• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIGHTKulturologie
    A_A
    A_A --- ---
    MIGHT: hh, zítra obě ortový-3.a 4. neumim nic, tak doufam, učim se dnes, tak doufam, že mě nevyhodí...dete někdo taky???
    MIGHT
    MIGHT --- ---
    A_A: ne to jsem už v tahu, tedka :) ... na durdíka máš spoustu času :) ...
    A_A
    A_A --- ---
    4ALL: jjá bych volila sraz až příští týden-v po mě čeká eště nadurděnej durdik...
    YACHTBEAR
    YACHTBEAR --- ---
    LA_BETE: doporučuji Národní knihovnu - ,,Lidstvo a matka země"...
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    hele, nemáte někdo náhodou okruhy na Toynbeeho? nebo nejlépe Toynbeeho komplet? moc bi mi to pomohlo. Díky
    HOEZO
    HOEZO --- ---
    DALIBOR: však on se vrátí!
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    no jo, co budeme teď bez lexy dělat...
    BEATMAN
    BEATMAN --- ---
    Jasny. :-)
    KATJA
    KATJA --- ---
    ja mu to za ukol nedala :) jen se na nej nekdo odvolaval, kdyz jsem se pred par dny ptala... buhvi jak to dopadne, no ;)
    BEATMAN
    BEATMAN --- ---
    hmm, ehm.. ses si jista, ze je to ten pravy, co se organizace tyce, :-DDD nci proti nemu, ale stejen jako ja, ani on bohuzel neni velky organizator, jeho narozky jsem malem skoro az propasl. tj. nepozval pozvanku, jen si to hodil do statusu, coz lze vcelku hrave prehlednout. :-)
    KATJA
    KATJA --- ---
    jiri to dostal za ukol usporadat, ale podle me to neresi zatim... na FB ani jinde.. takze se klidne muzete angazovat ;) (ja tu uz nebudu :( )
    BEATMAN
    BEATMAN --- ---
    Hmm, byť na Fb jsem, taky nci nevim. Taky mě to ale zajímá, týká-li se to obecně kult a ne třeba jednoho ročníku, tj. jiného než-li mého. :o)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    XUS: jé, škoda, já bych si to taky poslechla... :(
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    Aha...tak v tom případě bychom mohli nějakou uspořádat, ne? Co třeba čt?
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    DALIBOR: hele, já jsem na fs, a o ničem takovým nevím.
    A_A
    A_A --- ---
    DALIBOR: ahaha a já zas o nočem nevim...
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    Prosím, pro bezfejsbukový, je kultkalba ve středu nebo ve čtvrtek?
    YACHTBEAR
    YACHTBEAR --- ---
    Hele ono je to podle pořadí no, před pár lety bylo na fildu pravidlo, že musí být alespoň 70 bodů, byl jsem před rokem úplně vyděšenej protože jsem měl 69, ale pak jsem se dozvěděl, že je zrušené a že berou prvních 30, 50 - kolik si určej...
    Jo příjimačky na archeologii šly i když jsem ještě ráno přemýšlel, že tam nepůjdu jak jsem se bál, překlad z francouzštiny byl o chemické metodě, která určuje stáří bronzů... docela legrace =) a z angličtiny zase o Praxitelovi, jaké dělal sochy apod...
    Nakonec jsem dostal 78 bodů, říkali že to je hodně - ale je pravda, že jsem se na to nehorázně moc učil...

    Ono se dá prakticky dostat na cokoli, ale chce to prostě chtít. Na kulturologii (prakticky na každou katedru na FF) je základ zjistit si testy z minulých let a pomocí nich zkusit odvodit otázky, které by tam mohly být, popř. se sejít s lidma co už tam studují...

    Pro 2.kolo je velice užitečné znát lidi a předměty co se tam vyučují, popř. jména těch co jsou u komise... Ty jména pak progooglovat, a zjistit si o těch lidech co nejvíce informací, a výpujčit si od nich knihy. Tohle člověku pomůže jednak u seznamu literatury (ví co tam tak přibližně napsat) a potom i u motivace....
    Taky je užitečné zajit za pár přednášejícími a chodit na přednášky v průběhu roku, člověka si zapamatují a vědí, že má zájem...
    A_A
    A_A --- ---
    YACHTBEAR: to by mě teda taky zajímalo, na pedagogiku mam 69, tak esi to stačí...
    jaks ti dopadla archeologie?
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    bingo, 45 z 50, vitam se do klubu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam