• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FABIANStartupy - prezentujte vas startup, nebo dejte link na nejaky zajimavy
    startup (ukradeno na google images:) ) Klub zabyvajici se prezentaci startupu, ktere (spolu)vytvareji uzivatele NYXu. Take radi uvidime linky na zajimave startupy. Vsechno to budem davat na nastenku:).

    Co je to startup (Wikipedia, en)
    BuzzMag - Cesky web o startupech, webu 2.0 atd.
    Aktualne: WebExpo StartUp show 2010
    rozbalit záhlaví
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    DNAPORTRETY: s nejakejma prodejnima kanalama moc zkusenosti nemam, sorry
    DNAPORTRETY
    DNAPORTRETY --- ---
    Čau. Díky za tvé kritické připomínky. Nenapadá tě způsob, jak tento produkt propagovat do světa? Co si myslíš, že by bylo nejefektivnější?
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    DNAPORTRETY: je to docela zajimavy, ale ja jsem trochu paranoidni, takze bych nikomu svoje DNA nedaval:).
    Co se tyce webu, tak bych si zaplatil nejakeho designera, aby se mu trochu povenoval. Chtelo by to, aby pusobil cisteji, profesinalneji. Obrazy jsou pekne, ale kdyby web pusobil jako napr. http://printstagr.am/ libilo by se mi to jeste vic;)
    DNAPORTRETY
    DNAPORTRETY --- ---
    Rád bych zde prezentoval svůj startup. Vyrábím portréty lidí na základě odborné laboratorní analýzy jejich DNA.
    Více na mém webu http://www.dnaportrety.cz

    Co si o tom myslíte?

    Koupili byste si takový produkt? Ano? A jestli ne, tak proč?

    Dík za Vaše zpětné vazby!!


    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Právě vzniká v jednom pražském bytě netradiční počítačová hra:
    Factorio | Indiegogo
    http://www.indiegogo.com/factorio
    Jde to simulaci staveni a udrzby tovarny. Inspirace hrami jako je Transport Tycoon, Civilizace, SimCity nebo MineCraft.
    Demo zde: http://www.factorio.com/demo
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    TANTRICK
    TANTRICK --- ---
    MIKULAS: Ten mobilní web je celkem použitelný.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    ABE: ten jeden proklik z nyx profilu jsem ještě schopný zvládnout sám, ale díky - nicméně jsem se ptal záměrně konkrétně, protože z webexpo webu jsem nadšený nebyl (věc názoru).

    Když někdo tvrdí "že se to nedá používat", tak mě zajímá proč, abych se nad názorem dotyčného mohl případně zamyslet - TANTRICK ani neřekl CO se nedá používat - např. ten klasický web je náš vedlejší produkt, navíc ve fázi beta, což je tam také napsané - my děláme hlavně mobilní přehled.

    Rakce ve formě "nemám na to čas" pak zní dosti lacině. Asi by bylo dobré si připomenout, co že je tohle vlastně za auditko a k jakému by mělo sloužit účelu... Sorry za OT.
    ABE
    ABE --- ---
    MIKULAS: treba webexpo, ale neres to...
    ABE
    ABE --- ---
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    TANTRICK: Dobrá :) Předveď co skvělého jsi vytvořil ty - moc rádi se něco přiučíme...
    TANTRICK
    TANTRICK --- ---
    MIKULAS: Sorry, ale na to nemám čas. Řek bych vzdělejte nejdřív sami sebe a pak se do něčeho takovýho pouštějte. Webový stránky dneska dělá každej, protože si myslí, že to je easy.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    ABE: samozřejmě znám...?
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    TANTRICK: klidně rozveď do PM, pokud máš náladu ... vývoj neustále pokračuje
    TANTRICK
    TANTRICK --- ---
    ad) qool.cz

    Hrozný uživatelský rozhraní. Sorry, to se nedá používat
    CORCHEN
    CORCHEN --- ---
    MIKULAS: Koukam hodne na YouTube. ;)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    CORCHEN: jo, s tímhle zcela souhlasím. Ještě se do toho navíc motá ten vládní podpůrnej projekt (čti tunel) a pod... A co ty máš vlastně společného se startup "scénou"?
    CORCHEN
    CORCHEN --- ---
    MIKULAS: Mne hlavně překvapuje, že to (se) lidi berou tak vážně. Já obviňuju PR akcelerátorů/inkubátorů a novináře. Obvyklý vývoje je takový, že z deseti nových společností usilujících o investici ji získá jedna. Z deseti zainvestovaných firem jich sedm umře po prvním roce. A z deseti, co přežijí první rok se tak dvěma povede nějaký významější úspěch v podobě M&A nebo ojediněle IPO.

    A protože u nás se mluví a píše o každé blbosti, co usiluje o investici (přeci jen jsme malý rybník), tak to vrhá špatné světlo na celou scénu. K tomu se přidá pár brouků pytlíků a už to u nás děláme ‚po Česku‘, pomlouváme lidi, co vlastně ani neznáme, každý je idiot, jeho projekt smrdí, dělá to špatně, já bych to udělal líp atd.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    ZABITULKA: D(ky ... něco na webu přeci jen je (dole maličký O Autorech) ... http://qool.cz/o-autorech/ ale máš pravdu, že hlouběji to rozpracované zatím neáme, ale určitě časem doplníme. Brzy plánujeme větší Seznamáckou kampaň, takže se o nás doufám lidi dozvědí - nicméně bychom chtěli, aby za nás mluvil spíše produkt než my sami.

    CORCHEN: 5tonehenge? Aha dyť vim :) Jasně, všecky pozdravuj...

    Joa taky bych rád přispěl svým názorem na startupy. Upřímně řečeno, celkem mě ten humbuk okolo dost irituje. Prošel jsem pár startupovými soutěžemi (více-méně úspěšně), setkal se se startupisty a už bych byl moc rád, abych svůj projekt za startup považovat nemusel, protože je to podle mého velmi umělý termín - třeba jak tady zazněla "rychlokvaška".

    Moje zkušenost je taková, že mnozí startupisté se tváří jak jsou strašně IN, přičemž jedak objevili kolo a navíc ho ještě ani neprodali. Všecko se zveličuje, ve vzduchu létají milióny, ale převážná část investic nakonec skončí kdesi v luftě. To je podle mého není šťastný systém.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    VYHULENY_UFO: Jak souvisi spekulanti/gen-lead Barta, Kubik s timhle druhem startupu?

    To ze se kolem motaj spekulanti nic o trhu nenaznacuje, nebo ty by sis snad nikdy nekoupil dum, byt na pozemku ktery pred vystavbou nemovitosti vlastnil spekulant(s pozemky)?
    Nikdy by si nejel po silnici ktera vedla pres pole, ktery stat musel draze odkoupit od spekulantu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam