• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ZDENDAK: S tou jednoduchosti na zapamatovani jsem to mel stejne :) ale v ktere hre to bylo si nepamatuju
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Mno a k zesílení těšingu :)

    25 min Berger on board McLaren chasing Senna Monza 1990
    https://www.youtube.com/...u.be&fbclid=IwAR19XM2INNxR7wswfdglYe6AKk14Fy30QbT7S4SO-FB0wp9f6CxdLfyM5Z0



    Já osobně jsem většinou teda Monzu považoval za spíše nudnou trať, ale její specifické kouzlo a slavnou historii jí nezle upřít :)

    Je to prostě top speed trať na brutální výkon bez přítlaku a vynikají tak výkonnostní rozdíly mezi týmy. Rychlí rychle ujedou a vzdalují se těm méně rychlým, zatímco ti pomalí velmi rychle ztrácejí i na ty o něco málo pomalé. Na druhou stranu je to prověrka spolehlivosti vozů v maximálním zápřahu :)

    Nepochybuju že bude vyhovovat Ferrari, kteří mají auto právě na dlouhé rychlé rovinky a nebude tolik znát co ztratí v zatáčkách. Z řad týmů ze středu pole můžou překvapit ti, kterým se podaří vyladit top speed – stejně jako se prvním závodě v Baku na té zběsile předlouhé rovině ukázalo, že na nejvyšší rychlost to dokáží rozparádit týmy od kterých se před tím nikdy nečekaly výraznější výkony :)


    Osobně mám s nízkou zábavností Monzy problém i skrze různé závodní simulátory, kde jsem na ní vždycky chcípal nudou a potřeboval ji nutně odkroužit jen abych se přes ni dostat k dalšímu podniku :D Ačkoliv když jsem kdysi na základce začínal pařit Grand Prix 3 (a před tím možná ještě Johnny Herbert's Grand Prix Championship 98) tak to byla nejvytěžovanější dráha, protože jsem si ji jako jedinou dokázal kloudně zapamatovat a trochu rozumně i zajet :)


    Grand Prix 3:




    Johnny Herbert's Grand Prix Championship 98:




    Zažil taky někdo? :)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ZDENDAK: jsem zvedavej jestli to casem jeste treba nejak spoji s aeroscreenem, ten bude mit sanci se osvedcit pristi rok v indycar
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Abych se ještě – a snad už naposledy – vrátil k minulé sobotě. Komentář není zapotřebí:

    Halo Saves Fellow Racers During Fatal Crash - R.I.P. Anthoine Hubert
    https://www.youtube.com/...jMXo&fbclid=IwAR3SoCgWLhSsc8TAjYxWiVu5_J5zF6smHYFjYzWwlvDr1hpP1NAH53HuxJs


    Je tady vidět celá ta situace a k tomu bonus v několika přesvědčivých momentech.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MERTLAS: Ulitej ne vylitej tyvole :))) a ty uz si konecne kup volant gran turismo a v listopadu te cekam na startu! ;)
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    Ono úplně stačí že na vršku toho kopce, kde se prudké stoupání náhle láme ve vodorovnou trať, by auto nebýt přítlaku odletělo do oblak. Je tam kvůli tomu extrémně malý grip, takže je jednoduché ztratit kontrolu nad autem. Pokud ještě navíc třeba najedeš na cucek, co tam z někoho upadl, je to hned.
    A to ani nemluvím o tom, že se tam jede přes horizont. Zespoda prostě nemáš šanci vidět, co je nahoře. A když vyjedeš nahoru, v 300 máš opravdu jen zlomek sekundy na to reagovat.
    Jezdci by měli mít spottery.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Mno a k té otázce z videa, zdali je Raidillon de l'eau rouge bezpečná. Já se k tomu nevyjádřím, zkrátka jen pohleď :)

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Jezdím sice jen dennodenně blbým náklaďákem, ale... vím kolik tak asi zhruba mívá jezdec času na reakci. A nejde jen o reakci jezdce, ale i "čekání na reakci" jezdců okolo. Bývá těžké reagovat na něco, na co můžeš reagovat až když přečteš/pochopíš/predikuješ reakci okolí. Ať děláš co můžeš ve své hlavě sekundy dopředu, nemáš dostatečný výpočetní výkon na to, abys reagoval na věci co se staly už před tím. A k tomu máš mnoho desítek km/h nebo tun za zády.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ANDR3E: z onboardu lewise je videt, jak malo casu mel correa nejspis na reakci (bez ohledu na mensi vykon a nizsi top speed f2)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Lap 1 Chaos, Dazzling Passes And The Top 10 Onboards | 2019 Belgian Grand Prix
    http://www.youtube.com/watch?v=4gPXpPxfNik
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Anthoine Hubert's Accident - a gentle look at the facts
    https://www.youtube.com/watch?v=71swR2GsWLY
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    PEJR: tomhostovi by pocitali cokoliv jako vylitej start :D muhehee :D
    PEJR
    PEJR --- ---
    TOM_HOST: V atletice ti cokoli rychlejsiho nez 0.1 tusim pocitaj jako ulitej start.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    S tema 0.00 casama ale by jste v zavode dost riskovali ze se rozjedete jeste na cervenou zejo :)
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    TOM_HOST: Deset pokusů, min 0.222, max 0.247.
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    TOFI: Nečetl jsem, ale s titulkem souhlasím. Barrichella jsem měl tak rád také kvůli tomu, kolik práce odváděl pro tým, ale nikdo to neocenil.
    Jo, a souhlasím i s tím, že Rosberg říká cokoli. Sice se snaží, ale Villeneuve z něj nikdy nebude.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    0.247 nejlepší, zkusil jsem třikrát a všechny tři pokusy velmi podobný.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    se mi povedl start jako Bottasovi v Rakousku 2017 :D

    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    TOM_HOST: ja bych rad zas naky literarni dilo od zdendy :)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    KALTY: Jako nemuzeme mu uprit ze o tom vi vic nez my ... ok ... ma za sebou nejakou karieru f1 ... ok ... ale jezdecky srdcar to neni ... sam priznal ze chtel byt vice s manzelkou a jenom cekal na titul ... co to kurva jako je??? ... dobre tak mel stesti ze se narodil rosbergovi ktery ho cely zivot hnal za volant a dostal ho tam ... dle me je to taky jeden z duvodu proc odesel ... splnil tatovi “sen” a sel si delat svoje (flakat se) ... byt to kluk co o to usiluje bez podpory a dostal se tam choval by se jinak ... ale blahblahblah at je to jak chce me je snad jako jediny jezdec za posledni dekadu nesympaticky a jeho plky me jenom serou ... srry ... neni to zavodni jezdec ale panacek na hrani

    Chapu ze jezdit po boku lujze musi byt strasne ... mas auto na vyhru coz nigga dokazuje nonstop a ty dojizdis 3-4 plac ... jezdit za haas mas se na co vymluvit ale takhle si jenom srovnavany s tim nejlepsim a si za luzra ... ale to nemeni nic na tom ze kdyz se mu to o par bodu povedlo ( a to uprime v te sezone lujzovi shorel motor kdyz jel prvni ros ho parkrat vyhnal z trate dost hnusne atd takze to taky neberu uplne jako uspech) tak se sebere a radsi jde za manzlekou ... no dopici podpantoflaku tahni!!!!

    Uz toho radsi necham nebo napisu esej jak zdena :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam