• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: tak "usměrňovač" může být taky, nevím jak s tomu odborně říká.. taková ta pi*ovinka podobná plástvi...
    _AMBRA_: A na JAKY blesk? interni? externi? imaginarni? :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Kdyz chces fotit v interieru a nemas svetla, tak proste nejlepsi je externi blesk a obratit ho do stropu. Tomu se nic krom svetel nevyrovna.
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Já bych řekl že nejlepší je pochopit ten princip a pak se doma podívat co mám a pustit se do vlastního návrhu ;-)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: áha, takze difuzér, dobrá :))

    GHOSTSTALKER: mno jo, a mas fotku celeho toho udelatka?...(preci jen nejsem Borek stavitel, ale spis Pat a trochu Mat....)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    _AMBRA_: z roury od toaletaku nebo lepsi z hrdla PETky (a z ubrousku a alobalu:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: jj :-)
    _AMBRA_: "usměrňovač" a nebo difuzér?
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    dotaz, mate nekdo podomacku vyrobene tentononc (usmernovac blesku) na blesk?
    nejaky planek na vyrobu je nekde??
    blesk me ukrutne stve a nevim co s tim, (kdyz chci fotit v interieru a za tmy, zejo:)
    nejake rady????
    díky moc
    BERNA
    BERNA --- ---
    aha :) no ja jen kdyby bylo a), tak bych doporucil spise sigma 10-20. jinak b) je samozrejme teh best
    ted koukam ze je zhruba za stejny prachy jako a) navic svetlejsi a ostrejsi.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: B je správně :-).
    NJAL: Ano, tokinku :-)
    BERNA
    BERNA --- ---
    VASAX: jakou tokinu? 12-24 nebo 11-16 nebo nejakou pevnou?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Ono totiz vse, co je pod efektivnich 50mm, je wide :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Proste si vyberes objektiv takovy, abys mel efektivne zorny uhel odpovidajici 24mm na fujframe a je to, kdyz chces ultrawide. :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: No jo ale me nejde o cisla ale jak vypada fotka.. a proste driv objektiv s 24 byl fakt nejvic wide, když se mi teď promítne část mimo políčko už to není tak cool...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Proc furt do toho pletes crop? :-) Bavim se o efektivnich mm :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: mám, no... a to taky hlavě tím cropem.. přeci jen 35mm máš na cropu 56mm a to mi teda extra wide nepřijde.
    Už abych měl tu tokinu :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Holt to mas posunuty :-) Vsude jinak potkas "wide angle" jako 24-35mm (fyzickeho ohniska). I v Canon Camera Museum. :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: však jo. 18 na cropu má pro mě stejnou váhu jako 28 na full, a stále to není nějak výrazně široký.... když mi někdo řekne že má širokáč, tak čekám že má nějaký 11-16 nebo něco pevného v těchhle číslech, a ne obyč seťák od kwanonu :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Ehm, fyzickych 18mm na cropu je naprosto totez, jako 28mm na fullframe. Nevidim rozdil (nepocitame-li DOF).
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: 29mm na cropu není zase nic extra... tady v těch nízkých číslech je každý mm dost znát.. obzvlášť jak jsme pod 18kou...
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: LAPAK :-) Já to jen podepíšu a hotovo :-)
    LAPAK: A stejně za čas poznáš že je ti to k hovnu ( v tomhle případě, ne hoods obecně) a zacloníš si to podle potřeby rukou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam