• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Nemáte někdo nápad, jak schovat hlavni panel ve win 8.1? nechci aby zajížděl, potřebuji aby se dal za okraj stáhnou, v případě potřeby zase vytáhnou. Díky za nápady
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Neválí se doma někomu driver pro stařičkou Genius KB-21e Scroll klávesnici. Kdyby byl pod Win8/8.1 tak to bych jásal vyloženě radostí :D :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BATT: Správce zařízení/klik na zařízení s otaznikem/pravé tlačítko-odebrat a restart
    BATT
    BATT --- ---
    EXCITE: nevim na co se ted presne ptas
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BATT: to všechno zahrnovalo i odebrání zařízení?
    BATT
    BATT --- ---
    Mam notebook asus F3Eseries
    po nainstalovani ovladacu se nemuzu zbavit otazniku v spravci zarizeni: zařízení typu modem na sběrnici high definition audio . uz nevim co s tim zkousel sem snad vsechno. nejspis mi kudy tomu nejde ani spojeni kontroleru s resolume.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: já archivní virtuály komprimuju 7z, hodně se to smrskne, možná se ti to bude hodit.

    jo a kdybys chtěl komprimovat disk přes NTFS atribut compress a zároveň tam chtěl mít MS SQL, tak to nedělej.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RATTKIN: Jedná se o virtuální mašinu, která se bude často přenášet... Proto bych jí rád zmenšil...

    KOC256: Disky máme dost velké, ale je to virtuálka, která se bude přenášet...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: Pokud to nemas jako konicka, tak je to VYRAZNE levnejsi; takovyhle tweakovani zabere libovolny mnozstvi casu, ktery do toho nasypes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: To nech byt, nektery lidi radi zkoumaji temnou magii....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    není levnější varianta větší disk než hodiny hraní a zkoumání?
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    UCKO: taky to tak vnímám
    RATTKIN: ano většinou se kupuje i s OS, ale našel jsem zrovna varianty, kdy to v ceně nebylo. Díky za informaci k těm licencím!
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: nevím kolik ti to zabírá, 60gb by ale mělo stačit
    V případě růných kouzelných zmenšováků narazís, jako všichni před tebou, včetně mě, na to, že něco v budoucnu nebude fungovat.
    ještě můžeš vypnout swap, to problémy nedělá a dá se to v případě problémů zase zapnout.

    dobrá utilita je spacemonger (starší verze je zdarma), ale bacha co smažeš, může to být potřeba
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, mám dotaz ohledně zeštíhlení velikosti Windows :) nainstaloval jsem W7Profi x86 do VirtualBoxu a dost narůstá jeho velikost... Vypnul jsem hybernaci atd. a stejně se nedostanu na nižší velikost. Narazil jsem na návody jak W7 zmenšit ještě před instalací RT7 lite apod.), ale ne po instalaci. Poradili byste někdo prosím nějaký tool, jak z Win vyházet vše co třeba? Díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DON_PEDROPOULOS:
    Většinou se kupuje notebook i s windows dohromady, to vyjde nejlevněji.

    OEM je legální pouze když je na jedné faktuře spolu s počítačem na který to pak nainstaluješ. LIcence se nedá přenášet na jiný počítač.

    FPP licence je bez omezení, je přenosná a je nejdražší.
    UCKO
    UCKO --- ---
    DON_PEDROPOULOS: Pro verze nutnost. Tedy jestli bude připojen do domény (více nastavení a ochrana nevím). Do 8.1 bych šel.
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    zdravím,
    chtěl bych se poradit, protože s oknama nemám zkušenosti - do práce pořizuji nový notebook, bude připojen v rámci interní sítě - k serveru a také propojen s dalšími stroji. Zvažuji do něj zakoupit OS W7 Professional - četl jsem, že umožňuje více nastavení a ochrany než např. HOME
    Microsoft Windows 7 Professional CZ SP1 64-bit, (OEM) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-professional-cz-sp1-64-bit-oem-d227306.htm
    Napadlo mě, ale jestli ale nekoupit rovnou W8 (ta cena je ale podle mě příliš) a nevím jak moc by se to lišilo. Díky za komentáře.
    Microsoft Windows 8.1 Pro CZ (FPP) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/microsoft-windows-8-1-eng-d482932.htm
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOC256: jenže to platí oboustraně.
    pak máš tvrzení podložená něčím "vyšším" ideálně důkazy například statistikou, průzkumem, ideálně však nezávislým testem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    jo mas nazor a zkusenost... proto se delaji jak androidi founy, tak windowsi, tak appli... ale neznamena to ze co tu napises je pravda vsemohouci ;-)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No po pravde ja svyho Airbooka zahodil po tydnu snah. Tedy i po tom kdyz jsem si vyzkousel jak snadno tam prolomis "securitu" vstupniho zabezpeceni pomoci stisku trojkombinace klaves.

    Taky se u me vyskytovaly dva iPhone (3 a 4) ale oba za chvili zmenili majitele na dceru. Obavam se ze ani tam to nenalezlo valneho nadseni protoze oba byly urceny jako prehravac hudby pri behani a do pul roku ztracene...
    Tak nejak ani jedna z tech veci nikomu nechybi...

    A zena ma na stole notebook ktery designem, vybavou i vykonem strci jabko air hrave do kapsy:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam