• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    Fotografování v infračerveném spektru.

    Jak na to, rady, technika, galerie vlastních fotografíí. Analogové i digitální fotky vítány.

    Pokud máte nějaké dobré zdroje, odkazy, návody, datasheety tak to sem házejte a já to dám na nástěnku.

    postupně vybavím nástěnku doprovodnými fotografiemi.

    P.S. Uvítám, když mi někdo napíše něco o fotografování na infra citlivý film.
    rozbalit záhlaví
    TILIO
    TILIO --- ---
    KRYSTOFK, KRYGLIK, KRYGLIK: Tak to je hodne kulervouci!
    KRYGLIK
    KRYGLIK --- ---
    Trochu vystoupi zily, nektere obleceni je o trosku vic pruhledne (ale ne zas tak moc). 830nm Deep (BW) filtr

    MOTASH
    MOTASH --- ---
    TILIO: nemusis se moc snazit, aby člověk vypadal jako duch:)
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    TILIO: nejsou vidět duhovky :) moje sérka z černobylu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202718754680812&type=3
    TILIO
    TILIO --- ---
    Pro zajimavost, co se stane kdyz v IR vyfotite lidi? Zkouseli jste to nekdo?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    no v mimo viditelny spektrum vlastne barvy jako normalni fyziologickej vjem ztraci smysl. Ten fotak s tim filtrem nejaky barvy zaznamena. Dokonce treba modry znacky (prikaz smeru) s R72 filtrem byly na fotka furt modry, ale neni to samozrejme pravidlo, spis nejaka souhra nahod, okolnosti. Vetsina IR fotek pred editem je to oranzova, hneda... listy vychazi svetle az bile, protoze chlorofyl ma vyssi odrazivost v IR spektru, takze pod odstineni viditelneho, to vypada, ze ty listy uplne "zari". Prave proto, ze cely ty fotky mivaji nacervenaly ton, tak se dela to prohozeni modreho a cerveneho kanalu, protoze to fotce doda takovy normalnejsi vzhled. Plus nejake korekce tonu, dle chuti.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    TILIO: Nebe vychází spis oranžový, ale stačí prohodit modrej a červenej kanál… aspoň tak nějak si to ze svých IR pokusů vybavuju.
    TILIO
    TILIO --- ---
    Ja se predem omlouvam jestli blbej dotaz, ale - ty barvy? Jakoby proc je treba listi bily, ale nebe furt modry?
    DPMAN
    DPMAN --- ---
    Svatošky.

    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Foma fomapan 400 zneuzitej k IR fotografii. Hoya R72 a cca 60sec expozice (f6.8)

    MOTASH
    MOTASH --- ---
    Pořídil jsem si tenhle filtr
    Jako funguje, skutečně se mu mění IR propustnost podle pootočení, ale má to dost špatnej vliv na ostrost. Je to dobrý jen tak na zkoušení, co jaká frekvence dělá.
    Kdybyste si někdo chtěl hrát, klidně ho přenechám za dobré slovo.
    průměr 58 mm
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    KRYGLIK: Jo, ty hratky s false color me fakt bavi. Dal jsem na radu KRYSTOFK a filtr mam na objektivu, takze je muzu menit. Ted fotim 720 nm, ale casem urcite pudu nahoru i dolu.

    KRYGLIK
    KRYGLIK --- ---
    MOTASH: je to pekne... obcas lituji, ze jsme si delal konverzi na deep IR (v podstate vidi jen velice uzke spektrum kolem 840nm). Ty barvicky maj sve kouzlo i v te IR.

    pro ukazku (D70s + lifepixel deep bw IR + photoshop super hires z RAW): https://photos.app.goo.gl/T7oEmZrPDJfKEcX58

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MOTASH: za me, jako admina dobry :) jsem rad, ze nekdo nese pochoden :)
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    Docela me to chytlo a asi budu ted trochu davat fotky- prosim kritizujte a radte.
    Kdybych prilis tapetoval tak me zarazte:)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam