• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    GECKO
    GECKO --- ---
    QNEDLEEQ: Osobne bych to asi daval primo, tak aby spojovak nesel skrz palubky (a nebo pripadne skrz ale do rostu pod nima) a nedelal zbytecny diry. Pokud pres to prijdou jeste palubky, tak bych asi sel do ty 12, ono se ti tema palubkama zpevni.
    GECKO
    GECKO --- ---
    QNEDLEEQ: jo, treba tuhle OSB. Ono jde o to, ze kdyz to oplastit OSBckem na perodrazku (a idealne ty perodrazky slepis) tak to bude dostatecne parobrzda, aby do ty izolace nelezla zevnitr vlhkost az tam budete v zime topit a parit. Vnejsi plast vetra (je z prken s mezerama) takze to vlhkost dokaze odvetrat a nebude se tam srazet a to je to, co chces... Akorat ta 12mm je docela slaba a uz to celkem hraje, volil ych asi spis treba 18mm, tak uz je dost pevna.
    GECKO
    GECKO --- ---
    QNEDLEEQ: To je vpohode a vypada to celkem zdrave.

    S tema hnizdeckama to je trochu problem. Ve skelny nebo cedicovy vate si mysi hnizda delaji... s tim tezko neco udelat. Teoreticky o neco lepsi je konopna izolace, ta broukum a hlodavcum "nevoni" a tolik se v ni nezdrzuji... ale je draha. Dela ji treba tahle firma http://www.vicarius.cz ale cena je velka. Mozna bych zkusil se zeptat na odrezky. V galerii jsou videt, on se dela siroky pruh a pak se reze na desky a po stranach zbyvaji uzky pruhy...

    Jinak ta stena je slaba, osobne bych k ni udelal rost ze zviskych stresnych lati nebo mozna i beznych prken nejake rozumne sirky tak, aby celkova sire byla aspon 15 - 20cm. Pak bych to zaklopil OSBckem P+D a hotovo.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    QNEDLEEQ: to je dobrý, vycpi to minerální vatou. Dá se nacupovat a nacpat i do nepřístupných míst. A bude to v pohodě. Zlepší se i zvuková izolace. Polystyren s vatou můžeš zkombinovat.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAREKI: pozor foukaná izolace je něco jinýho! Hodí se někam jinam a hlavně je třeba ji pořádně chránit před vlhkostí a jednou za čas dosypat pač se slehává...
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ:
    tak to by tě vyšlo pravděpodobně dráž než celá ta chatka...
    sundej vnitřní obklad a do mezer nezi trámi dej kamenou vatu hustší než cca 45Kg/m3 ideálně tak 60..
    zevnitř to oplášti OSB deskama PD a spáry lep PU lepidlem.
    To je jako základ, pokud budeš moc sundej opatrně z venku palubky na to udělej rošt alespon 5-10cm širokej a na to kontra znovu tu vatu. ať to budeš mít tak to celý obal nějakou propustnou folíí (stačí nějaká lepší geotextílie a teprve potom to zaklop znovu těma palubkama...
    Ta PUR pěna by tam bla dokonce nejen zbytečná, ale i nevhodná...
    MAREKI
    MAREKI --- ---
    QNEDLEEQ: V příštím týdnu by nám měli foukat izolaci...Dám pak vědět.
    GECKO
    GECKO --- ---
    QNEDLEEQ: Na dany ucel je ta pena nesmyslne draha. Pouzij nejlevnejsi skelnou nebo cedicovou vatu co sezenes. pokud to chces pouzivat i v zime, tloustka alespon 15cm, lepe vice. Zevnitr by bylo vhodne dat parozabranu, nebo alespon parobrzdu ve forme OSB P+D desek. Zvenci to asi uplne tesne nebude, takze vetrat to ven bude, to je zadouci.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ:
    kam to přesně potřebuješ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ:
    mam 2. jedno vylo stříkání vlnitejch stropů, které jsem se snažil jenom nacenit. Cena byla tak vysoká, že jsem od toho rychle upustil.

    2. izolace podlahy v neobývaném podkroví (mezi trámy bez demontáže podlahové krytiny) u kamaráda.
    Výsledek byl dobrý až po druhém pokusu, kde to na náklady firmy prověřili termokamerou. Do několika míst se ta izolace nedostala, tak se musela znovu navrtat podlaha. Druhou půlku podkroví vzhledem k ceně raději rozebral...

    Ceny si už nepamatuji, ale vím že PUR a PIR panely byli proti tomu sranda.

    Je to výborná technologie, která se hodí ale jen pro skutečně nouzové případy kdy to nejde jinak...
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    Vidím, že diskuze je vysoce odborná.... tak mě zajímá, co řekněte na tohle:
    tomasseger | Hastrman – rajce.net
    http://tomasseger.rajce.idnes.cz/Hastrman/
    Stavime výhradně svépomocí, drtivá většina materiálu je recyklovana z jiných staveb.
    MAREKI
    MAREKI --- ---
    CERMI: Ano je to tzv - Vapis. Vápenco pískovcové zdivo z Berouna (http://www.vapis-sh.cz/)
    MAREKI
    MAREKI --- ---
    BANANABOY: Ahoj, zespoda je na nich přivrtaná voděodolná překliška. Srkz tu je to kotvený chemickou kotvou do betonu.
    CERMI
    CERMI --- ---
    MAREKI: ty bílé cihly, co to přesně je? Vápenopískové nebo něco jiného?
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    MAREKI: ty spodní trámy kotvíš do desky přes hydorizolaci ?
    MAREKI
    MAREKI --- ---
    Něco z vlastní práce na domu.

    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: Tady na ty fotce http://io.pinknet.cz/milire/action.php?action=plugin&name=gallery&type=item&id=1095&sort= je videt jak je privedena voda a odpad k umyvadylku na spodnim WC, kdyz uz tam je ta druha deska...

    jo, elektrika byla spis v podlahach a v obvodovych stenach, takze pod deskama, v prickach se proste maflem prozizly dva drazky a vyseklo se to dlatem....
    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: Vsechny fotky co mam jsou na tom webu, co jsem tu daval...

    Spojoval jsem to bud tema jejich plechovejma sponama (pricky), druha vrstva sla presazena o pul desky a prosroubovat. V pripade obvodovy konstrukce domu se to spojovalo proste pomoci kusu lati nebo odrezku palubky pod deskama.

    Zvukova izolace mi v pripade dvojity pricky pripada naprosto dostatecna a neni s tim problem. Obvodova stena je OK diky konopi v ni a celkovy tloustce. Jediny misto, kde mam potiz s hlucnosti je stena mezi koupelnou a nasi loznici, protoze se ukazuje ze sprchova baterie v rezimu miseni studeny a teply vody jepomerne hlucna a je to slyset do loznice. Ale vadi to jen kdyz se ejden z nas sprchuje a druhej uz se snaiz usnout, coz se stava celkem vyjimecne. Jinak pohoda.
    Ty rozmery byly jen delkove a vetsinu sirek jsme mel ve 1200, neco malo bylo v 800.

    Neco k ty vode a odpadum je tady http://io.pinknet.cz/milire/index.php?itemid=46, je to proste tazeny po jednoduchy pricce, ta se pak zdvojila odriznutejma deskama, rozvody se zapenily a sla pres to omitka. Mozna tam pak nekde budou i fotky, kdyz uz tam jsou ty druhy fotky.

    K tomu staveni... no ono se s tim zase tka moc vymerovat nemusis. Udelas si caru na podlahu, na strop, zameris a pak uz jen kontrolujes vodovahou... jde to celkem rychle,
    CUKI
    CUKI --- ---
    GECKO: Nemáš nějaký fotky ze stavby jak jsi to spojoval?
    Jak si vyřešil vedení el, vody a odpady příčkou?
    Jak jsi vyřešil nedostatečnou zvukovou izolaci?
    Ty rozměry na míru byly délkové nebo i šířkové?

    Jinak ta podpůrná k-ce navíc má pro mě obrovské výhody. Za 2 dny jsem měl všechny konstrukce na místě a pak nemusel nic vyměřovat a jenom jsem dělal záklop, na který jsem nikoho nepotřeboval. SDK je tak lehkej a tak dobře se tvaruje, že to zvládne i křehká dívenka. Složitě vyměrovat s těžkou deskou mi přijde jako práce na víc.
    Pevnost toho stramitu by mi ale ušetřila spoustu práce. I když nevim jestli bych si troufnul na stramit desku pověsit 200-300Kg bojler...
    JADR
    JADR --- ---
    GECKO: no s tim jak drevo saje je to obecne zavisle od toho jestli je hoblovane nebo ne, ty palubky byly takze to natirani bylo fakt rychly, zvlaste kdyz se do toho teru prida terpentyn a olej. a jelikoz jsem to delal hlavne kvuli UV ochrane tak jsem natiral az nafinalni fasadu. Prkno po prknu bych se asi zblaznil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam