• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: tjn, ale je to prvni nabidka, clovek pak uz dela veci automaticky
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Blbý je že si tam do My menu nemůžu dát přímo to zapínání a vypínání ale musím tam dát celé nastavení....
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    nevim jak to maj, ale zapnes fotak, das menitko, a mas takovou tu ikonku s klicem (jako settings ze jo) a tak na druhy ikonce s klicem to je, normalni menu
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Aha... To je asi nejake menu, ktere starsi xxxD nemaji... A starsi xxD to maji jen v CF.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: to neni custom function to je proste normalni function v nabidce Flash control
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Hm, zajimavy... Na 350D urcite takova CF neni... Ma 450D takovou CF?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: jo my menu je uzitecna vecicka :) jeste si ted na to zvyknout misto vypinani blesku, to by mohlo zvysit ucinnost ostreni :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: To je vlastně pravda (nějak jsem opomenul to že assist zůstane funkční)... No asi překopu My menu, díky za info
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: no zalezi na svetle, nekde je proste takova tma, ze se ti ten assist hodi jaxvin .)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Supr, díky... jen mi přijde v důsledku asi jednodušší vypnout blesk páčkou :-D
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    btw nedavno sem tu myslim resil jesli jde na 450D vypnout blejskani ext. blesku s tim ze blesk je furt zapnutej ale jen vysila AF assist a "ANO JDE". Flash control - Flash Firing - Disable. Je to trochu schovany, ale od toho je tam my menu, na rychly veci je lepsi proste vypnout blesk, ale zas kdyz je tam totalni tma, tak se to hodi. nevim proc sem to proste nevyzkousel :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: no, tam mi prave ta 18-200 pripada jako dost nic moc... jinak skoda ze 18-55 nonIS tam neni, to bys videl co to je shit :) ja to prave hodne koumal kdyz jsem porizoval 450 pred rokem a kdyz jsem videl ten rozdil mezi IS a nonIS verzi, tak jsem mel uplne jasno... samozrejme se to proste nevyrovna EF nebo dokonce L sklum, ale to po nem ani nikdo nechce :)

    jinak taky muzu potvrdit, ze v praxi me prekvapil pouze mile... uz mi tam chybi jenom indikator vzdalenosti zaostreni, v noci se to sikne, ale to od setaku opravdu chtit nemuzu :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Však to jen pro zajímavost, nesrovnávám to jako přímé konkurenty... to že je 18-55IS plast, zoom, EF-Sko a seťák mu škodí, ale na tohle všechno (a další) je v praxi překvapivě dobrý.
    GHOSTSTALKER: Těch objektivů by tam mohlo být obecně víc, ale věřím že je to časově náročné připravit podklady pro tuhle aplikaci...
    MURHAAYA: teĎ jsem koukal na en-wiki a je tam toho dost, jenže je to celkem odborné takže jsem si z toho nevyvodil 100% závěr co tahle hodnota u dpreview přesně znamená
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GHOSTSTALKER: hm, ja znam akorat Nyquistovo kriterium stability a to je u zesilovacu... asi byl pan nyquist pekne mazanej typek :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: no tak 18-55IS je i tak docela shit... si to na tom dpreview srovnej treba s 18-200IS (18-55 nonIS tam bohuzel neni)

    18-55IS vs 18-200IS
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: nojo, ja se dival jenom na plnou diru, tam je to videt, na lepsi clony to fakt vychazi lip, to koukam

    VASAX: jj, to urcite :)

    jinak k tomu 50 vs. 18-55, je myslim docela nefer srovnavat EF pevny sklo, navic jeste 50mm, ktery je konstrukcne uplne jednoduchy a ef-s zoom, kterej zacina na 18ti a jeste ma IS... radsi srovnavejte treba 18-55 IS a bez IS a tam teprv uvidite ten rozdil...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: no prave ze na tom FF tak padesatka vychazi jeste lip... se koukni, ze ty hodnoty jdou uplne mimo graf
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: To se používá u analogového signálu a je to ještě míra signálu při kterém jde obnovit celá informace nebo tak. Takže IMO nad tou čarou se testovaný vzorek dokáže rozlišit do plné hodnoty nebo tak něco...
    LAPAK: Jasný, to je právě tak trochu výhoda cropu :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: ono je to logicky ze, protoze 450 a kazdy jiny crop, si z toho skla vyrizne jenom prostredek, kterej je lepsi, na FF teprv clovek vidi uplnou kvalitu toho skla :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam