• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CATZILLAVztah se ženatým / vdanou... aneb "Slibuje, že se rozvede..."
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NICOLE: no já nevím, držela jsem se těch posledních otázek, který tam padly jestli jako se to může ustát a zachránit a tak podobně... takže předpokládám, že je to ve fázi těsně před rozpadem ...

    viz Sunnyrain:

    je možné "to vrátit zpátky"?
    může týpek změnit své rozhodnutí a najednou obrátit, s "holkou na sex" chtít vztah? partnerský vztah?
    může se holka opět zamilovat do manžela? může manžel situaci nějak zachránit? nebo holka?
    je lepší se rozvést s manželem a žít sama? nebo je důležité zachovat rodinu - jak je? co je lepší/horší pro dítě?

    věděl tohle všechno týpek hned na začátku? je "košer" :) jak se rozhodoval?
    mohla se ona rozhodovat jinak?
    nebo je to ideální právě tak, jak to probíhalo? :)
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    GRANTORINO: Imho to bereš moc osobně. Řeč nebyla o rozpadu manželství (to, jak jsem pochopila, se dosud nerozpadlo) a už vůbec ne o rozpadu libovolného manželství - řeč byla o konkrétním příběhů tří nezralých adolescentů, kteří by si všichni chtěli užívat života, co to jde, a ještě nepochopili, že se taky za život musí přijmout zodpovědnost. Sunny pořád pokládá otázky, co si o tom myslíme, jak dál a tak - mě napadá jen jedno - že by všichni tři potřebovali ohnout přes koleno.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SARAJ: :)) jojo... mela jsem psavou a vstávala jsem opravdu brzo...
    SUNNYRAIN: hele myslím, že všechno už bylo řečeno, to si skutečně musí vyřešit oni sami dva/tři protože nikdo to za ně nevyřeší a už vůbec ne internetové fórum když už, tak ať opravdu jsou za psychologem, žádný univerzální návod na řešení neexistuje ani posouzení míry zavinění..
    osobně nechápu, že to vydržela rok tajit a jemu to nevadilo ani se třeba nezajímal, signály tam být musely, v pořádku tím pádem není ani jeden....
    vrátit to zpátky rozhodně nejde, řešit to budou muset, manžel situaci může zachránit tím způsobem, budeme držet hubu a krok a časem to přebolí, holka taky, pokud se doopravdy měli rádi, otázka je, jestli to má cenu, jestli se mají rozvést nebo ne, musí vědět oni dva, žádné "správné řešení" neexistuje, je bud to jedno, které má spoustu negativ/pozitiv nebo druhé, které má taky spoustu negativ/pozitiv... pro dítě je nejlepší, když má dva milující se rodiče, špatné pro něj je, když má před sebou model nefunkční rodiny, v případě, že by ti dva rodiče spolu nevycházely a v rodině by z toho byla dlouhodobě dusná atmosféra bez vyhlídky na slunečno, je lepší aby šli od sebe...

    všechny ty další podrobnosti, co sem sypeš na celý situaci vůbec nic nezmění...
    otázky který píšeš, jsou logické, ale zodpovědět si je musí oni dva mezi sebou
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ZUZKAOU: by mne zajimalo jak se pani vyrovnaji s tim, kdyz je jejich zadana milenka posle k sipku
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ale kdyby dotyčný pán, nedělal machra, ale rovnou napsal, že je raněnej z toho, že ho jeho milenka patrně kopne do hýždí a že byl jen zpestření, tak by se ti tu patrně dostalo útěchy.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SUNNYRAIN: v té tvé verzi má světoběžník být rád, že se zbavil sexuální hračky a odjet do slunce západu. Oh... wait....

    Standartí verze je, že týpek ostrouhá, manžel nějak spolu budou fungovat a pokud čirou náhodou nezačnou na svém manželství pracovat, tak se to tak do tří leto zopakuje z dalším týpkem, stejně originálním a tajemným.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    BLONDYNKA: nejsi jedina:)
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    SUNNYRAIN: Opět jeden příspěvek z říše fantazie, nemá cenu reagovat, ale zaujala mě jedna věc - to "její velký sen o rodině, a mít spolu dítě, si navzdory jeho názorům prosazuje... a on se dostává do ústraní. miluje svoji manželku, ale jeho by víc bavilo zůstat ještě pár let klukem".

    Tak nějak mám dojem, že většina chlapů má pořád potřebu zůstávat klukem, ovšem nevadí jim přitom nevázaně šukat. To, že z toho občas vznikne nějaký ten závazek, by nejraději nějak zapomněli a popřípadě by to mohla řešit za ně maminka. ne že by mě to v mém věku už nějak překvapovalo, ale docela mně tihle týpci vadí, nemůžu si pomoct.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    SUNNYRAIN: zis nechces se jit vypisovat jinam? ja myslela, ze uz zazvonil konec a pohadky je konec
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    SUNNYRAIN: pani, to jsou ale voloviny :D nema to cenu, presvedcil jsi me, ze BLONDYNKA a ZUZKAOU maji nejspis pravdu..
    SUNNYRAIN
    SUNNYRAIN --- ---
    GRANTORINO: :)) ano, neuvěřitelný, co je možný se dočíst na obyčejným českým internetovým fóru... :) některé z asociací jsou kouzelné. :)))

    jsi mi vyfoukla vítr z plachet. :))) příběh uzavřen i zhodnocen dřív, než jsem se dostal do poloviny. :))) ale vzhledem k tomu, že místo reakcí na Tvůj příspěvek se ozývají názory, v kolik hodin by se mělo vstávat... :))) doplním další detaily příběhu, jak jsem sliboval.
    popojedem...

    holka a manžel. poznali se jako náctiletí. zamilování, růžové brýle, v den svatby o sobě nevěděli "nic moc víc", než jaký sport baví toho druhého... její velký sen o rodině, a mít spolu dítě, si navzdory jeho názorům prosazuje... a on se dostává do ústraní. miluje svoji manželku, ale jeho by víc bavilo zůstat ještě pár let klukem. zatímco se ona stará o dítě, on je tak trochu v ústraní, komunikace prakticky žádná, a změnit se to nesnaží ani jeden z nich. a tak to "klape" den za dnem...

    pak se objevil týpek. holka se zamilovala. tajné schůzky, jednou dvakrát týdně. celý její svět se najednou točí kolem myšlenek na následující setkání, co a jak mu řekla, co asi kterým pohledem mohl myslet... ze stereotypu všedních dní se najednou stala hravá zábava. holku baví všechno, v každém okamžiku "objevuje detaily světa", o kterých mu možná bude vyprávět, možná stačí, že o nich nyní ví, že si všimla...

    uplynul skoro rok. stejný rytmus. dítě je o rok větší. manžel se před týdnem dozvěděl, že návštěvy její "kamarádky" byly ve skutečnosti návštěvy milence. otřese to s ním. ale manželku miluje.

    co teď?

    je možné "to vrátit zpátky"?
    může týpek změnit své rozhodnutí a najednou obrátit, s "holkou na sex" chtít vztah? partnerský vztah?
    může se holka opět zamilovat do manžela? může manžel situaci nějak zachránit? nebo holka?
    je lepší se rozvést s manželem a žít sama? nebo je důležité zachovat rodinu - jak je? co je lepší/horší pro dítě?

    věděl tohle všechno týpek hned na začátku? je "košer" :) jak se rozhodoval?
    mohla se ona rozhodovat jinak?
    nebo je to ideální právě tak, jak to probíhalo? :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    tak ja nahodim jine tema - jak jste resili provaleni nevery?
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    GRANTORINO: Šmankote, jeden truhlík si tady zahraje na Pana světoběžníka a ty ses z toho úplně pomátl/a.

    Nežerte to tolik všichni, Sunny si prostě doma postříkal peřinu při snu o vdané paní a vy z toho máte těžkou hlavu :-DD
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    GRANTORINO:wut?, 7:32 rano,pondeli a toto.. zeno, ty jsi snidala redbull s kavou,ne?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GRANTORINO: spíš převyprávění historky o tajemném, moudrém Cizinci, naivní Dívce s rostoucím duc-hovnem (díky Cizinci) a zlém, tupém Manželovi, který ji nerozumí. Osobně to čtu jako příběh o klukovi, co si potřebuje opentlit banální nevěru, ale jiní to zřejmě vnímají tak, jak je popisuješ ty.

    Ovšem pořád z toho vyplývá, že původní nástřel příběhu je prostě nekonzistentní, a pro posluchače neuvěřitelný, byť se vypravěč hodně snaží.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    koukám hon na čarodějnici, co :))?
    hlavně, že jste si našly nějakou vhodnou oběť a máte v tom všichni jasno :))
    můžete hezky teď použít ta morální klišé, předsudky, stereotypy, jimiž vás společnost obohatila, můžete dokonce rozvíjet teorie bez zkušeností s praxí, a říct, že máte nadhled a na základě toho zhodnotit a vyřešit situaci bez znalostí konkrétních detailů
    krásně se vám to zaškatulkuje do rolí, paráda, je to jasný jak facka
    tak si to dáme jako divadelní kus? co třeba otevřít Shakespeara? dalo by se to zfilmovat? nějaká nová telenovela?

    "milující manžel trouba" - nikdy jí nezahnul (?), oplodnil ji, i když dítě nechtěl, ale je to jen její chyba, měla trvat na gumě (?), on se vidí víc s klukama na fotbale, než s manželkou u dítěte, ale to je její chyba, že si ještě nezvykla nato, že jejím údělem je pěkně doma šúrovat domácnost a musí mu dát volnost, vlastně si za to všechno může sama, třeba mu dokonce ani nedala tolik, jak by chtěl (?), na jeho schopnostech nezáleží, on to má jasný, je kladný hrdina a ona by si ho měla vážit za všech okolností

    "manželka mrcha" - našla si milence/spřízněnou duši, protože jí manžel nevyhovoval, mrcha(!), nespokojila se s tím, co jí pěkně přisoudila společnost za roli, to se teda ale hodně odvážila - popravit a bez odsouzení, rovnou, ukamenovat! nezodpovědné, nesprávné, blbka je to! a kdo by to mohl vědět líp než bezdětný svobodný ženský nebo ty co se nechaly do takové role vmanipulovat a sami si s tím neví rady, ale nechtějí si to přiznat, byly by z toho totiž pak frustrované, tak to radši spolknou ...

    "milenec světoběžník" - je to jeho chyba, že do toho trojúhelníku vlezl, sám si připravil oprátku, měl to vědět (!) měl vědět, že ji za to ukamenujou a manžel, že je svatý a na to se nesahá, tu ženu v měl laskavě nechat, ba co víc, správně by ji měl nahlásit "mravnostní policii" aby ji laskavě zpacifikovala nánu jednu pitomou... je přece věta znalý, copak to neviděl v arabských zemích, jak se to má dělat ?, proč teda cestoval ? ale ne, ten má jinou roli, hraje toho, co ženu pochopí a dá jí to, po čem touží... až jí useknou prst, odveze si ji sebou na ostrov a tam spolu budou v bídě a vyhnanství až do smrti

    :))

    tak co pěkný ne? krásný, čistý, jednoduchý....


    hodnoty jako zamilování, láska, skvělý sex, osobní osobnostní růst, rozšiřování obzorů... se týkají přece obou ! jak by on mohl být spokojený, když ona nebude spokojená protože se jim to nějak vyvíjí jiným směrem než chtěla?? je to vztah dvou rovnocenných lidí (!) ten vztah zjevně nefunguje, ale nejsme v Íránu, tam by se totiž ti dva pokud by tohle zjistili, že spolu nejsou šťastný, tam by se totiž rozvedli stejně jako v Evropě a kdekoliv jinde v liberální společnosti, a společnost by to pochopila jako něco, co, pokud má opodstatnění v tom, že těm dvěma to prostě neklape, tak je lepší pro oba dva s tím něco udělat, než se v tom sžírat, oba je to bude ubíjet...

    je to proces a jestli jsou hodně mladí, mají celý život před sebou a přece po nich nemůžete chtít, aby to hned na začátku prostě byli jasně postavený před absolutizaci toho stavu?
    dřív v předminulém století se lidi dožívali 40 let a tak stihli za život prostě jenom jedno manželství a tak se snažili mít co nejvíc dětí , jednu manželku a pak umřeli
    dneska se dožíváme 60-80 let a bereme se mezi 20-30 lety s tím, že se vlastně spolu musíme potom vyjít víc než polovinu života, to je 40-60 let přibližně, každý se vyvíjí a čím byla ve dvaceti a ž třiceti není ve třiceti až čtyřiceti a musí se najednou vyrovnávat s tím, že se jeho představy změnily a on se mění a pokud se ten jedne nevyvíjí nebo se vyvinul mezitím jiným směrem, vyspěli a najednou zjistí, že jsou každý někde jinde a chtějí něco jiného, to se prostě stává....

    je dobré to brát jako proces, individuální a nesoudit každého hned !!
    vůbec nevíte, co kdo za sebou má a přesto to hodnotíte, postrádá to podle mě toleranci, pochopení i ten nadhled, vážně si myslíte, že by třeba ve třetím světě ty dva nešli od sebe? stává se to častěji než si myslíte a je to menší zlo, než si myslíte... a je to přirozenější stav věcí než si myslíte a co se týče financí, tam je automatické, že se ti dva finančně podrží i nadále, protože stejně spolu budou mít pouto skrze děti i nadále, pokud ne, pak takový vztah stejně neměl cenu a byl špatný, v tom případě je asi jedině dobře, že jdou od sebe.... no a zatím nám tu svobodné matky neumírají hlady, dokonce některé si mohou polepšit a některé si brzo najdou někoho nového a mají nové manželství, které jim klape lépe a dokonce k tomu přižení/přivdají další děti.... to není nic výjimečnoho ani v křesťanské historii
    vidět to hned jako finanční potíže, neřeší fakticky vztah dvou lidí

    a co se týče dětí, tak tam by se možná mnohem lépe s celou situací vypořádali všichni, kdyby si nemuseli vyslechnout nebo číst takové nepříjemné hodnotící reakce všech kolem sebe, kteří se tváří, že tomu rozumí víc než ten samotný pár... pokud je okolí má rádo, bude respektovat, že jim to prostě nevyšlo a pokusí se jim v rámci možností pomoct a pochopit je... tak aby to pro všechny bylo co nejmíň bolestivé, když už i tak je to smutný proces....

    vztah dvou lidí, který jim nevyšel podle představ a dokonce mají spolu dítě je tragédií, není potřeba to ještě víc solit a přilévat olej do ohně hloupými reakcemi

    já to vidím tak, že pokud se oba shodnou na tom, že by se pokusili s tím něco dělat a od psychologa vím, že je možné se ve vztahu s dětmi změnit (!), tak by měli jít do manželské poradny i přesto, že už třeba ona má milence a tak podobně, to by se mělo stát součástí normální reality, že takové problémy se řeší, pokud to řešit nechtějí a půjdou od sebe, měli by se pokusit si co nejméně ublížit a taky co nejméně ublížit dětem...


    CROME
    CROME --- ---
    SUNNYRAIN: myslim, ze na tvy myslenkovy prujmy se hodi tahle pisnicka

    Vanessa - Ahoj, chcípni! (uncensored) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=ZNKSa2FkrKI
    SUNNYRAIN
    SUNNYRAIN --- ---
    TAYLES:
    CORIOLANUS:
    vašich osobních existenčních problémů je mi líto. pokud v takové situaci jste. ale fajn, že internet zatím neodpojili, no ne? pozitivní zpráva! :))

    TAYLES: jak prosím Tě myslíš, že by příběh ztrácel na autenticitě? :))) to máš nějaké zmatené. :)

    TAYLES: holka že na mateřské nehne prdelí? a "má tolik času"? :) jak si tohle vymýšlíš prosím Tě? :))) a jaká že je Tvoje fantazie o mateřské? :)

    a fakt vidíš jako vyšší prioritu mít novej svetřík? je to vyšší hodnota než blízkost člověka, který Tě posouvá dál? :) neříkám, co je a co není dobře. :) jen se tak ptám... :)

    CORIOLANUS: jak jsem říkal, budu odpovídat na otázky k příběhu. osobní informace nemám potřebu rozmazávat na internetu, někdo třeba jo, já třeba ne. :) zůstaňme u toho, jak jsme to řekli. :) o sunaru a kombinézách něco vím. a třeba ty sedačky do každýho auta a chodítka, viď... no hrůza je to! a za všechno chtěj peníze... no jo no... svět je reálnej... ale to už tak nějak všici víme, nebo ne? :))

    o alergiích jejího dítěte nevím nic. měl jsem za to, že je zdravé. máš jiné informace? ;-)

    "vážím si jeho starostí", život pro "vděčnost" ... ano, tato slova tady zaznívají už podruhé. a proti tomu se staví hodnoty jako zamilování, láska, skvělý sex, osobní osobnostní růst, rozšiřování obzorů, přítomnost milence, který o životě něco ví... (byť nenabízí žádnou materiální oporu, ani jakékoli závazky.) to JE dilema tohoto příběhu. :) a je zajímavé číst různé pohledy různých lidí.

    přemýšlím, kdyby mi manželka nabídla, že se mnou bude pro "vděčnost". že ji živím, když je na mateřské. CHTĚL bych pak ještě s manželkou žít? byl by to klad či zápor, pozitivní či negativní pohled? ano, za každou pomoc je vděk na místě. ale to je jiná. ne? úplně jiná diskuze, než když vděk postavíte do stejné úrovně, jako lásku, jako manželství. nebo fakt myslíte, že o "vděku popisovaném vašimi formulacemi" by manželství být mělo? máte to tak? mě osobně to tak trochu i děsí... :)

    CORIOLANUS: nešlo o první příležitost. příležitostí k zahnutí či bokovce bylo mnoho. a některé holka i realizovala, ale spočítali byste je na jedné ruce. o nic nešlo. bokovky. žádné srdcervoucí zamilování.
    tady mluvíme o situaci, kdy manželství již 3 roky trvá. a sny náctileté holky, která si vysnila mít svoji rodinu, se již střetly s realitou.
    manžel a debil? nemyslím. hodnej kluk naopak, průměrný kluk, co o dítě rozhodně takhle brzo nestál. ale snaží se ustát realitu, závazkům - živit rodinu... ale po pravdě se vidí víc s klukama na fotbale, než s manželkou u dítěte... což za 10 let jistě bude jinak.
    o třídu nejde, souhlasím. ta je maximálně měřítkem ekonomické situace dotyčných, nic víc to nemusí vypovídat, správný odhad.

    CORIOLANUS: zajímavé, zkouším dosledovat, jak uvažuješ. z Tvého příspěvku. hodnotu člověka jsi se snažila určit na základě "zahýbá manželovi a otci svého dítěte". myslíš, že indýcií vhodnou k určení, jak píšeš "hodnoty" člověka může být to, zda zahýbá či nezahýbá? a to konkrétně v tomto příběhu? hmmmmm... ? zajímavý výrok, rozvedeš svoje zamyšlení?

    CORIOLANUS: manžel se stará finančně. nicméně dítě nechtěl a starat se o rodinu nebyla/není jedna z jeho aktuálních priorit. když může být s klukama mimo, je raději v hospodě...
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    TAYLES: tak to potom jeste vic klobouk dolu (bez ironie).. naprosto vystizne totiz popisujes to, co ja si myslim :)
    ZUZKAOU: ajo, vlastne :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    CORIOLANUS: nemám. ale dokážu si představit, jaké to asi je, když je člověk odkázán úplně sám na sebe (tím ale myslím sám na sebe, ne že má barák po babičce a tisíc známostí, který ho tlačí na pracovní místa a tak dále a tak dále - v tomto mi nyx taky někdy trošku přijde mimo realitu). + s lidma, kteří mají existenční problémy se v podstatě potkávám denně..vím, jak málo stačí, aby byl člověk,klidně v padesáti letech, závislej na někom jiném. a některé řeči mě prostě serou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam