• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GURBON
    GURBON --- ---
    MARECEK: ja bych to odinstalovat, projel sfc /scannow, vyzkousel treba jak se to chova treba v classicshellu, ten mam celkem odzkousenej. Ten start8 neznam.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    GURBON: tak to nepomohlo....
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    GURBON: no to je zajimavej postreh... mam tam Start8 protoze tu puvodni nabidku jsem nemoh vystat....
    Zkusim to vypnout a uvidim co to udela. Zas na druhou stranu, mam to tam od samyho zacatku a nevim ze bych s tim mel od ty chvile problemy ale rozhodne to zkusim a uvidim...
    GURBON
    GURBON --- ---
    MARECEK: na Start pouzivas nejakou aplikaci? Nedela to ona?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    RAINBOF: na ten cacls se podivam zitra... no nevim jestli je to instalatorem - dela mi to prakticky kazdej instalator co proste prevytvari ty adresare ve startu (ano, jenom tam) (navic jenom nekdy - jistota je to proste prokladat restartama)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    osobne jsem se s tim nesetkal ale rekl bych ze to bude tim ze instalator bude pouzivat nejakou obstarozni feature ktera bezi jako builtin admin. Docela bych veril ze to muze udelat nejaky instalator v rezimu kompatibilitiy s XP
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: tomu verim.

    MARECEK: co rika cacls ?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Skutecne to lze - uz jsem se taky kdysi dostal do situace, ze s tou slozkou nemohli manipulovat ani clenove Administrators, ale vyhradne built-in uzivatel Administrator. Sice to bylo ve Win2000, ale systém ACL se od te doby moc nezměnil...
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    RAINBOF: no prave ze jo - muj ucet je ve skupine Administrators, HomeUsers a RDP users.
    Nechapu jak je mozny ze se ten adresar dostane do takovyhodle stavu nikoho, kdy s nim zadnej ucet (evidentne nikdo z admins ani system) nedokaze nic udelat.
    Po restartu ten nakoplej adresar zmizi a ja musim zacit od znova...
    Fakt nechapu jak je tohle mozny a nikdy jsem se s tim nepotkal.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a jsi vazne admin ?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    MARECEK: koukam ze nejak blbne ten screenshot tak ze zkusim jeste jednou:
    privs.PNG - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/0B5-DvM2o5dM9Q0stUGJtX28wUG8/view?usp=sharing
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    Kluci muzete mi nekdo poradit proc se mi na win 8.1 neustale deje tohle?:


    Scenar je vzdycky stejnej - pokud updatuju aplikaci, kde update probiha stylem vylejt a nalejt a hrabe pritom na obsah startu, neni mozny to provest jelikoz se z nejakyho duvodu rozsypou prava na ten adresar ve startu.
    Slozka se dostane do stavu kdy defacto nema vlastnika, neexistuji nad ni prava a ani jako admin nemuzu prava zobrazit, natoz treba prevzit vlastnictvi...
    Celej strom startu dedi prava co jsou plny RW pro vsechny (muj ucet, admins, everyone, system atd.) - proste tam neni nic co by zabranilo tomu zapisu a stane se to jenom pri deinstallu a installu.
    Jediny co se situaci na screenshotu muzu udelat, je restartnou pocitac (slozka zmizi), nainstaluju program od zacatku, restartuju pocitac, pustim update a budu doufat ze to tentokrat projde.
    Netusite nekdo co tohle muze zpusobovat? - deje se mi to dlouho a strasne me to sere a komplikuj mi to zivot....

    Dik!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: no to jo ale on myslel zřejmě "čistou" a tam si můžeš (pokud není jazyk uveden) zvolit jakou chceš (tedy nainstalovat to v jaké verzi chceš)
    MAART
    MAART --- ---
    MAZA:
    ARIAEL:

    dik
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MAART: Jazykove modifikace jsou jen pro verzi Ultimate.
    MAZA
    MAZA --- ---
    MAART: http://www.froggie.sk

    Legální to ale bude jen v případě, kdy na OEM štítku/faktuře není výslovně uvedená jazyková verze.
    MAART
    MAART --- ---
    čus, tušíte, zda jde, když mám cz w7 pro nainstalovat do nich aj? dik.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TIGERCLAW: Pokud pingas svuj router a mas ztraty tak to nejspise neni vec providera (nejspise - pokud neni vadny router, ktery ti dodali, pokud ti ho dodali). Proto jsem se ptal... Takze zkus proverit svoji kabelaz pripadne pokud to je wifi zda to dela i nekomu jinemu. Jukni kdyztak i na silu a kvalitu signalu (zda nekolisa).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TIGERCLAW: důležité je zjistit jestli naroste ztráta když pingas různé cíle. je ztráta už při ping na ADSL modem, nebo je to až v internetu? pusť 2 ping najednou. taky pěkné tohle: http://rattkin.info/archives/897
    TIGERCLAW
    TIGERCLAW --- ---
    ARIAEL: Hned zejtra mam v planu jit za providerem, jen nevim prostě jestli je chyba u mě (třeba nějaky malware, vir, buh ví co) nebo jestli je chyba u něj, třeba ted sem to pingoval asi 20 minut a ztrata 15%...


    KOC256: Hele pingoval sem jak svuj router, tak ruzne stranky na netu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TIGERCLAW: A co pingujes? Router nebo neco v internetu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam