• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    TURBO
    TURBO --- ---
    KARLOSZ: to já raději jednou kliknu na Google než abych se tisíckrát hloupě ptal :)
    KARLOSZ
    KARLOSZ --- ---
    TURBO: tak se raději tisíckát hloupě zeptám než něco podělat :)
    TURBO
    TURBO --- ---
    KARLOSZ: najdi si na hynternetech něco o Magic Lantern a zjistíš, že tvá otázka byla hloupá :)
    KARLOSZ
    KARLOSZ --- ---
    BOSOMT: nejsou u toho nějaký rizika? firmware jsem stáhnul ale raději bych věděl od někoho kdo to má že si s tím nezkurvím foťák

    jinak, je normální že moje 500D stíhá zaznamenávat "nekonečně" dlouho video v rozlišení 1280x720 a full hd jen cca 15 sekund. podezřívám rychlost karty..
    viz: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46301
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    [Video] Custom Firmware Enables HDR Video On Canon DSLRs

    http://fstoppers.com/video-custom-firmware-enables-hdr-video-on-canon-dslrs
    KOJA
    KOJA --- ---
    LADINEK: Fajn, muze byt. Pokud mas praxi, tak asi vis co a jak, ja sam se jen zamyslim "nahlas".

    Nerikam ale, ze velka dira vadi, ale ze muze byt teoreticky nevyuzita (obzvlast pokud clovek moc nevi co bude fotit) a tudiz prachy utraceny "zbytecne". A nevadi ti nizka svetlnost ale teoreticky by mohla vadit mala hloubka ostrosti. Pro 200mm f/2.8 na vzdalenost 10m to vychazi na cca 30 cm, coz by nekdy mohlo byt malo.

    Nehadam se ale o tom, ze vetsi svetelnost je obecne vyhoda.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    KOJA: ja teda nevim, ale asi neznam sport kde by mi vadila nizka svetelnost...
    KOJA
    KOJA --- ---
    NJAL: To mas urcite pravdu. Pokud se mi ale predmet nevleze do hloubky ostrosti dane 2.8, tak musim priclonit. Pokud by tazatel nakonec zjistil, ze svuj sport na 2.8 fotit temer nemuze, byla by to skoda penez.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KOJA: Jenze f/2.8 -> f/4 jsou 2 zakladni rozdily:
    1) clona, t.j. cas bude 2x delsi, nebo pri dodrzeni casu ISO o 1 stupen vyssi
    2) vetsina canonskych zrcadlovek pri f/4 prestane na strednim AF bode ostrit s high precision senzorem
    KOJA
    KOJA --- ---
    NJAL: Na nektere konkretni sporty by se ale 2.8 uz moc pouzit nedalo kvuli prilis melke hloubce ostrosti a 4 by bohate stacila.

    Idealni by bylo rozmyslet si co budu fotit (jestli sachovej turnaj nebo zavod tahacu) a kouknout jakou svetelnost jeste upotrebim.
    Online Depth of Field Calculator
    http://www.dofmaster.com/dofjs.html
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jeste by mozna mohla pripadat do uvahy "magic drainpipe" 80-200/2.8 L, ta se prodava za ~11, ale je znamo, ze uz na ni nejsou nahradni dily a rad tam odchazi AF/MF prepinac (zpravidla byva v AF poloze ;-). Kazdopadne se servisem by to bylo dost spatne.
    NJAL
    NJAL --- ---
    LADINEK: No tak to mas pravdu, ale f/4 je na vseobecny sport dost mizerie...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    ONASYS: jako fakt bych hledal neco s f2,8 nejakou Sigmu nebo Tamrona.

    Sigma 70-200 2.8 DG HSM - Bazar - PALADIX foto-on-line
    http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=175238
    Tamron 70-200 F2.8 pro Canon - Bazar - PALADIX foto-on-line
    http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=179529

    NJAL: mno tu 70-200/4 jsem rikal proto, ze jsem ji ted nekde videl za 9k a to mi prijde jako dobra cena za Lko :) svetelnost sice horsi, ale porad na dlouhym konci lepsi nez vsechny ostatni tebou zminovany :D
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    NJAL:
    LADINEK:
    super v pripade ze bych se chtel dostat do 10k vychazi mi todle
    Tamron SP AF 70-300mm F4-5,6 Di VC USD
    kdybych chtel neco levneho tak
    Canon EF-S 55-250 mm f 4-5,6 IS II
    Jeste je ten rozdil cca 4k hmatatelnej?
    NJAL
    NJAL --- ---
    LADINEK: 70-300 IS ma stejnou svetelnost jako EF-S 55-250, a 70-200/4L je na vseobecny sport take tmava. A ke sve svetelnosti nema IS.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    ONASYS: mno ja bych zkusil hledat. Jetej se da najit napr. 70-300IS cca 8k nebo 70-200/4 cca 10k pripadne bych si priplatil nejaky 4k a jeste mrknul po nejaky sigme 70-200/2,8.... ta 55-250 je fakt akorat do peknyho pocasi, ta svetelnost stoji za prd...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    ONASYS: asi tak, ono zkus se podivat co kde v teto cenove kategorii naleznes a zjistis, ze mas vyber vicemene uzavren na tom co ti tu pise njal...zadny dlouhy hledani te neceka
    NJAL
    NJAL --- ---
    ONASYS: Hm, v principu se sport foti svetelnymi teleobjektivy, pevnymi skly a zoomy, coz je nad tuto cenovou hladinu... Do ni se vleze EF-S 55-250, ale ten bude na sport akorat do pekneho pocasi venku.
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    Cau, mam dotaz. Chci poridit objektiv na EOS 600D, zoom na foceni sportu, vzhledem k ambicim a telu staci neco okolo 5-8K, co byste doporucili?
    TURBO
    TURBO --- ---
    K_1: asi bych zkusil postupně nižší verze firmwaru, pak asi AWH servis (vzhledem k původní verzi 1.0.3 v tvojí 1000D nepředpokládám, že by byl ještě v záruce).

    Err #99 je bohužel blíže nedefinovaná hláška, že "něco není vpořádku" :/ Může to bejt problém s baterkou, kartou, komunikace se sklem/čipem v redukci (v tvym případě by to musely bejt zanesený kontakty jen na těle když to hlásí se seťákem i s redukcí na M42) atd.

    Nějaký počteníčko tady http://www.lensrentals.com/blog/2008/12/canons-error-99-the-man-the-myth - snad pomůže. Obecně se toho o EOS err 99 dá vygooglit nepřeberný množství.

    Držim palce, ať se to v lepší obrátí a napiš pak, čím to bylo, ať si i ostatní rozšíří obzory :)
    K_1
    K_1 --- ---
    Čau lidi mám dotaz: ERR #99 na Canon Eos 1000D firmware tam byl 1.0.3. tahle verze měla nějakou chybu, firmware se nahrazoval novým verzi 1.0.7 myslím. i po druhém přehrani firmwaru se chyba ukazovala. za celou dobu opečovavaný, bez padu, objektiv setak a stare M42+redukce s cipem.

    neměl jste nekdo podobný problém, popř jak se ho podařilo vyřešit..když tak do pošty diky, hezkej den :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam