepší tam se hraje Uro, Kroxa, Heliod, Klothys i Driáda ale ani jedno není super broken (Uro je problematický, ale sám o sobě tak brutální není) z Thorne se hraje trochu Beas a Rankle (a ajasně hrál by se Oko, ale to je PW)
    JEENA
    JEENA --- ---
    Mám u těch novejch legend občas pocit, že kdyby každá měla o řádku textu / abilitu míň, vůbec ničemu by to neuškodilo, ba naopak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam