• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WIL_M: ja nepouzivam ACR a photoshop mam nejakej starej, tak uvidim, jesli mi to otevre.
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    MURHAAYA: jj, je to pentax, ale dng je adobe standart :)
    jpg zde:

    https://drive.google.com/file/d/0B6MR1oti6mwpa05lSGNHbi1sdHc/edit?usp=sharing
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WIL_M: nahod jeste jpg, jakej ti leze z kamery bez stelovani v raw editoru (ruzovej klidne). ja mam jen canoni raw editor a tak si to nejspis nevyvolam z toho pentax rawu (jesli ti dobre pamatuju, rikals, ze mas pentax)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    mnoho pokusů v sw i s foťákem a výsledek je stále stejný, dostanu fotku různě zabarvenou, ale zelená není nikdy "bílá". pokoušel jsem i o vytvoření profilu pomocí adobe dng editor. přitom jsem viděl video, jak chlap upravuje fotky focený přes stejnou značku filtru,jen s rozdílem, že dokáže svůj foťák nastavit manuálně na 2150K, já pouze do 2500K. na obsah ani kvalitu fotky nehleďte, šlo jen o testovací cvak ;)

    origo raw
    https://drive.google.com/file/d/0B6MR1oti6mwpa0Q1dzZmNGhROW8/edit?usp=sharing

    jeden z pokusů



    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WIL_M: tak vyfot raw a vyrovnej to pres click white balance v editoru?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    MURHAAYA: pentax to dělá jinak- zvolím custom white balance a pak teprve dělám fotku, odkud vybírám část obrazu. bohužel každý pokus zatím skončil hláškou, že to nelze správně dokončit. pokládám to za to, že by se tím dostal už mimo svůj "barevný rozsah"
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WIL_M: fotaky jak zrcadlovky tak kompakty pres to vetsinou vidi. nezapomen ze si vysila infracervenej af paprsek na ostreni treba...

    no nevim co mas za fotak, ale ja vyfotim skrz filtr travu a pak dam custom white balance, vyberu si fotku a on mi to z ni dycky udela.

    Skrz R72 je za slunneho dne videt docela dobre a i skrz hledacek a nejake svetelne sklo ze daji rozeznat prozarene obrysy nejakych objektu.
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    MURHAAYA: ono to není právě ani tak růžový, jako sytě červený. on ten filtr na můj vkus je dost světlý, vidím skrz něj v hledáčku i pomocí life view.ne mnoho, ale vidím, i automatický zaostřování funguje. zkoušel jsem nastavit vyvážení bílý na zeleň s nasazeným filtrem, to foťák nějak nechtěl pobírat. zkoušel jsem tedy ručně nastavit na teplotu 2500-2800K.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WIL_M: jj, hod, ale nemusi to mit rozmer rawu. idealne s vyvazenoi bilou na zelen, z ruzovy fotky se toho moc nepozna :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    nebo spíše takhle, můžu sem hodit nějaký raw aby byl vidět výstup a ukázalo se, jestli to mám číňákovi rovnou hodit na hlavu, prosím? :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    zdravím, není tady někdo z prahy s hoya r72 filtrem na 77mm a ochotný na chvilku strávenou abych si ho mohl ozkoušet a porovnat s číňákem, co jsem si pořídil? díky :)
    FOTOGRAF_BRNO
    FOTOGRAF_BRNO --- ---
    Super, děkuji za info, taky jsem testoval IR fotku http://www.lubu.cz/ir-fotografie-prvni-kroky/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Na fotaku je nastaveny iso 400, na objektivu je Hoya R72 nebo Silnej rubinovej filtr (zkousel jsem oba, ale uz nevim, ktery je ktery) a expozici merim skrz filtr a lehce preexponovavam a pak volam dle massive devchart. Jako prepaly mi to neprijde, je to kontrastnejsi, asi lehce preexponovany, ale ty mista ve svetlech nejsou vypaleny a je tam aspon nejaky naznak kresby.
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    MURHAAYA: ok. Tu prostredni bych pak teda prosil ve vetsim rozliseni :) Je fatk skvela (dobre neco bych udelal jinak, ale ta nalada parada...)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ZURICI_BYK: nestoji za moc, proto je sazim sem do tehle diskuze a nikam jinam. Teziste meho foceni je nekde jinde, ale mam v lednici par Kodaku HIE, tak to nevyhodim :)
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    MURHAAYA: ta prostredni, jako hodne. Zbytek je uprimne takove divne toto no :) Keep going :)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    aby rec nestala tak jeste par ze stejneho dne




    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    no jo, infra sezona je tu. ja sem vcera docvakal jeden kodak HIE, tak uvidime, jak to dopadne :)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    premyslim, ze bych letos zas pofotil neco vic na infra a trochu na vyssim levelu na velkoformat

    http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p3000103-cz-efke-ir820-4x525
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam