• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    MANCA
    MANCA --- ---
    je to odborna prednaska, ale jak znam Birgera, tak to bude vysvetleny tak, aby to pochopil kazdej :)
    MANCA
    MANCA --- ---
    Prijdte a nebudete litovat!!!


    Velvyslanectví Norského království a Architectural Institute in Prague Vás srdečně zvou na speciální přednášku, se kterou 19. dubna 2012 v 19 hodin vystoupí Birger Sevaldson [dipl NCAD MNIL PhD], profesor na Institute of Design, AHO - Oslo School of Architecture and Design a vedoucí výzkumu v OCEAN design research association. Přednáška se bude věnovat tématu "EMERGENCE OF SYSTEMS ORIENTED DESIGN - from Radical Design Experiments to Design for Complexity". Těšíme se na Vás v prostorách ARCHIPu, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7, vstup volný!



    Birger Sevaldson [dipl NCAD MNIL PhD] is full professor at the Institute of Design at AHO - Oslo School of Architecture and Design and a principle researcher in OCEAN design research association.

    He is an academic and designer working in a broad field of design and architecture. He has been in private practice since 1986. His practice spans from architecture, interior to furniture and product design including design of lighting armatures and boat design. It also includes experimental architecture and several art installations in collaboration with the composer Natasha Barrett.

    Birger has been developing concepts in design computing and his doctoral thesis from 2005 is a summary of 15 years of research into this field. He has been collaborating in OCEAN design research association since 1997 and the experimental design projects resulting from this collaboration have been published worldwide. The research into digital design developed into a wider interest in the design process and especially design processes for uncertainty, unforeseen futures and complexity. This research grew out of the digital research which initially engaged in time related design, where time was explored as a design material. Later this approach was further developed and new concepts for systems thinking in design emerged. He has defined Systems Oriented Design as a designerly way of systems thinking and systems practice. This line of research has benefitted to a large degree from the collaboration in OCEAN.

    Birger has been lecturing and teaching in Norway, Europe, Asia and USA and has held a visiting professorship at NACD in Oslo and has been a visiting critic at Syracuse University School of Architecture, USA. He was collaborating in the start-up of the academic design journal FORMakademisk and is in the editorial board of the journal. He has been in a number of international evaluation committees amongst them the evaluation committee for Danish design research under the Ministry of Culture of Denmark, and the evaluation committee for a science master for the Higher Education and Training Awards Council (HETAC), Ireland. Birger is member of the council of the Design Research Society.

    Birger has held several positions amongst them, leader of the National Council for Design Educations in Norway, Vice Rector of Oslo School of Architecture and Design and director of OCEAN design research association and the committee for NORDES 2011. He is currently the curator of the Gallery AHO.

    Systems Oriented Design: www.systemsorienteddesign.net
    OCEAN design research association: www.ocean-designresearch.net
    FORMakademisk www.formakademisk.org
    Oslo School of Architecture and Design: www.aho.no
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    nějaký tip kde sehnat nekonečné pytle na stavění technikou Superadobe? Nikde jsem u výrobců nenašel, ani nejsou prý schopni vyrobit.
    PETAW
    PETAW --- ---
    SWATKA: lokacia je teda u Hradec Kralove, ale dovoz by si asi poriesil
    PETAW
    PETAW --- ---
    SWATKA: kamarat zhana vlnu na zateplenie, bol by kontakt na chovatela? diky
    PETAW
    PETAW --- ---
    http://www.facebook.com/naturalhomes?sk=photos tohle je lepsi galerka nez odkaz pred
    MATT
    MATT --- ---
    trochu offt.. ale pobavilo

    The Comploo - A Compost Heated Igloo! http://www.zamzows.com/Zamzows_Blogs/e_417/Zamzows_Blog/2010/3/TheComplooACompostHeatedIgloo!.htm
    TOM
    TOM --- ---
    FRANCIMOR: jak která
    Dílna pod kopcem - Jurta - návrh, výroba a prodej
    http://www.yourtent.com/cena.htm
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    ted jsem zacal v Australii obchodovat s timhle
    tady v Australii se yurty dovazej z Californie a stojeje kolem 18000$
    JA tuhle prodavam za 8000
    kolik stojej jurty v cechach?

    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    LURA: Tadelakt je opravdu pracný a drahý. Ale ve výsledku tuze pěkný. Co jsem já dělal v koupelně omítky, tak se různí místa. Na hliněné podlahy jsem nanášel dvě vrstvy oleje (mix tuším osmi olejů, ale vesměs je to jedno), stejně tak na ta místa, která přijdou do pravidelného styku s vodou. Omítka se zatáhne, ztvrdne jako kámen a je vodou neprostupná. Ovšem musí se dbát na to, aby v ní nebyly žádné praskliny a štěrbiny, kam by se mohla dostat voda. Omítka to byla obyčejná, vápno myslím ani netřeba. Podobně do zbytku koupelny. Hliněné jemnozrnné omítky velmi dobře pracují s vlhkostí, takže ta místa, která nepřijdou do pravidelného styku s vodou, ani není třeba olejem natírat. Pakliže někde vzniknou vlivem větší vlhkosti praskliny, dají se velmi snadno opravit pomocí houby a rozprašovače vody. Pakliže vzniknou v místech, která byla natřena olejem a kde je tudíž omítka velmi pevná, pak se použije zednická škrabka (s diamantovými zuby), praskliny se pořádně prošťouchnou (jako když zubař vyvrtává kaz) a zanese se do nich vrstva omítky, nechá se zaschnout a opět se natře olejem. Potíže s vysprávkami můžou vyvstat s odstíny, potíž to není u nenaolejované omítky, protože odstín se snadno získat tak, že se nová vrstva snadno smísí s okolním, původním materiálem. U olejovaných částí to zase není tak markantní, poněvadž dominantní je především tmavost oleje. A navíc, trochu flekatostí není vůbec na škodu.
    LURA
    LURA --- ---
    LURA: A jinak mě ještě zaujalo tohle: http://www.cluz.cz/?page=cz,geopolymery , ale musím zjistit víc podrobností, chystám se tam zajet.
    LURA
    LURA --- ---
    VODA: Jo, na tadelakt jsem narazila, ale prý má někdo odzkoušeného i něco jiného, právě nějakou impregnaci, co se dá použít na vápennou i hliněnou omítku.
    J8 bych právě chtěla udělat nějaké vzorky více technologií a pak si je porovnat, co bude nejlepší v poměru cena/výkon/pracnost
    VODA
    VODA --- ---
    LURA: Tady je celkem dost informací a odkazů, ale ty jsi určitě našla taky:) Zatím jsem jen jedenkrát přihlížela, takže nemůžu radit. Každopádně výsledky jsou úchvatné, přeji hodně štěstí:)
    Fórum - Zobrazit téma - Tadelakt - Marocký štuk - Soběstačnost
    http://www.sobestacnost.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=126
    tadelakt - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=MPgCZIFUyT0
    LURA
    LURA --- ---
    Poradíte prosím někdo, jak nejlíp upravit omítku v koupelně, aby tam nemusely být obklady? Sehnala jsem hydraulické vápno. Plán je udělat vápennou omítku s jemným pískem nebo antukou a pak to uhladit a napustit lněným olejem, ale nechci to zmrvit.
    _HODNIJENVOHNI_
    _HODNIJENVOHNI_ --- ---
    slušný..
    ale žádnou práci by mu nedalo, kdyby ty kůly opálil v ohni
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    Myskox - Saga ¤ Building simple winterhouse - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=cPPgOSVQurw
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    MATT:
    COLOMAN:
    COLOMAN:
    potkal som chlapíky, ktorý ten homemade kartonový rekuperator vyrobili, používali ho tuhle zimu, testovali a naprosto su spokojený, iný už ani nechcú,, tak buducu zimu sa dotoho bez obav moete pustit..
    vzniklé dilemata kolem toho, že jak reaguju kartonfiltre na vlhkost a este nevim vo co tam bola reč, je možné vypustit teda...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam