• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TURBO: tys ho kupoval novej za 7k ? to docela jde...
    TURBO
    TURBO --- ---
    LADINEK: jj, za tyhle prachy se dal sehnat už i dřív, ale já tak nějak když se někdo zeptá, tak nahazuju cenu za nový zboží, jestli chce někdo bazar tak si najde sám :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já nedávno kupoval za 4800. Trochu prachu nepochopitelně v posledním dvojčlenu a podivné ušmudlání mezi prvním a druhým členem, ale na fotografii to nemá vliv, jinak jak nový (kromě oblíbeného Tamron 17-50 problému s uvolněným předkem, po zakoupení adekvátního šroubováku otázka cca 10 minut doma)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TURBO: da se sehnat uz i levnejc... ted koukam u skody v bazaru za 5,5k http://www.fotoskoda.cz/ebazar/b960021268-cz-tamron-175028-if-xr-ld-iicaf+slclona
    TURBO
    TURBO --- ---
    JUNIOR: osobně jsem nedávno taky nahradil seťák a to Tamronem 17-50/2.8 a nemůžu si stěžovat. Na f/4 je to jak z Lkový řady. Trošku hlučnější servo při ostření. Za ty peníze (u nás kolem 7.000 - 7.500,-) super světelnej záklaďák na crop. Doporučuju :)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Zdravím, mám prosbu. Chtěl bych k mé 550D nahradit setový objektiv za něco lepšího. Zoomovatelné, rozhoduje asi co největší světelnost a potom cena. A popřípadě i místo v Praze, kde bych si je mohl vyzkoušet. Díky za tipy
    ADAM
    ADAM --- ---
    vali 18-135 is
    ALIENJEDNA
    ALIENJEDNA --- ---
    Neválí se někomu doma nevyužitej seťák Canon EF-S 18-55mm IS ?
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    KARLOSZ: to mi je jasne ze to je pomalou kartou, ze dojde buffer vo fotaku, ale divne ze class 4 to nestiha, mne stihaju asi 3 druhy
    KARLOSZ
    KARLOSZ --- ---
    BOSOMT: je to opravdu pomalou kartou. po cca 18-21 vteřinách se mi naplní vyrovnávací paměť a nazdar.. chce to rychlejší kartu
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    KARLOSZ: ja tiez pouziam len calss 4 karty a nikdy sa mi nestalo ze by prerusilo natacanie videa 720p (1080p stihalo tiez ale kedze je to len 20fps tak nepouzivam)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    KARLOSZ: jj, je to pomalou kartou.
    TURBO
    TURBO --- ---
    KARLOSZ: to já raději jednou kliknu na Google než abych se tisíckrát hloupě ptal :)
    KARLOSZ
    KARLOSZ --- ---
    TURBO: tak se raději tisíckát hloupě zeptám než něco podělat :)
    TURBO
    TURBO --- ---
    KARLOSZ: najdi si na hynternetech něco o Magic Lantern a zjistíš, že tvá otázka byla hloupá :)
    KARLOSZ
    KARLOSZ --- ---
    BOSOMT: nejsou u toho nějaký rizika? firmware jsem stáhnul ale raději bych věděl od někoho kdo to má že si s tím nezkurvím foťák

    jinak, je normální že moje 500D stíhá zaznamenávat "nekonečně" dlouho video v rozlišení 1280x720 a full hd jen cca 15 sekund. podezřívám rychlost karty..
    viz: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46301
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    [Video] Custom Firmware Enables HDR Video On Canon DSLRs

    http://fstoppers.com/video-custom-firmware-enables-hdr-video-on-canon-dslrs
    KOJA
    KOJA --- ---
    LADINEK: Fajn, muze byt. Pokud mas praxi, tak asi vis co a jak, ja sam se jen zamyslim "nahlas".

    Nerikam ale, ze velka dira vadi, ale ze muze byt teoreticky nevyuzita (obzvlast pokud clovek moc nevi co bude fotit) a tudiz prachy utraceny "zbytecne". A nevadi ti nizka svetlnost ale teoreticky by mohla vadit mala hloubka ostrosti. Pro 200mm f/2.8 na vzdalenost 10m to vychazi na cca 30 cm, coz by nekdy mohlo byt malo.

    Nehadam se ale o tom, ze vetsi svetelnost je obecne vyhoda.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    KOJA: ja teda nevim, ale asi neznam sport kde by mi vadila nizka svetelnost...
    KOJA
    KOJA --- ---
    NJAL: To mas urcite pravdu. Pokud se mi ale predmet nevleze do hloubky ostrosti dane 2.8, tak musim priclonit. Pokud by tazatel nakonec zjistil, ze svuj sport na 2.8 fotit temer nemuze, byla by to skoda penez.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam