• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, prosím vás, je možné na USB flash disk/externí disk nainstalovat program, konkrétně slovník cizích slov (Lingea), aby byl program plně funkční při připojení k PC? Děkuji za radu.
    LACIF
    LACIF --- ---
    Opet zdravim a opet prosim o radu/zkušenost etc...:-)

    Webkamera mi jede v klasických aplikacích - Skype, Chrome atd..
    Ale jakmilespustim metro app - at uz Skype, IE 11 etc, tak nejede....

    Googlim uz peknou dobu... ovladace aktualni...

    Nevite někdo?

    THX4INFo
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: to nejsou právě jen servery právě je to celkem rozmanitá struktura switchů routerů vpn, je fakt že půlka jsou workstation v různých lokalitách nicméně určitá jejich část musí být taky předmětem dokumentace což je napytel. je tu přes 30 segmentů. no a tak 50UIP jsem zdědil jako zombie a to postupně uklízím na pásky :). Hodně serverů jsou taky virtuály;
    Takže třeba jako vtipný load balance tu mam db servery který leží na několika úložištích proto aby dosáhly větší rychlosti. Prostě marast. Kupodivu to celý funguje neskutečně stabilně.

    to taknějak vyrostlo samo tak si říkám že bych to začal evidovat nějak seriózně :D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: to je pěkný. a to je každý unikátní server kde se liší konfigurace, nebo to jsou puppet klony?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: no ja mam kolem 500UIP :D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: v libreoffice-draw je jen server jako krabička a u ní název a ip adresa, pár drátů co kam vede. Nevím, co myslš komplet schéma. Pokud je na jedný lokaci víc než 50 serverů, tak by se to asi muselo nějak řešit jinak, ale to my nemáme.
    jinak dál: hesla jsou v keepass. v mantis je historie zásahů na serveru, problémy a podob. v dokuwiki je hardware serveru, když něco většího instaluju a konfiguruju tak píšu do wiki postup + screenshoty.

    přes odkazy se to prováže, nám to funguje dobře. ve wiki se dělá odkaz na mantis jako ~~M123~~ na číslo mantis-id.
    máme i single sign-on na přihlášení mantis -> wiki
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Rád bych něco co nejvíc v jednom. slouží to pouze a jen pro mne s mantisem bych k tomu mohl fešně přilepit události co se kolem dějou a nemusel hledat po mailech co kdy kdo.

    Dokuwiki + mantis neni špatnej nápad. Ale komplet schéma v libreoffice se to bude blbě kreslit ne ? nebo to máš ještě nějak potuněný ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: schéma sítě v libreoffice, podrobnosti serveru pak ve wiku
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: teď mi to došlo ty to kreslíš v tom relationship manageru že...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: dokuwiki zvládá kreslit ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: dokuwiki + mantis-bt
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    dotazek,
    v cem vedete dokumentaci ? mam tu Network Notepad Pro ale to je desne stara appka a nova verze nevysla uz snad dva roky. Mam tu jeste visio ale v tom se mi nedela vubec dobre.
    LACIF
    LACIF --- ---
    RATTKIN: :-) Nakonec teda success! Ve 4 rano narvany zpatky všechny Data, Win 8.1 plne funkcni a spokojenost.. Ale ty nervy tyvole..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LACIF: tak když si skončil s drogama tak zacni zálohovat. nebo zas ty drogy, něco se sebou musíš udělat:)
    LACIF
    LACIF --- ---
    LACIF: jo a jeste se asi slusi dodat, ze uz asi dva roky neberu drogy :-D
    LACIF
    LACIF --- ---
    RATTKIN: dik, ale....

    PRATELE, nyni se jiste pobavite mou demenci, ale nenecham si to pro sebe...

    Pred par mesicema jsem poridil jety MSIcko herni, starsi za velice slusnej peniz se skvele slapajicima 7mickama pro.. Za tech par mesicu jsem nadupal celej pulterovej disk datama (hlavne samply a VSTcka na delani muziky, filmy) a vubec celej comp proste vytunil zcela dle mejch predstav..

    Jenze jsem si tak nejak vzpomnel, ze na comu pred tim jsem mel 8micky a ze slapaly proste rychlejs a lip..
    Mno tak jsem si ted stahnul warez 8.1..

    Mno 7micky samozrejme bez zalohy (ani bitova, ani jina) a taky bez zalohy souboru (ost z outlooku, filmy, samply etc.)

    Mno tak jsem spustil instalaci 8.1.. Zvolil jsem, aby se uchovali osobi soubory a do dokumentu jsem zkopiroval vse, cojsem chtel nechat + zalohu registru... Asi metr od sebe jsem mel Terovej externi HDD, ale rikam si - to je zbytecny, to by trvalo moc dloho..

    JENZE instalace 8.1 se nejak zasekla.. Takze tvrdej restart.. EJHLE spustilo se obnoveni systemu (system restore/repair).. Hmmm zalohu nemam shit. Chyby to nikde nenaslo, ale proste furt dokola se spoustela oprava(obnova a system ne a ne nacist...

    Takze cmd, jenze EJHLE system nevidi celou Partition, kde mam data -> oh shit!
    Mno nasledne jsem asi 2 hodiny tahal ruzny veci jako FDISK (vzpominate na nej?:-)) XFDSIK (ten umi NTFS) atdatd...
    V tuhle chvili je to uplne v píči, protoze se proste k ty partition nedostanu... Budiz mi to ponaucenim, ze opravdu teda ty zalohy ANO:-)
    Ani vam tady nebudu radsi povidat, cim se zivim.. Jako sranda na sobotni vecer proste mno;)


    SEEYA
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LACIF: zkopirovanim files plno programu a her jede, hlavne ty mensi, jednoduzsi programy. s registry to pojistis, ale bral bych jen specificke vetve, ne cele hkcu

    jinak in place upgrade by měl fungovat, pokud zachovas jazyk a bity (32-64). nepamatuju si, jesti se ma setup.exe spustit z oken nebo bootovat, jen jedna moznost funguje. chces moznost "zachovat aplikace a soubory"
    LACIF
    LACIF --- ---
    Zdravim,


    je nejaka sance, jak upgradnout win7 na win8.1 s ponechanim nainstalovanych programu? At uz nejkou jednoduchou cestou nebo treba me napada zalohou registru a proste zkopirovat vsechny files tech aplikaci...?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    microsoft login jde plne nastavit na google login a naopak...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AVATAR: asi to zkousis ve Skype pro metro (čtverečky). tam to jde pouze s Microsoft účtem. zkus Skype for desktop.
    nebo si na Skype. com přidáš ke svýmu Microsoft účtu Skype login.
    já jsem teda přešel na Google hangouts, když jsem viděl čo Microsoft dělá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam