• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEMURNové Internetové Humory // hajlování na toaletě povoleno // Poĺpp // retarded vEgaИ mEMEs welcome // DEUS VULT!!!!1
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    PRAASHEK: Kdyz jsem tam byl poprve, tak jsme tam tomu rikali jeste Vínland.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TRAGED: tys plul s Kryštofem Kolumbem?
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MATEEJ: Z kontextu by ti vytrhovat slo dobre. To je tvuj superpower?
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    TRAGED: Prohlášení "Ja vim co je GameStop. V Santa Clare jsem si v nem kupoval Kinekt pro X360." je asi nejpřesnějším vyjádřením úrovně odbornosti všech debat o této záležitosti.
    HASH
    HASH --- ---
    ANTICLOVEK
    ANTICLOVEK --- ---
    ANTICLOVEK
    ANTICLOVEK --- ---
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    pico tady je to samej makler
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    ELHO_CID: Ja vim co je GameStop. V Santa Clare jsem si v nem kupoval Kinekt pro X360. Nicmene to nikoho neopravnuje k tomu, aby ho nekdo pri zakopnuti strelil do hlavy a vydelal na tom 200M$ a kdyz uz se k tomu rozhodne a otoci se to proti nemu, tak by mel drzet hubu a nest nasledky.
    HANNIBAL92
    HANNIBAL92 --- ---
    ELHO_CID: To odvolas, nebo te taticek Musk nevezme na mars!
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    HANNIBAL92
    HANNIBAL92 --- ---
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    TRAGED: Kdyby Tesla zanikla, nebude svět o nic chudší. Gamestop je taky přežitek, něco jako u nás JRC.
    AREDHEL
    AREDHEL --- ---
    SULTHAN: dík, takhle mi to dává smysl. Problém teda není v shortování jako takovém, ale v tom, že to udělá nějaký hodně silný hráč (nebo několik hodně silných) a to může firmu poškodit.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BETTER
    BETTER --- ---
    Pls stap dis...

    CELESTIUS
    CELESTIUS --- ---
    CERNYRYBIZ: short selling je prece ok, pokud jeho masivnosti cilene nemanipulujes hodnotu akcii. Kdyz neco vylitne o x procent kvuli fomo nebo mas duvod domnivat se, ze ma cena klesnout, tak je to normalni zdrava soucast trhu. Nehlede na to, ze je to velice riskantní, muzes prijit o teoreticky nekonecnou castku. To, co velky investori udelali zmrdsky, byl naked short, kterej je beztak nelegalni, a samozrejme fakt, ze shortovali tak, ABY hodnotu akcii sami snizili, ne PROTO, ze by verili, ze klesne sama od sebe.
    SEZI
    SEZI --- ---
    Najednou je to tady plný ekonomů a investičních expertů. Nechcete znalosti získané za poslední týden rozšiřovat a porovnávat raději někde jinde?

    [ Obchod s cennými papíry (akcie, dluhopisy...) ]
    [ Komoditní spekulace (futures trading) ]
    [ Osobní finance - Investice, úvěry, spoření, pojištění ]

    OTAVA
    OTAVA --- ---
    CERNYRYBIZ: naopak, shirt selling je podle nutný a v rozumné míře urychluje hledání rovnovážné ceny akcie. kdyby se dalo na burze vydělávat jenom na růstu ceny akcie, tak budou strašný bubliny a pak to bude mlátit s reálnou ekonomikou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam