• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATEEJKdyž jsem byl malej, tak jsem věřil, že...
    Když jsem byl malej, tak jsem věřil, že... (nebo Když jsem byla malá, tak jsem věřila, že...) Vzpomínky na naivitu, hloupost, fantazii, roztomilost, pohled na svět, kterého už nejsme schopni. (I když některým z těch věcí tak trochu věříme dodnes). Naše bible: http://iusedtobelieve.com/. Ale nerepastovat, přispívat vlastními kusy, zajímají mě hlavně reflexe z české kotliny a slovenských hor posledních 50 let, a to spíš vlastní nostalgické vzpomínky na dětství než žblebty současných dětí, na ty tu je jiný klub. Probírání jednotlivých utkvělých představ, vizí a omylů povoleno.
    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NELLAS: a co to teda je kdyz ne ten brouk ?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ... ploštica z přirovnání "drzý ako ploštica" je ten červený brouk.
    KAROLINA182
    KAROLINA182 --- ---
    TAPINA: To je hodně sofistikované. Asi bych spíš pochopila netopýra :))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAROLINA182: Je to kočka, jakožto symbol nočního tvora. Ale v nočních autobusech jich moc nepotkávám :o)
    KAROLINA182
    KAROLINA182 --- ---
    TAPINA: A co je to za ikonku, když ne kočka?
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    TAPINA: Naprosto pochopitelné. :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Můj pětiletý syn je pevně přesvědčen, že v noci jezdí po Brně autobusama kočky.
    BIDA
    BIDA --- ---
    MIKE_HEKTIK: Jo, taky mi dlouho vrtalo hlavou, jak se nosí pytel závor a že to musím být pro tu lišku strašně nepohodlný :-D
    IVANEM
    IVANEM --- ---
    MIKE_HEKTIK: a nenesla náhodou ZÁZVOR? Nebo to do teď mám špatně, já?
    MIKE_HEKTIK
    MIKE_HEKTIK --- ---
    ...jak beží ta liška k táboru, nese pytel závorů.
    jo, predstavoval jsem si sranky a jak je ma narvany v tom pytli a že se to nějak divně sklonuje
    LILY
    LILY --- ---
    Oře býčku zahradnický
    Jen mi tam neseděla ta gramatika... :)
    SANOUK
    SANOUK --- ---
    existuje armáda s pásy
    WOAM
    WOAM --- ---
    Dneska jsem si udělala hroznou radost a vytvořila jsem si svůj kroužkový blok. Až se mi ještě k tomu povede vymyslet i co a jak bych si do něj mohla napsat, budu z toho mít nefalšovaný druhý Vánoce. Snad nevadí, že jsem se tu svěřila. :-))

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SALVATOR: Skoro. Postava se jmenuje podle náměstí. Fakt :)
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    KAERI: Máma to taky nepochopila úplně správně a říkávala i "Já chci je v komíně"
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Já si teď vzpomněl, že sem byl jako malej přesvědčenej, že Strossmayerovo náměstí se jmenuje podle postavy z Nemocnice na kraji města.
    MATT
    MATT --- ---
    KLAIR: v tom je rozdíl mezi objížděním a předjížděním.. jinak mě táta vždycky říkal "čára není zeď"
    KAERI
    KAERI --- ---
    Byla jsem dlouho přesvědčena, že ty dejmy, co jsou v komíně, jsou nějaká malá zvířátka. Umocňoval to bratr, který říkal "Dejmy jsou v komíně, pasou se na kmíně."

    Že by tím mohly být myšleny "dýmy" mi došlo s rachotem ohňostrojů a velkými fanfárami až dnes večer, když jsem četla dceři pohádku, kde to zaznělo, bez toho kmínu...
    CAPOVA
    CAPOVA --- ---
    IVANEM: nám zas strejda říkal, že když budeme polykat žvýkačky, budeme mit gumový hovínka. ..u nas to mělo naprosto opačnej efekt..
    WOAM
    WOAM --- ---
    Žačka 5. třídy ZŠ, kterou chodím doučovat, se mi teď v týdnu svěřila, že když ve školce slýchala, že ve škole se bude učit "češtinu", představovala si pod tím, že se bude prostě učit spoustu nových slov a jejich význam... "něco jako jak se teď učíme angličtinu".
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KLAIR: No to já taky, to je přece jasný!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam