• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: My všichni doufáme, že už to budeš brzo Ty...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    GOBERS: Mě nejvíc fascinuje ta krystalická blbost. To nikde jinde neuvidíš.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Vidím, že s Tebou asi opravdu nemá smysl ztrácet čas.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: aaaa, znami trollove se objevili jiz i zde .... Opět sebereflexe?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    CHOMI: Tak tou profesorskou autoritou (zřejmě nahrazující nepřítomné argumenty) tady šermuje THE_SON_OF_MAN, že ano... A o to úsměvnější je, když o příspěvek dál používá slovo "akademik" jako zakuklenou urážku. :D
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CHOMI: Je to putna .... i kdyz - neni putna jako Putna ;-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    LEON_KOWALSKI: A neni to putna, jestli je to profesor?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    HAROLD: NA TO SE NESMÍME PTÁT! JE to PAN PROFESOR! Tak musí mít pravdu i bez důkazů .... něco jako Sheldon Cooper ;o)
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: No a na jakých faktech jsi ještě neřekl...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    CHOMI: S tou "praktičností" opatrně, to je takový velmi vachrlatý argument, protože a) je to dost individuální a b) pokud budeš mít nějaké náležitě alegorické zdůvodnění, tak se ta "nepraktičnost" stává naopak nositelkou významu. Skládat tři prsty při křižování se tak, aby ukazováček byl rovně napnutý, palec a prostředníček napnuté a překřížené a prsteníček zahnutý také není vzor vší praktičnosti a ve starých textech to najdeš doporučované - právě proto, že to má nějaký inherentní význam. Nebo bys třeba taky mohl říci, že když se v západní liturgii třeba do kříže třikrát okuřuje oltář, tak je naprosto logické, aby se ten první pohyb dělal od sebe dopředu... a ejhle, ono je to naopak...

    Nicméně se na to žehnání předmětů a směr důkladněji podívám. Jak jsme se dohodli tuhle s THE_SON_OF_MAN osobní dojmy jsou hezké, ale nejsou to argumenty (ani když je člověk profesor) a chce to nějaké prameny... a to není na 5 minut...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    asi je to individuální, ale já mám zápěstí rozcvičený z escrimy, tak možná proto mi to nedělá problém
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    LEON_KOWALSKI: Já to zkoušel vobojí a nedá se to srovnat.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CHOMI: já to zkoušel (teď) a připadá mi to stejný na obě strany. Zápěstí to nijak nevadilo.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GOBERS: Popravdě, Gobersi, ten argument, že se žehnaly z prava doleva věci mi přijde dost chabý. Zkoušel sis někdy takhle něco přežehnat? To si zlomíš zápěstí. Opravdu se zdá, že sv. Petr, když mluví o tomhle žehnání, má na mysli sebepřežehnání. Jak sám píšeš, není tam nic psáno o tom, že by se takhle žehnaly předměty.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Prostě se poděl, když najdeš něco relevantního... :-p
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Tak pokud tam najdeš nějaké argumenty pro své tvrzení, tak se nezapomeň podělit... :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jasne jsem napsal, ze vedec jeho formatu bude mit pro sve tvrzeni zrejme nejake podklady.

    Tohle je jeden z klasických neplatných argumentů autoritou. Kdybych říkal, že máš věřit mně a ne dotyčnému profesorovi, tak by Tvá námitka byla relevantní. Já ale říkám: věř dokladům. Takže buď mi ukaž, jaké přináší a můžeme se o tom bavit, nebo s ním přestaň argumentovat... easy...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jen par dni zpet jsem zde uvadel profesora Kaptereva, ktery se domniva, ze ZREJME dnesni zpusob znamenani se krizem je minimalne znam jiz od 9.stoleti.

    Jenže prof. Kapterev není autor z 9. století a tudíž pokud on sám neuvádí nějaké prameny, tak je to stejně (i)relevantní názor jako je ten Tvůj nebo můj.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: kde mame jasne prokazano, ze zpusob krizovani byl v te dobe dramaticky odlisny od pozdejisch dob (8.stoleti)

    Jasně prokázáno čím, prosím???!!
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Pokud ovsem nechces tvrdit, ze treba drive takto zehnali veci, osoby (tedy zprava doleva!). To se mi zda jako krajne nepravdepodobne, ba az fantasticke.

    Opravdu? A na základě čeho se Ti to zdá krajně nepravděpodobné, ba až fantastické? Nebo to je jenom TVÁ interpretace, jak jsi mi opakovaně vyčítal níže? Dokladuj prosím, stejně jako jsem dokladoval já...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam