• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    PRUE: ve Wolfsburgu, jestli te zajimaj detaily, tak posta
    PRUE
    PRUE --- ---
    FLEGMA: to je přesný, tady si tě prostě nevážej. momentálně je u nich situace taková, že se dva lidi střídaj o jedno služební auto, ve kterým je gps apod. no myslím, že už ho ta práce vyloženě sere :) když měl přestupovat do amstru, tak to bylo taky řečí, jak mu přidaj :) jo přidali, ale až poté, co mu naložili mnohem víc práce, aby mu to nebylo líto

    můžu se zeptat, kde děláš?
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    jo nejlepsi pri odchodu byl srandamanazer, co me strasil tim, ze je v Nemecku draho a ze se vratim s prosikem, ROFL
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    PRUE: jj, to znam, mrte prescasu a nocni navraty domu, rozesla se se mnou kvuli tomu onehda pritelkyne. Ma to i sva pozitiva, nabral jsem hodne skillu a ted to v Reichu vrchovate vyuzivam. Samo netvrdim, ze vsude jinde v Nemecku je to taky raj, tohle je moje prvni prace tady, nicmene doma me vsichni chteli stahnout z kuze, neplaceny prescasy, delal jsem hafo prace navic a pak jsem si za to vyslechl tak maximalne "diky moc" od sefika, fuck off ! Nejlip svou cenu ve firme clovek pozna pri odchodu, to bylo kecu, at zustanu, "tady prece budujes karieru, nejde o jen penize" nebo od manazera: "ja ti slibuju, ze se tady sejdem za rok a dohodneme se na navyseni platu, penize nejsou problem, vubec neni problem se dohodnout, vsechno je to o diskuzi" -zni vtipne od kecalka/zmrdmanagera se 100+K mesicnim vejdelkem :D
    PRUE
    PRUE --- ---
    FLEGMA: to je přesně ono, on teď pracuje v korporátní firmě, kde se prostě nepřidává, pokud si o to stokrát neřekneš, kolikrát dělá po nocích a není tam žádnej vývoj, tím že měl jít do holandska jsme si mysleli, že tam to bude lepší, ale v tý firmě stejná demence. teď mu přišla nabídka z online gamingu, konkrétně nějaký poker záležitosti... s němčinou se o něj nebojím, je to trochu lingvista :) a jak už tu někdo podotknul ajťáků není nikdy dost :)

    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    ANDY_WARHOL: nikdy neni jeste moc maly
    slecna, co tady pracuje ve vicejazycny krabbelstube rikala, ze uz jinak breci francouzsky, spanelsky a nemecky deti...melodii jazyka vnimame mnohem driv, nez kdyz zacneme mluvit :)
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    ANDY_WARHOL: Jop, platove to je jina liga, me se plat zdvojnasobil a pracovni tempo je mnohem vic v pohode nez v Cechach, 8 hodin denne, zakaz pracovat vic nez 10 hodin (ani to nejde, protoze se od 20:00 spusti alarm a automaticky zamkne budova), nikdo me nenuti do prescasu = dost rozdil proti CR, kde nebylo vyjimkou v deset vecer jeste neco kodit v praci, aby se to stihlo. V predminuly praci jsme trhli rekord na projektu - makali jsme 6 tejdnu v kuse i o vikendech, aby se stihnul release, pac marketingove oddeleni zaplatilo velky cashe za kampan s pevnym datumem a tim bylo dane nerealne datum releasu. Stejne je to paradox, v Cechach dreme vic a mame za to min penez pri stejne vysokejch ziv. nakladech, nespravedlnost.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FLEGMA: no v cechach mi to prave neprislo, mel sem dost problemkvuli krizi, ne samozrejme sehnat praci, ale spis za kolik, jednu dobu proste vsichni nabizeli smesny platy, ale naklady zustali cloveku stejny.

    PROMETHEA: nase dite je na to jeste maly, navic tim ze moje pritelkyne pendluje, tak ma i jiny zdroje cestiny nez jen nas
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    ANDY_WARHOL: To mi prislo stejny v Cechach, jeste nez jsem emigroval a tady lauter to samy, mas recht. V IT je lidi pernamentni nedostatek...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    ANDY_WARHOL: nevim, jestli to pritelkyne rada uslysi, ale ve frankfurtu otevreli ca pred pul rokem ceskou skolku

    je to teda takova ta sobotni skolka (coz vetsine deti prijde jako nejvetsi opruz), ale aspon slysej cestinu od nekoho jinyho nez od rodicu)

    btw i to uz mate dobry, ja, kdyz tu zustanu, budu na ceskojazycnou vychovu sama
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    FLEGMA: no mě třeba přijde němčina co se týče technickej termínů výstižnější než angličtina ( i lidi co překládaj oba jazyky mi to potvrdili)

    znám tu dva lidi, co se věnujou IT (softwareovej architekt a ten druhej nevim co presne) jeden mluvi v praci nemecky, a druhej je portugalec, kterej mluvi jen anglicky

    zrovna v IT bych se fakt nebala
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    Ale ta komprese v nemeckejch slozeninach je stejne obdivuhodna, na nektery slozeniny je potreba nekolik ceskejch vet.
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    ANDY_WARHOL: Jasny, americky nebo mezinarodni firmy, to je jina. A urcite vyhoda, radsi bych cetl technicky specifikace v aj nez v nj s tema jejich silenejma slozeninama. Nasi domenou je automatizace v logistice a nektery slovicka jsou fakt libovost - treba Perlenkettensequenzmontagenummer :-DD
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FLEGMA: u nas vyhodili taky jednoho polaka, ale protoze byl vzteklej a nedalo se s nim na nicem domluvit :))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    je zajimavy, ze se sice vsude mluvi o krizi, ale tady kolem me to neni vubec videt, porad berou lidi.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    nase firma je hodne mezinarodni, takze anglictina naprosto v pohode. oni maji pobocku v litve a rotuji tu pravidelne programatori z litvy a chtit po vsech nemcinu by bylo nerealne.
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    PRUE: Ale mas pravdu, ze vsude to bejt potreba nemusi, navic terminologie programovani je v aj, sice jsou pro spoustu pojmu nemecky ekvivalenty, ale anglickym terminum rozumi taky. Na druhou stranu, pokud uz se ve firme mluvi nemecky, tak bych komunikaci nepodcenoval, polskeho kolegu pred tydnem vyhodili a hlavni duvod byly prave nedostatky v komunikaci.Typek senior programator, ale dost mimo z nemciny, vsechno se mu muselo x-krat znova vysvetlovat, na schuzkach pochytil asi 1% myslenek, casto udelal neco jinyho, nez se mu reklo.
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    PRUE: Taky jsem programator a pohovory probihaly v nemcine, nejhorsi byla pohovorova telekonference, kdy jsem nejdulezitejsiho ucastnika (meho soucasneho sefa) skoro vubec neslysel a jeste to vypadavalo. Pohovory v NJ po telefonu nevermore...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JENNE: ja bych taky neuvazoval, ale pritelkyne je trochu vic fixovana na cechy, a chce aby dite az pujde do skolky slo do ceske skolky, s tim nic nenadelam.
    beru to jako dobrou zkusenost tady a trosku si i financne pomuzu.
    JENNE
    JENNE --- ---
    ANDY_WARHOL: :))) s tou plackou mame zrovna smulu, ale co nadelam, ma to jine vyhody.. V Cechach jsme se uz vystehovali z mesta na vesnici (zadny satelit, ale stara malinka vesnice), takze po prestehovani sem, jsme jen hledali neco podobneho.. Jsem tu uz 11let, tak o stehovani zpatky do Cech uz ani neuvazujeme.. Deti vyrustaji tady..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam