• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NONOBODYBoj o vodu
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    HONZAF: jo, ja si to taky myslim
    ze ty odpadkovy pytle jsou delany na to, aby se rozlozily..
    ja jsem teda taky driv pouzivala tescovy sacky a spol.. ale tohle je podle me setrnejsi, pac se to rozlozi..

    takze treba tohle
    XCHAOS je prave spatne..
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    XCHAOS: no jasne... taky ten predpoklad mam... ale myslim si ze neni az tak podlozeny, ze se mylime, ze i my to more nakonec znecistujeme
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    cekate nekdo nedostatek ci zhorsenou kvalitu pitne vody i v nasich podminkach? pripravujete se? filtrujete?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MORPHLER: ok... ale nepředpokládá člověk tak nějak tiše, že když to hodí do popelnice, tak to skončí na skládce ?
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    DAJDALOS: typicky ukladani mrazeneho ovoce.. pestovani rostlin ... :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DAJDALOS: opet jak kdo.. sice jim jogurty vyjimecne, ale sem tam nejaky puding v plastu nebo tak... stejne jako s taskama i u kelimku dochazi v me rodine k recyklaci dokud se to neznici (u kelimku zpravidla praskne).. otec do toho dela ovocnou zmrzlinu ze svych lanu rybizu.... vybornou...
    DAJDALOS
    DAJDALOS --- ---
    Copak igelitáky, ale kelímky od jogurtů. Ty jsou podle me jeste horší. Toho plastu je na nich mnohem více a dají se v domácnosti mnohem hůře využít.
    No jen si vemte jak neumerne velký odpadek vytvorite pri snedeni jogurtu v pomeru k nasycení. Z toho se mi chce až blejt..
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    XCHAOS: no nektere asi zkonci. v rekach toho je dost. se staci podivat po nejake vetsi vode kolik je plastovych tasech zachycenych na stromech. nebo i bez vetsi vody- pod kdejakym splavem je plastoveho odpadu taky dost... nemluve o petkach, ktere diky vzduchu uvnitr plavou jeste lepe.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    MORPHLER: alespon ze tak
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    no taky jsem zil(a ziju) v presvedceni, ze takove ty cerne tenke igelitove pytle na odpad se maji za 90 dni na svetle rozpadnout. tusite nekdo ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YGGDRASSIL: no ale tak většina lidí provozuje nějaké následné využití igelitek... to je vše co jsem k tomu chtěl říct... že mi nepřijde pravděpodobné, že by české igelitky končily v Tichém oceáně, to je celé..
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    HONZAF: za par desitek tisic let tu plasty po nas uz nezbydou. (teda pokud je nebudeme stale tak vyhazovat)
    bezne plasty jsou za par tisic let rozlozeny.
    a jestli sledujete media, nemohla vam minuly tyden ujit zprava, o studentovi co vyslechtil bakterie co jsou schopny rozlozit bezne plasty za par mesicu
    (napr. zde: http://www.motherjones.com/blue_marble_blog/archives/2008/05/8323_some_kid_invent.html)
    nemluve o zatim nebeznych, rychle se rozkladajicich plastech (http://www.inovace.cz/vedci-vyvijeji-obaly-budoucnosti/bioplasty-jsou-stale-se-rozvijejici-skupina-obalovych-materialu/)
    DAJDALOS
    DAJDALOS --- ---
    Ted uz se snad vyrábí i ekologický plast.. To by mohlo být řešení, ale moc o tom nevím. Takže kdo ví jak to je.
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    XCHAOS: papirove pytle? uf, kolik kvuli tomu zmizi rocne lesu? kolik orne pudy bude misto jidla produkovat drevo na papir navic? problem nejsou igelitky, problem jsou igelitky na jedno pouziti - aneb idioti, co odnesou nakup domu a tasku hodi do kose.. pritom igelitky jsou genialni a moznosti jejich nasledneho vyuziti siroke. nepamatuju, ze bych kdy vyhodil igelitak, kterej by nebyl uz uplne rozedranej...
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    XCHAOS: skonci .. co ty vis jak se hne zemska kura za treba par desitek tisic let a pokud jsou jen nekde pohrbeny ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAJDALOS: no ale já doufám, že moje igelitky s odpadky hozené do popelnic v moři právě neskončí....

    je fakt, že třeba papírové pytle by asi mohly být řešením.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DAJDALOS: njn. chtelo by to konecne vic rozsirit skrobovy materialy a tak... jinak je to des. tendence o cim dal vetsi hygienicnost vedou do pekel :/
    DAJDALOS
    DAJDALOS --- ---
    VODOMERKA: Jj. je to hrůza. Třeba dneska jsem si šel do pekárny koupit tři kousky pečiva (každý jiný) a ta ženská mi to dala každé do zvláštního pytlíku. No hrůza. Jednou jsem jí říkal at to dá do jednoho a ona na to pohoršeně - sladké a slané, no to ani náhodou.. No chápete to?
    My ani nemusíme kupovat igelitáky. Ty od běžného pečiva se dají používat celkem dlouho znovu a znovu. Ale i tak jednoho dne končí v odpadu :/
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DAJDALOS: kdyby jenom s vodou. chudaci zvirata... a v Africe s lidma (PET fet)
    DAJDALOS
    DAJDALOS --- ---
    XCHAOS: Já bych řekl, že souvisí. Přece se tu psalo o tom co dělají plasty s vodou v moři :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam