• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    Ahoj, je tu někdo, kdo by prodal průvodce od lonely planet Vietnam?
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    IPH: tak to jsem si delal ten ridicka zbytecne :)
    IPH
    IPH --- ---
    H0ANG1: hele, ja jsem se ted koukala na nejaky stranky a mezinarodni ridicak ted nejak nove jiz uznavaji...
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    SAMOUT: Vietnam neuznava mezinarodni ridicak a vetsina firem to cizincum ani pujcovat nechce. Kdyztak s ridicem, stoji to v prepoctu 1000 - 1500 bez benzinu/den ctyrmistny. Ale zalezi na lokaci. A pro zajimavost Vietnamci, kdyz si pujcujou auto, tak davaji jako deposit vlastni motorku
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    SAMOUT: Jakože třeba 2000 na den? :D
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DR_COOPER: A vubec, co si predstavujes pod takym pojmom neuveritelne drahy?
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Thuy píše něco o Vietnamu, třeba se vám to bude líbit

    Nam Định – cizinkou ve „své“ zemi - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/21043-nam-inh-cizinkou-ve-sve-zemi
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    SAMOUT: V tom případě spíš půjčit motorku s brašnama a nějak to tam rozložit... a nebo si toho nebrat tolik. Nemá to stejně smysl.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DR_COOPER: S dvěma krosnama si to dost dobře nedokážu představit.
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    SAMOUT: A tak vám stačí jeden skůtr pro oba, ne? Do auta bych nechodil a hlavně to bude neuvěřitelně drahý...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Máte někdo už zkušenost s půjčováním aut? Od letoška by to snad mělo jít. Nejsem si úplně jist, že chci přítelku pustit v tamním provozu samotnou na skůtr, tak by to bylo ideální řešení.
    MAJINKA
    MAJINKA --- ---
    DR_COOPER: supr supr diky moc, najdu si to :)
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    MAJINKA: Hele kupodivu v Saigonu jede do centra normálně bus a je to naprosto v pohodě. Cena tuším asi okolo 15 korun :D
    MAJINKA
    MAJINKA --- ---
    IKARIE: diky diky
    DR_COOPER: diky moc, ja uz to nasal, ja bych prave potrebovala na treba dva tydny / deset dni, takze jsem nakonec zaplatila o troche lepsi hotel na prvni noc a posledni noc a oni mi slibili, ze naprosto ok, ze mi to schovaji kdyz se vracim. Jeste jeden dotaz, je tam nejaky levny bus / shuttle z letiste nebo spis taxi? Jeste jednou dik :)
    DR_COOPER
    DR_COOPER --- ---
    MAJINKA: Je tam u mezinárodních odletu úplně vlevo, koukáš na budovu, ale je to na celý den docela drahé... přesnou cenu si už nepamatuju, jenom nás to docoela zarazilo...
    MAJINKA
    MAJINKA --- ---
    A jeste jedna otazka, vylet do vietnamu mam jako stopover, je na ho chi minh letisti nejaka uschovna pro moje velke zavazadlo a doporucovali byste? Dekuji
    MAJINKA
    MAJINKA --- ---
    Ahoj vsichni, pres kterou agenturu jste resili viza do vientnamu? ja troche pozapomnela a jedu za dva tydny, tak doufam, ze to nebude problem. Predem dekuji
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    IKARIE: pokud jsi četla knihy jako "  Bossové, vojáci a zrnka rýže" *a podobné katastro scénáře, tak tě názor populace nemůže překvapit. Ti návštěvníci obvykle vůbec necestující po své ose, platí si dovci od agentur a domorodce neznají. Mají zajímavé předsudky o cizincích obecně, na stranu druhou na kurzu jsem měla lidi, co přijeli z Beskyd, z Krumlova nebo Brna jen kvůli referenci na kurz od známých, a taky to misto, kde hořelo kvůli vyřizování kšeftů mezi mafianskymi klany, chtějí navstivit. Nejzajímavější okamžiky jsem zažila vždy s jídlem, protože řekněme si upřímně, krom dvou restaurací hygiena vůči eurostylu pokulhává, beru je vždy do malých... Čas lidí odchází nebo sedí u stolu a nic nejí nebo to ještě zkouší zhnusit ostatním. Lidský strach je zajímavý, vždycky se z jejich chování něco nového naučím, někteří na konci sami říkají, že jim to jídlo voni a když ho ostatní jedli a nic jim není, tak je asi ok. Ale stejně si prý raději dají v čínské restauraci u njch před domem smažené nudle z kuchyně, do které nevidí.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam