• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAILAJEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
    Zámek Jezeří-perla Krušnách hor, architektonický monument napříč časem i prostorem od středověku po temný věk mosteckých dolů. Místo, kde se snoubí krása i hrůza v jediném pohledu. Jezeří-záchrana zámku, strašení a jiné povedené akce.

    OŽIVLÁ STRAŠIDLA NA JAZEŘÍ
    26.-27.10. 2013
    Karneval mrtvých se blíží! Je čas zapálit svíce, oprášit rubáše a vyrazit do temných zámeckých chodeb. Letos se setkáme nejen s upíry ale i s Dias de los Muertos, Přízraky, duchy, zazděným kominíkem, šílenou kněžnou i duchem popraveného mnicha. A jako novinka, letos poprvé se strašidela rozšíří i na nádvoří zámeckého areálu. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční stánky a občerstvení.
    Přihlášení:

    Průvodci
    Pip plus

    Vypravěči a strašidla na nádvoří

    U alchymisty a přilehlá chodba:

    Chodba-

    Upíří ples

    Sklepení

    Temné kouty zámecké a pohyblivé osoby





    rozbalit záhlaví
    RAILA
    RAILA --- ---
    KADOUS: Tuna hroznového vína:)
    MIHAI: Máš pravdu...komorní verze ala bonus k prohlídce se mi líbí víc...takže forma bonbonků, relativně volný pohyb pro některé postavy...a je to komorní akce..vzhledem k tomu, že za měsíc je navíc strašení, tak je fakt, že tohle je lepší řešení:) Jo a vize ze strany zámku? Ve skutečnosti, co tam uděláme, to tam bude...taková je vize..

    Ale ano, mě se osobně líbí víc, návrh na antické scénky jako bonus..:)
    KATHY_: Reklama je to jediné, co nezařizuju já...ale zase na druhou stranu, půl léta běží na jezeří koncerty, účast je výborná a tohle avizuje pamáťak jako akci po celém severu...

    Máme k dispozici prohlídkovou trasu..ale všechno bych nacpala od schodů nahoru..chodba, kulečníhový sál, malý sál, přes ložnici do koupelny...když to dobře dopadne, tak úplně nové místnosti, kde je ted nová instalace knížecích komnat s obrazárnou, kde jsou btw. i antické motivy..a tak...a tentokrát je vcelku jedno, kdo kde bude...
    Hostina se hodí do kulečníkového sálu i do Malého sálu, Spor o Jablko může být na chodbě, v audienčním taktéž:)
    Ještě Ondra jako antická socha..jo a potřebujeme sochaře či sochařku...s návazností na řecké mýty o oživlých sochách a tak:)

    Ale moje idea je mít vás všechny tak pěkně kontinuálně blízko...

    Co vy na to?:)
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    MIHAI:
    RAILA:

    Mě by spíš zajímala reklama, počet lidí se bude taky odvíjet od reklamy a ta minule byla příšerná. Tím myslím jako vylepit plakáty ani ne týden předem? To je děsně málo. Bude třeba reklama v rádiu? Budou viset plakáty? Jestli tohle nemá kastelánka pořešený tak nevím jestli má cenu tu akci dělat. Teď nechci být nějak nepříjemná, ale já třeba pojedu až ze Sázavy, budeme svůj čas věnovat vymýšlení scénky a kostýmů (já vím říkala že nějaké budou, ale stejně je lepší si kostýmy promyslet a nespoléhat se) a pak by tam kvůli mizerné reklamě přišlo padesát lidí? To je trošku kontraproduktivní.

    Hlavně to neber jako pičování, jen spíš bych ráda když už si na to děláme čas a snažíme se to nějak vymyslet, aby tomu existovala odpovídající reklama a přišli nějací návštěvníci (Navíc jak řekl Mihai, tahle akce v tomhle termínu je nová pokud to správně chápu, lidi na to nejsou zvyklí, ne?)

    Mimochodem když už jsem se tak rozjela, máš nějaký nástřel toho kdo kde bude? že bychom začli makat na scénkách?
    KADOUS
    KADOUS --- ---
    RAILA: Když bude hroznový víno...
    MIHAI
    MIHAI --- ---
    RAILA: Opravdu chceš pojmou Antický den jako klasické "strašení" (prostě obě jarní a podzimní akce)?
    Při posledním rozkvetlém zámku (aspoň co si pamatuju) probíhaly standardní prohlídky s výkladem a jediným bonusem byla květinová výzdoba. Letošní Antiku jsem chápal spíš jako drobný bonbónek než jako monstrakci.
    Vzhledem k tomu, že na "naší klasickou" akci uprostřed sezóny není nikdo zvyklý, nečekám žádné davy a proto by se "naši" průvodci dost možná kopali do zadku nudou. A na druhou stranu návštěvníci by mohli remcat, že měli zájem o prohlídku a ne divadýlko.

    Nevím, kolik duší už se upsalo, ale nepředpokládám, že se jedná o zástupy nadšených dobrovolníků.
    Když vycházím ze svých předpokladů, vychází mi jen jediné řešení - zaměřit se na interaktivní scénky jak na pevných místech, tak i mezi lidmi na nádvoří.

    Mimochodem, jaká je vize této akce ze strany zámku (kastelánka a spol)?
    RAILA
    RAILA --- ---
    SELLIGAN: Přesně!:)
    RAILA
    RAILA --- ---
    KADOUS: Cesar nemusí nic dělat:) César prostě je:) Ale velmi by mi bylo ctí, kdyby sám César provázel a zároven byl součástí scénkových vtípků:))
    KADOUS
    KADOUS --- ---
    RAILA:
    SELLIGAN: Koukam, že už jste domluvený. A co bych tam měl dělat?
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    RAILA: :))) kdyz jsem si predstavila Kaju v roli Cesara uplne se mi vybavila tahle jeho samoliba scena z Asterixe a Obelixe - http://www.youtube.com/watch?v=dfBAOozLJH4
    ale Kaja se na to naprosto hodi :)

    RAILA
    RAILA --- ---
    Tak máme Bětku, Martina, Barču a Harryho, čekáme na vyjádření ONdry, pražský Ondra a Pertakoin potvrdili:)
    Takže jsme téměř obsazení:)
    Kájo:) Co kdybys hrál Césara?:)
    RAILA
    RAILA --- ---
    MORGANA_ANAZUZ: Dopravu vymyšlím:) žádné zbytečné tahaní:) Budeš?:)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    MORGANA_ANAZUZ: je toho docela hodne Zuzko...cela obrovska taska a jeste budu sit nejake kape z kusu latek a tak..to bys asi neutahla..
    MORGANA_ANAZUZ
    MORGANA_ANAZUZ --- ---
    jednu dámskou tuniku skutečně mám, myslím, že i dvě pánské. Ještě to zkontroluju. Věci od Yvet můžu vyzvednout a dovézt.
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    RAILA: Paráda, tak to co nejdřív rozhodit kdo kde a bude a hurá na vymýšlení :))
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    Připomínám, že na chodbě máte koně. Celkem velkýho koně...
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    ZURG: Vida, díky! Já si možná díky své chabé fyzice a matice pamatuju ze semináře filosofie snad už jenom "Noli tangere circulos meos" :)

    Přátelé, a vůbec tam nemáme ale Caesara! Přidat k nějaké opulentní žranici! :)
    ZURG
    ZURG --- ---
    RHIAN: V sudu byl Diogenes.

    Alexandr: "Co mohu pro tebe učinit, moudrý Diogene?"
    Diogenes: "Ustup mi ze slunce." ;)

    (Alexandr: "Kdybych nebyl Alexandrem, chtěl bych být Diogenem.")
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    AD kostym - pro damy doporucuji zadat si do google obrazku kouzelne slovo "chiton" je tam hromada obrazku primo i s navody jak z kusu latky chiton uvazat na mnohe zpusoby

    pro pany pak samozrejme slovo "toga" :)
    RAILA
    RAILA --- ---
    KATHY_: říkám na rovinu, nie čas robiť scenar:) rozhodme to:)
    RHIAN: další místnost:)super..už se to začíná rýsovat:)
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    RAILA: Teď už to jen rozhodit mezi lidi a do určitých místností. A jestli nemáš čas psát scénář, tak to chce narovinu říct, že lidi co jsou v jedné místnosti si prostě vymyslí co tam budou dělat, zatím je na to dost času, takže to nějak dáme dohromady.

    Jináč měla by jet snad Pavlínka, Kamča a Anička tak kdybychom mohly být spolu v jedné místnosti, tak by to bylo super. Jen nevím co přesně by pro nás bylo, to mě bohužel nenapadá
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    A ještě by možná nebyla od věci nějaká narážka na olympiádu, přece jen je to poměrně aktuální téma.. že by někdo tématicky házel třeba po návštěvnících diskem :)) nebo nějaký atletický trénink třeba v některé z místností.. což?
    RAILA
    RAILA --- ---
    LALALEE:
    KATHY_:
    RHIAN: A značná část prohlídkového okruhu je vymyšlen:)Beru...:)Hrozna vám nakoupím:)i nějaké ty placky, ty se pekly:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam