• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Puvodne jsme se bavili o L preci, tak jsem napsal (jedine dva) L :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Tyhle dva kousky ani moc neznám, ale měl jsem na mysli ještě ostřejší široké ohnisko, nějaký ekvivalent toho 18-200
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Bily cervenopruhy velryby :-) Nejdriv byla 35-350L, a ted je 28-300 L IS.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: ja bych nechal stavajici setak (je to lehky a kompaktni) a k tomu nejaky telatko, zkusil bych se mrknout po jety 70-200/4 myslim, ze za takovejch 10k by se dala dat sehnat.
    Pripadne jsem jeste zahlid u Skody v bazaru Canon EF 70-300/4,5-5,6 DO IS USM, coz je sklo prave na cesty. Maj tam dve jednu za 14k a druhou za 11k ale ma nejakou vadu (vule tubusu), chtelo by to zjistit. Sice na tom tyhle skla nejsou prej moc dobre opticky, ale zase je to malinky, ma to IS, slusnej rozsah a na takovy ty momentky z cest, kde resis kazdy kilo a kazdej centimetr si myslim idelanil....
    http://www.fotoskoda.cz/ebazar/b960007538-cz-canon-ef-703004556-do-is-usm

    Jinak celkove by zajimalo jestli ma nekdo s timhle sklem zkusenosti ? dik
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: U Canonu? Bílý velryby nebo červenopruhy?
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Delaj :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Jasně že jsem to trochu nafoukl, ale chápeš moji pointu. I když ono to má asi nějaký důvod proč se nedělají nějaké široko-daleko :-) Lka :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: No, zase takove terno to neni... 70-300 je na dlouhym konci dost slaba... Az na f/8 se zlepsi o neco.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: tak ten canon a tamron, to je kazdej jina trida :-)
    to je jak rict kdybych si mel vybrat mezi 50/1,8 a 50/1,2 tak volim 1,2 :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Tak ale vzdy jde i o nejakou ostrost... Nic ve zlem, ale pokud bych si mel vybrat na 270mm ohniska EF-70-300 IS nebo Tamron 18-270, tak beru Canon...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: ale kdyz budes fotit leteckej den, tak nepotrebujes svetelnost, i za spatnyho pocasi ti nejakych 5.6 nevadi.

    ja sem zas nevidel fotky z leteckyho dnu, co by nevypadaly jako z ultrazoomovyho kompaktu :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: No jo, jenze to je proste o vkusu a o tom, co Ti Tvoje vlastni fotky rikaji. Ja zase celkem uprimne mohu rici, ze bych se z fotek staticke stojanky postizenych lomotomii asi poblil :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: no na tuhle akci bych ani nesel a pokud jo, tak bych si vzal holgu a fotil stroje na zemi :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Tak on je vzdy pruser, kdyz mas akci, kde chces toho co nejmin nosit, a zaroven predpokladas pouziti hodne ohnisek. Typicky CIAF - 10-20 pro zabery dymovych efektu na obloze, zakladak pro statickou stojanku a tele pro letove ukazky. To pak nevis, jestli sebou vlacet kvalitnejsi tunu skla nebo mene kvalitni lehky sirokorozsahovy zoom (o 28-300 L IS neuvazuji ;-)).
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Mel sem v ruce 18-200ku nebo 18-250ku od sigmy a jedina vec k cemu to je dobry je tim nekoho umlatit:-)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Jojo, 18-200 IS je dobra nahrada setaku. A je kovovej, pusobi bytelnym dojmem.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    Ja fotim ruzny akce, lidi atd...
    tech 85/1.8...
    Ja te nevim, me to prijde jako spis specialni sklo na lidi, kdyz mas dost mista a casu si je nastavit. Jisteze je to pak dobry vysledek, ale tak nejak subjektivne me to ohnisko 85 na cropu, cili 136 neprijde jako neco, co bych si koupil k setaku. To uz treba radsi 200mm na veci opravdu na dalku. Podle preferenci no...
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    Me to povidej...
    Nejakej setak, nebo klidne i pevny siroky sklo a cokoliv ze serie 70-200mm no...
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: Já taky, osobně bych do nějakého takového nešel.. i když na nějaké výlety kdy se mi nechce nic tahat a jde jen o nějaké lepší dokumentační fotky by se mi něco takového šiklo, ale asi by to bylo jako někde hodně na konci v "buy" listu :-).
    Proste cestovni XXXD + nějaký 17-250 s IS a máš to na takové to domácí cvakání jak dělané.
    NJAL: já většinou dojdu k situaci kdy prostě 18 potřebuji a i jratší by se šiklo. není to tak často, preferuji raději delší ohniska, ale občas není vyhnutí.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    JIRAS111: vsechno co sem psal jsou canony. nohy jsou nejidealnejsi zoom a jestli to chces na tygry na safari tak neco jako 200/4 nebo delsi, at te nespapaji .) ale na Full frame je 135ka (coz je ekvivalent 85ky na cropu) pohodova vec. (tohle je napr z 135ky z prazsky zoo z vyberu tygru)


    POMPO: no me to prijde, ze se kvalitou obrazu od kompaktu moc nevzdali.

    navic pevny sklo se da hezky seridit na FF/BF. Ty dlouhy zoomy maji tristni svetelnosti (na 55 zacinaj na 3.5).

    navic 85/1.8 prodas kdykoli,ale prodat kitovej nebo doublekitovej...

    pokud mas 450Dcko, tak z tech 12ti mega z fotky porizeny 85kou klidne udelas vyrez a spis se naucis komponovat kdyz budes mit pevny sklo nez kdyz pri kompozici krom o nohach musis premyslet jeste o zoomu. Jsem rozhodne pro ty pevny skla, svetelnost, kvalita provedeni, ostrost a dokonce i cena mluvi pro o proti tomu megazoomu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam