• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    tak uděláme to jinak: přiznejte se, čí je to mulťák :D ( tohle už není fan club, ale fun club)
    ale zase se tady občas dobře zasměju
    CHORCHEOS
    CHORCHEOS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: hmmmmmmmm.
    Uvažoval jsi někdy, že Ilarion by mohl dosáhnout mnohem větší čtivost, kdyby ho doporučilo 9 z 10 zubařů, než když ho doporučíš ty?
    POLICKA
    POLICKA --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Můžu Ti dát hádanku? Uhodni autora:
    "Jinak na nyx ted budu chodit o poznani mene, tak rekneme plus minus 1xtydne."
    Nápověda: citace je datována 23:46:04, 30.3.2014
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: pro všechny nevzdělance: bývalá Kyjevská Rus.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Jde o to, jestli jsou rozkolníci Ukrajinci nebo Homolka hodinkowy.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ECLECTICA: Ano, ukrajinští rozkolníci jsou samozřejmě proti Rusku. Jiná prohlášení ani od nich nelze čekat.
    Objektivní je to asi jako hodnocení bitvy u Verdunu francouzským tiskem v roce 1916:o)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Патриарх Киевский и всей Руси-Украины Филарет прогнозирует поражение В.Путина. Информационное агентство Украинские Национальные Новости (УНН). Все онлайн новости дня в Украине за сегодня - самые свежие, последние.
    http://www.unn.com.ua/...triarkh-kiyivskiy-i-vsiyeyi-rusi-ukrayini-filaret-prognozuye-porazku-putina
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Doufám že TSOM dodrží slovo :o))
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Pokud se chceš vyhnout retardům, co nerozeznají levou ruku od pravé, nikdy se nedívej do zrcadla.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Co vede ke Kristu, je křesťanské. Pamatuj si to, kremlofile!
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    a ještě jedna moje oblíbená

    Hallelujah -- Andre Rieu
    http://www.youtube.com/watch?v=d_psFfD9Ib4
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Trochu jsem o apokatastasi přemýšlel. Hlavní důvody, proč bylo tohle učení zavrženo, jsou asi tři
    1) Je to nebiblické učení, v Písmu nic takového není. Spíše Písmo mluví o tom, že hříšníci budou věčně trpět.
    2) Navzdory 1) (protože Písmo to může hovořit z výchovných důvodů tvrději, než jak to pak ve skutečnosti bude) to ale nemusí nutně znamenat, že nakonec nebudou všichni spaseni, protože my opravdu nevíme, jak to Bůh udělá. Tvrdit ale, že všichni budou spaseni je nepřípustné hraní si na Boha a rozhodování za Něj.
    3) Mravní nebezpečí, protože pro plno lidí by pak bylo daleko jednodušší páchat hříchy, když by věděli, že nakonec stejně budou spaseni.
    Tedy zavržení apokatastsis se stalo spíš proto, že tvrdí něco co je naprosto neprůkazné a snaží se poodhalit roušku Božích záměrů. Neznamená to ovšem, že by to tak nemohlo být, ale - nevíme.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    hudební vložka

    Celtic Woman - Amazing Grace
    http://www.youtube.com/watch?v=HsCp5LG_zNE
    HARALD
    HARALD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Ty jsi mě co? :-)))

    Už jsem na tebe nechtěl reagovat, ale poruším to dvěma postřehy:
    - křesťan nemá zapírat Krista, pokud to dělá, pak je buď slabý, nebo není křesťan. Ty se odmítáš přihlásit ke svému křesťanství, ergo nejsi křesťan nebo nejsi ochoten se ke Kristu přiznat
    - z pojmu Syn Člověka je možno se možná vykecat v češtině, i když tě každý bude mít za blba. Ty ovšem používáš anglický pojem THE Son of Man, což jednoznačně označuje Krista.

    Přidám i závěr, který je mojí úvahou a mým pohledem na tvé vystupování.
    Domnívám se, že jsi duševně nemocný člověk, který se na jednu stranu prohlašuje za Krista, na druhou stranu zoufale hledá způsob jak sám pro sebe najít něco pevného, o co by se mohl opřít. A tvou oporou se nestala víra a láska, ale nenávist (zejména k liberalismu a homosexuálům) a až farizejské vymáhání skutečných i domnělých pravidel. Tedy přesně to, před čím Ježíš mnohokrát varoval. Místo toho, abys hledal Krista, zneužíváš jeho osoby k hlásání nenávisti.

    Omlouvám se přítomným pravoslavným za příspěvek hodnotíci TSoM. Tímto tuhle debatu ukončuji.

    GUYVER
    GUYVER --- ---
    LEON_KOWALSKI:
    No, jestliže Člověčenko skončí v něbi a s ním všichni ti, co si o sobě myslí, že do nebe patří, nepřipadá mi peklo jako zase až tak špatné místo. Rozhodně tam bude lepší společnost.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jestli tady někdo zamlouvá a vříská, je to ten umrněný, křivácký, svatouškovský, moskvolezný, podskříňácký Člověčenko.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: díky za názor, pro mne je tato možnost zase spíše důkaz alogické Milosti, i když nutno říct, že je to lidská spekulace.

    THE_SON_OF_MAN: nic ve zlém ale trolíš, nebo seš čerstvej konvertita a "zamilovaným" způsobem šíříš evangelium po svém? Pokud se chystáš na konverzi, nebo si těsně po ní, tak je to oukej.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: na tvém místě, rouhači, bych si raději pořádně nastudoval pasáž:
    "Po ovocích jejich poznáte je. Zdaliž sbírají z trní hrozny, aneb z bodláčí fíky?
    17. Takť každý strom dobrý ovoce dobré nese, zlý pak strom zlé ovoce nese.
    18. Nemůžeť dobrý strom zlého ovoce nésti, ani strom zlý ovoce dobrého vydávati.
    19. Všeliký strom, kterýž nenese ovoce dobrého, vyťat a na oheň uvržen bývá.
    20. A tak tedy po ovocích jejich poznáte je.
    21. Ne každý, kdož mi říká: Pane, Pane, vejde do království nebeského, ale ten, kdož činí vůli Otce mého, kterýž v nebesích jest.
    22. Mnozíť mi dějí v onen den: Pane, Pane, zdaliž jsme ve jménu tvém neprorokovali, a ve jménu tvém ďáblů nevymítali, a v tvém jménu zdaliž jsme divů mnohých nečinili?
    23. A tehdyť jim vyznám, že jsem vás nikdy neznal. Odejděte ode mne, činitelé nepravosti."
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Nesud, abys nebyl souzen....hm...kdo to jen rekl? .... no to by mě schválně zajímalo jestli to víš, a jestli znáš i kontext, rouhači.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Na beton tam skončí! Ale že byl tak horlivý, tak bude dělat kápa a ostatní hříšníci budou muset zatrest poslouchat jeho kázání.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam