• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    HARALD
    HARALD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Ti razkolnici jsou ale pořád pravoslavní. Že nebyli uznáni ostatními z nich ne-pravoslavné nedělá. Uznávání autokefality i ostatních aktů jiných pravoslavných církví je v pravoslaví hlavně politikum, jak je ostatně vidět v současnosti u nás - působení moskevského a ekumenického patriarchátu jdou proti sobě.

    BTW, kdo rozhoduje o tom, o čem se tu smí debatovat? Ty? Člověk, který ani není křesťan, zato sám sebe označuje za Krista?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Taky to bylo první, co mě napadlo. :D
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    HAROLD: tady by měl Chomi blbé inkulturační kecy, o tom jak se stýkánm s pohany slavevením Ostary. bohatě stačí, že jde o básničku W. Blakea ;)
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Tady mizí zajíčci!
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    Vstal z mrtvých Kristus!
    Christ is Risen!
    Christos voskres!
    "Χριστός ἀνέστη!
    Tavener - The Lamb
    http://www.youtube.com/watch?v=IYpVGBSS65o

    GUYVER
    GUYVER --- ---
    XAJA: Dřív to byl proletářský internacionalismus. Způsob okecávání se mění, účel zůstává.
    XAJA
    XAJA --- ---
    "myšlienka "ruského sveta", prvýkrát sformulovaná a vyjadrená patriarchom kirillom, sa stala ideologickým základom pre agresiu kremeľa voči ukrajine. svedčí o tom použitie tejto doktríny prezidentom putinom v jeho prejave 18. marca v kremli (v čase schválenia anexie krymu)"

    "udalosti posledných mesiacov mnohým na ukrajine a na celom svete ukazujú to, o čom sme v kyjevskom patriarcháte hovorili už nejeden rok, konkrétne, že doktrína "ruského sveta" (pôvodne hovoriaca o "duchovnej jednote pravoslávnych - red.) je len novým obalom starej ruskej imperialistickej idey, nepriateľskej nielen voči ukrajinskej štátnej nezávislosti, ale aj k samotnej existencii ukrajinského národa"

    Архиепископ Евстратий (Зоря)

    Архиепископ Евстратий (Зоря) - Страница чата - Страница чата - Главред
    http://glavred.info/chat/arhiepiskop-evstratiy-zorya-276687.html
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    GUYVER:
    Said the Old Christ skeleton
    Care for the Poor
    Said the Son of G-d skeleton
    AIDS needs cure

    Said the Homophobe skeleton
    Gay folk suck
    Said the Heritage Policy skeleton
    Blacks’re outa luck...

    A.Ginsberg
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SANTAL: Však já se s Člověčenkem do sporu nepouštím. Jenom bych rád věděl, odkud si myslí, že berou ProLife ty srandovní fotky, když už se jich tak udatně zastává. Pokud jsem tutéž otázku položil prolajfákům, vždycky vyklopili něco naprosto nedůvěryhodného a fofrem se dekovali. Člověčenko rovněž radši strčil hlavu do písku po způsobu pštrosů. Není divu, protože ve světle zásady "lidská těla jsou jenom pro lidské duše" vyzní jeho nick jako dost podivný.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Nepouštěj se do sporů s mluvkou, a nepřikládej tak dříví na jeho oheň.
    (Sírachovec 8:3)
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Existuje takové přísloví: Kágébákův hlas do nebe nedojde. A ty rozhodně nejsi příkladem křesťanského života. Čehož důkazem je, že místo Ježíše radši posloucháš Kiryla.
    A taky lžeš: Jak si mě mohlo dát do ignora sto normálních lidí, když tolik lidí, ať normálních či ne, tady ani neznám? To jako preventivně na tvé doporučení? A jestliže sám sebe považuješ za normálního, zříkám se dobrovolně možnosti spadat do kategorie "normální".
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: LIDSKÁ TĚLA JSOU JENOM PRO LIDSKÉ DUŠE! Pamatuj si to, moskvolezný kremlofilní kvočne! A nechtěl bys nám tady žíct, kdeže kvočnové z ProLife berou ty srandovní fotky, co s nima strašej dětičky? A něco, co neuráží soudnost, pls!
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    CHOMI: že by odtud "titul" von Sajrajt? ;-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Nevím, ale slyšel jsem o tom.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SAMUELARACHNID: Naprosto netuším že někdo takový existoval. O Rusku mám obecně jen chabé znalosti. A navíc VÁŽNĚ nejsem teolog :-)
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    HAROLD: Zkoušel jsem dohledat, ale nepovedlo se.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    GUYVER: Já kdybych si aspoň pamatoval, kde sem to čet... :/
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SAMUELARACHNID: Jo tak. Že to znají. Já jsem myslel, že šlo o vrhání. Zase, pokud by šlo ne o jurodivého, ale o chlysta, tak to snad byli rozkolníci.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    GUYVER: Zas jim možná nekřivdi ;)
    možná znají jurodivé životopisy více
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SAMUELARACHNID: Ti by se do cara, který je zástupcem Putina na zemi, určitě nepustili.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam