Souhlas, pokud se bavime o klimatizaci ve smyslu chlazeni.
Kazdy projekt by mel zkusit resit vnitrni prostredi objektu bez pouziti klimatizace. Vetsinou to jde, minimalne zredukovat na velmi male procento puvodniho objemu. Dalsi moznost je pouziti jinych zdroju chladu nez je klasicke, ekologicky a energeticky narocne chlazeni typu lednicka.
System hodnoceni projektantu TZB bohuzel absolutne nemotivuje k reseni domu alternativnim resenim (penize, ktere projektant dostane jsou zavisle na proinvestovane castce.. tzn, cim drazsi system, tim vice penez do kapsy.) To musi byt clovek blazen, aby resil koncepty prirozeneho vetrani, riskoval, ze to nebude fungovat (to riziko tam je vzdycky) a jeste za to dostal minimalni penize... to cloveku vydrzi jen chvili nadseni.. PRoto to v praxi vypada, jak to vypada.
Pri pouziti FV a "skladovani" energie ve verejne siti jsem myslela na celkovou spotrebu energie ve spolecnosti. Nepredpokladam, ze pokud budeme na dome resit takove veci jako solarni system atd, nebudeme uvazovat pouziti klasicke klimatizace, ale spis prehrivani resit nejakym jinym systemem (zastineni apod)