• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    Live komentář závodů (a) formule 1 pro ty, kdo nemohou koukat na televizi

    | NYX F1LIGA | f1fanatic | formula1 livetiming | espnf1 | Formula 1 Live Streams
    |8.4.AUS|24.4.ITA|8.5.USA|22.5.ESP|29.5.MON|12.6.AZE|19.6.CAN|3.7.GBR|10.7.AUT|24.7.FR|31.7.HUN|28.8.BEL|4.9.NED|
    |11.9.ITA|2.10.SGP|9.10.JPN|23.10.USA|30.10.MEX|13.11.BRA|20.11.UAE|
    rozbalit záhlaví
    BISCUIT13
    BISCUIT13 --- ---
    DEMENCE: děkuju za informace, historii aplikace růžové jsem neznal ;-)
    DEMENCE
    DEMENCE --- ---
    BISCUIT13: tak ruzova byla v historii maskulinní barva, byla daleko drazsi na vyrobu nez treba prave modra, ale zaroven ji umely dobre udelat taze byla syta a vyrazna a tim padfem i draha, tak s ni malokdo plytval na zeny. v Evrope se to zacalo menit v 19 . a v Americe spise az ve 20. stoleti..
    z clanku CNN:
    "In America by the 1890s and the early 20th century, manufacturers attempted to sell more children's and infants' clothes by color-coding them," she said. Some manufacturers branded pink for boys and blue for girls, and vice versa.
    In 1927, there were a lot of regional differences reported between how stores characterized the color, Steele said. Stores like Best & Co. in Manhattan and Marshall Field in Chicago branded pink as a boy's color. Others like Macy's in Manhattan and Wanamaker's in Philadelphia identified pink as a girl's color.
    "There was no unanimity at all," Steele said. "People were starting to think by the 1920s, because of the manufacturer's attempt, that there was a distinction between pink and blue for boys and girls."
    Steele believes that the acquisition of two 18th-century paintings by American millionaire Henry Huntington started turning the tide in favor of pink being a girls' color. "The Blue Boy" depicted a boy dressed in blue, and "Pinkie" portrayed a girl in pink attire.
    Huntington's purchase was widely publicized in the American press, Steele said. People started thinking that for hundreds of years, blue had been for boys and pink had been for girls. But this wasn't true, she said.
    "If you look back, little boys in the 18th century wore blue and pink, and grown-up men wore blue and pink, and ladies and little girls wore blue and pink," Steele said.

    rekl bych ze Kimmi je proste oldschool a uz tam mezi tema mladejma hipsterama nema s kym pochlastat a pokecat. tohle vbyl spise jen povzdech....

    konec ruzoveho okenka
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Tak jedem
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Nejvetsi drsnak nemel drink ani ruzovy ponozky a tim padem to nemusime dal resit

    BISCUIT13
    BISCUIT13 --- ---
    TOFI: mně to přijde trapný a vidlácký. ať má každej image a vkus jakej chce. pro mě určitě chlap s drinkem není víc chlapem než chlap s růžovejma ponožkama. spíš naopak si říkám, jestli ten s těma růžovejma ponožkama není v jádru víc v pohodě, když si nemusí hrát na drsňáka...
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    BTW kvalifikační čas pole position v letoším Le Mans je (pochopitelně ve třídě LMP1)
    3:15.267 (Toyota #1)


    Pro LMP2 je to (United Autosports #22)
    3:24.528


    LMGTEpro (Porsche GT Team #91)
    3:50.874


    LMGTEam (Luzich Racing #61)
    3:51.266


    Dáme výzvu? Kdo se v Project Cars, Asseto Corsa, whatever v libovolné třídě dokáže přiblížit? :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    TOFI: Zdvihla se internetová bouře, žeprej Kimi ho nevytvořil, jen sdílel :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    Räikkönen na Instagramu vytrolil Hamiltona i celou dnešní F1 – F1sport.cz
    https://f1sport.auto.cz/clanek/raikkonen-na-instagramu-vytrolil-hamiltona-i-celou-dnesni-f1
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    ZDENDAK: for what? For WHAT?!! :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOM_HOST: ta "nějaká" stopa je emisní stopa asi 50 tisícového města za rok.

    Samozřejmě, těžko to srovnávat, vycházím s celosvětového průměru emisí na hlavu, ale takhle se dá to číslo aspoň nějak zhmotnit tak, aby to bylo srozumitelné.

    Jinak jo, samozřejmě, co se týče dopravy, vedou snad lodě.

    A ano, f1 má krásné plány. Ale bezemisní závody do roku 2030 mi přijde jak pohádka na dobrou noc.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JOHN_LENON: Ano “nejakou” maji a urcite pujdou prikladem pro ostatni a budou to mirnit ale nesrovnavaji to k tomu co zpusobuje celosvetove kamionova a lodni doprava a dalsi a dalsi ... f1 je nic ... zrnko prachu ;) a pekne plany na 2030 ale nikdo nevi co bude za rok ... ani za mesic diky covidu :))
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    JOHN_BEAK: A to je právě to, proč nejde porovnávat kdo je lepší jezdec v rámci různých ér :)
    HEDIS
    HEDIS --- ---
    JOHN_BEAK: Třeba rozdíl jezdit dokolečka, v počtu vozidel na roštu a taky angažmá u stájí? :)
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    ZDENDAK: Hamilton nedávno překonal Patreseho v počtu startů. Připadá mi to neuvvěřitelné. Když jsem začínal koukat na formule, Patrese měl nejvíc startů a obrovskou díru ve velikosti skoro tří sezon na druhého Bergera. Patrese na to potřeboval 17 sezon a jeho rekord vydržel 15 let.
    Hamilton není jezdec, kterého si člověk primárně spojí s tím, že by ve formulích byl dlouho. Přesto jede už čtrnáctou sezonu a díky vyššímu počtu závodů v sezoně ty počty vycházejí tak, jak vycházejí. Vettel na konci sezony taky přeskočí Patreseho.
    Každopádně kam se kluci hrabou na IndyCar. Tam jsou piloti, co vydrží do padesátky, a mají startů přes 400.
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    A kdo zaznamenal, že ve věku sedmdesáti let zemřel světově úspěšný Břetislav Enge?

    * 3. března 1950
    + 14. září 2020

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Arrows A2, Riccardo Patrese, 1979

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Mě vždycky fascinovalo, že nikomu nevadí ten nažmolenej gumovej odpad a fólie z hledí přileb :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOM_HOST: hele to snad právě jo. neni to jen o kamionech a formulich.

    F1 announces plan to offset 256,551-tonne carbon footprint - F1 - Autosport
    https://www.autosport.com/f1/news/147100/f1-plan-to-offset-256551tonne-carbon-footprint

    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JOHN_LENON: Uhlikova stopa f1 je vyrazna v cem? Ze jezdi 50 kamionu po svete a 20 6ti valcu za vikend jezdi po trati cca 6h? To snad ne :)
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    KALTY: souhlas. Mě tohle vlastně nevadí. Naopak mě moc nebaví ti jezdci co prošli různé závodní školy a jsou jak dle jedné šablony, prostě až moc profíci. Pak přijde Verst nebo Norris a pěkně provětrají ty zatuchlé vody.

    V zásadě i souhlasím s tím sdělením co se Ham snaží předat, ale z jeho úst je to takové jakože WHAAT? :) Ale jak říkáš jestli za tím vážně stojí, trápí ho to, tak by byl magor kdyby skončil s něčím co miluje a je nejlepší na světě.

    ALe hlavně je to šumák, jde o to jak kroutí volantem a to kroutí fantasticky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam